Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Vadný těsnící kroužek u kompresoru Orlik Optimal ORFI 240/50


OK406

Recommended Posts

Co se týká úřadů, tak ty jsou jak se říká ,,pro lidi"". Končit na úřadě v 15:30h. nebo v 16:30 hod. . Tak to taky není zrovna příjemný. U nás ve městě, zavírají některé obchody v 16:30h. nebo 17:30h. Jsou to i stavebniny, prodejna s vodoistalaterskými věcmi, a další. Otevřeno má Lídl, Terno, Penny Market, Billa. V těchto obchodech např. o-kroužek se nekoupí nebo jiný věci. Ale to je asi problém více obcí i měst = prodejní doba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tu otevírací dobu u firem s tímhle sortimentem chápu. Nezřídka mají otevřeno od od 6 hodin. protože kolem tý 6 - 7 hodiny jim tam najedou řemeslníci a fasují si materiál na celej den práce. No a pak nezbývá než po 8,5 hodinách zavřít, protože držet lidi na další byť jen půlsměnu je už asi nerentabilní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to mu plně rozumím. Ale jsou lidi, co končí ve výše uvedenou pracovní dobu a co jim zbývá. Maximálně : Bauhaus, Baumax a podobně. U nás máme prodejnu s vodoinstalačním materiálem, a mohu upřímně říci, že se nestalo, že by neporadili a nebo neměli danou věc. To se ve velkém obchoďáku nestane. Možná, že se mýlím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Divím se, že to tu ještě nezaznělo, ale O-kroužky se běžně lepí. Vezmeš jiný o-kroužek, nakrátíš na potřebný rozměr a slepíš. Já na to mám nějaký Loctite, ale v nouzi to jde i úplně obyčejným sekunďákem. U toho Loctite výrobce uvádí stejnou pevnost a vlastnosti jako u kroužku z jednoho kusu. Ale třeba kroužky z VITONU se tak lepit nedají, tam pak opravdu často nezbyde než drahý originál. Třeba taková KTM má na dvoutaktech spalovák a i "hlavu" těsněnou právě takovým o-kroužkem navíc v tak atypickém rozměru, že i já, šetřílek, musel pro originál. Což zamrzelo, protože jsem míval spotřebu cca 5 kusů za víkend.

Mmch, běžně se lepí i klíňáky, když je daný rozměr nějaký atyp nebo ho nejde jednoduše vyměnit, např. u soustruhu.

 

Upraveno uživatelem David 106s16
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, ozzy56 napsal:

Loctite dodává k lepení kroužků spec. sadu-- přípravek, odmaštovadlo, lepidlo, nůž

Jak jsem psal výše, on Ti Loctite potom prostoj na cnc za 12_15 míčů když se to podělá  ty tři či čtyři dny neproplati. A to jsou ku.... ztráty 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...