Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Olej, vymena


rass76

Recommended Posts

Zdravim Pani,

riesili ste  uz niekdo vymenu oleje v orig servisu, kolik to stalo ?
Tiez dotaz jestli ste dodrzali servisni interval  silenych 50tis km  alebo ste menili skor ?

Mam momentalne najete 13tis a chcel by som prvy ulej vymenit uz teraz, aky je vas nazor ?

Dikes,
R.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, rass76 napsal:

Ok, mam eat8 ... takze tiez doporucujete vymenit prvy olej cim skor, dalsie uz klasicky po roku ... 50tis je hlupost.

myslel jsem, že chceš vyměnit olej v motoru--EAT 8 je označení převodovky, ale co k ní dávají za motor pátrat fakt nebudu:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli se nepletu, tak k automatu se dává jen ten nejsilnější, u EAT6 to byl dvoulitr a 180 koní.

Já měnil olej po roce, ve zhruba 22 tisících a ve Federal Cars v Praze si za to řekli 6250,- s daní. V rámci svolávačky mi při tom i měnili matky na čepech přední nápravy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, martinecondrej napsal:

jaký tam dávají olej (označení)? V 5008 2.0HDI dlouhodobě provozuji na 5w-40, tak mě zajímá, jestli se něco tak zásadně konstrukčně změnilo a musí jít jiný olej (dražší)

Co vím, tak se tam standardně dává TOTAL QUARTZ INEO FIRST 0W-30 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
V 18. 7. 2019 at 10:52, rass76 napsal:

Zdravim Pani,

riesili ste  uz niekdo vymenu oleje v orig servisu, kolik to stalo ?
Tiez dotaz jestli ste dodrzali servisni interval  silenych 50tis km  alebo ste menili skor ?

Mam momentalne najete 13tis a chcel by som prvy ulej vymenit uz teraz, aky je vas nazor ?

Dikes,
R.

 

Ahoj,

v rámci zde na foru avizované svolávačky jsem si dohodl v Peugeotu i výměnu oleje (cca 12 tis. Km) s tím, že chci vidět co z toho poteče. Když jsem tu černou polívku viděl, v duchu jsem si vynadal, že jsem nejel v polovině nájezdu. Cena 5000 Kč i s filtrem, proběhlo v polovině 08/2019. Chtěl jsem vidět špony na výpustním šroubu, jenže je tam šroub plastový - wtf?

Obecně se ví, že doporučená výměna 30k či 50k km je jen finta pro umělé snižování nákladů na provoz při leasingu. Já to u svého auta po tom co jsem viděl na vlastní oči, dodržovat nebudu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hele jako kdysi dávno ještě když jsem jezdil s kamionem tak jsme měli DAFy 85 a tam byl motorový olej předepsaný po 60 000 km. A myslím si že ten motor v náklaďáku dostával mnohem větší záhul než motor v osobáku/dodávce.  Samozřejmě jako mechanika mě přístup těch rozumnějších uživatelů kteří se rozhodnou měnit olej na polovině proběhu potěší jasně že tomu motoru to nemůže ublížit. Ale jak píše Pe.Tr když inženýři ve fabrice motor postaví ať už s pevným intervalem nebo s proměnlivým(auto si řekne) tak ví co dělají a ten motor to vydrží. Jednomu zákazníkovy jsem dělal výměnu s proplachem na starém hádéíčku (RHY) prostě koupil si to auto a chtěl mu dát nadstandartní péči takže jsme vypustili olej a dvakrát po sobě jsme vyměnili olej po cca 50km a hodině a kousek provozu při druhém vypouštění už byl ten olej jakžtakž. Po asi měsíci se tady pán objevil znova a říkal že po cca 200 km které najel a kontroloval olej měrkou už byl zase černej jak bota.  Ono dřív se olej ani nemusel měnit protože starší motory ho dokázali polykat takovým stylem že od výměny do výměny se dolila skoro celá náplň.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

myslím, že firemní auta už nikdo neřeší, přesto, že firma k tomu placeného maníka má..., aspon u nás to tak bohužel bylo (beru v potaz velké firmy), soukromník, co má pár dodávek a osobáků si to pohlídá, pokud není úplný trotl...

a u soukromých vlastníků je to stejné--můžu někomu vysvětlovat, že 30 tisíc na oleji je moc, odpoví mi, že firma to tak nastavila a on to měnit nebude..., prostě auto už není co bylo..., v rodině zadřel motor, protože pod kapotu se zásadně nedívá (bylo málo oleje), odpoveď ,, motorů je všude dost'', :aut, myslím, že je to normální vývoj--ještě před relativně pár lety jsem čučel, co je v A, D, atd. všude tolik aut a navíc to řídí mladí smradi, dnes je u nás to samé :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Já mám u Toyoty Proace (motor 2,0l 130kW - EAT) předtištěno v knížce 2 roky a 50tis. U 1,5l je tam 40tis. Nicméně ručně mi první návštěvu předepsali na 1 rok nebo 30tis. Prý to tak dělají u automatů... Od dubna, kdy jsem auto koupil, mám už 19 500km a váhám jestli počkat na ten duben (v zimě tolik nenajedu a do 30tis se asi vejdu), nebo vyměnit olej ještě před zimou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím si, že už těch 20 tis je za minutu dvanáct. 

Já i pro pocit měním vždy před zimou, když se ta výměna tak nějak blíží +/- 2000km, jelikož v zimě je pro ten motor vše větší záhul a čerstvý olej bude rozhodně mazat lépe než ten co už má 20 tis za sebou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se stavil v Toyotě a chtěl se domluvit na výměně oleje. Buď že si ji nechám udělat kdekoli jinde a jen resetuju servisní interval, nebo mi udělají komplet prohlídku u Toyoty a začne se mi garančka počítat znovu (mám ji 1/2 roku a necelých 20tis, ale servisní interval je u automatu rok nebo 30tis). Přijímací technik mi to rozmluvil, že auto má hlídání kvality oleje a u těchto modelů signalizuje výměnu po cca 22 - 27tis auto stejně samo. Máte s tím někdo zkušenost? Do servisu, kvůli záruce, stejně po roce musím, bez ohledu na to jestli si olej vyměním nebo ne. Když tam přijedu s nájedzem 10tis. na nový olej (v zimě nenajedu tolik) , nejspíš ho stejně znovu v rámci garančky vymění...

Je pravda že u předchozího Forda Galaxy (rv 2007) jsem měl svého času problém s filtrem pevných částic a auto si skutečně řeklo samo o výměnu už třeba po 8 tis. (městský provoz - nedostatečná regenerace - dostávala se mi nafta do oleje), než se problém vyřešil. Něco na tom že auto pozná když už má olej dost asi je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...