Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Adaptivní tempomat funkčnost


spagetti73

Recommended Posts

Dobré ráno, chtěl bych Vás poprosit o porovnání funkčnosti adaptivniho tempomatu u Travelleru s EAT 6 (možná i EAT8). Při používání  se mi stává, že  při předjíždění a jízdě na dálnici pokud dojde k tomu, že před auto vjede jiný vůz, tak dojde ke zpomalení a udržování nastavené vzdálenosti a ve chvíli kdy se vůz přede mnou vrátí do svého pruhu, tak Traveller poměrně dlouho přemýšlí (cca 2 - 3 vteřiny) co má udělat, pak tedy zrychlí, ale to už se za mnou utvoří zbytečná kolona. Je to průvodní jev ? Samozřejmě lze přidat nohou, ale to pak ztrácí smysl AT. Díky 

Upraveno uživatelem spagetti73
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ať mám nastaveno Blízko nebo Normálně, případně Daleko tak je to jedno. Spíš mám pocit že u novějších modelu je software vyladěný a s novými funkcemi. Předpokládám že Ti auto v případě kolony zastaví a pak se znovu samo rozjede. 

Upraveno uživatelem spagetti73
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Myslím že je všeobecně známo, adaptivní tempomat je v Travelleru na houby. Mám Toyotu Proace a adaptivní funkci jsem velmi ryche deaktivoval. I když nastavím nejbližší vzdálenost, zpomalí zbytečně brzy, je pohodlnější jet bez ní. Navíc není aktivní, tedy nebrzdí ! Funguje jen od 30km/h, takže v kolonách nepoužitelný.  Mám porovnání jen s koncernovým tempomatem (Audi, VW, Škoda) ale ta francouzská parodie na adaptivní tempomat se s tím nemůže rovnat. Takové nedotažené řešení, jen abychom ho mohli mít v ceníku (nabídce) taky...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...