Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Vadný těsnící kroužek u kompresoru Orlik Optimal ORFI 240/50


OK406

Recommended Posts

Vlastním kompresor Orlik Optimal ORFI 240/50.
U kompresoru mi začal ucházet vzduch u ventilu výpusti vzduchu (viz foto v příloze kompresor3). Příčinou je vadný těsnění, kroužek (viz foto kompresor1). Napsal jsem do http://www.orlik.cz , kde mi odepsali :
Dobrý den,
samotná těsnící kroužek k dodání není, pouze celý kulový kohoutek, cena je 295,-Kč bez DPH, obj.č. 569000713001.
K druhému dotazu v příloze posílám PNO.
S pozdravem a přáním hezkého dne

Zuzana Dugasová
servis a prodej NDP
ORLÍK-KOMPRESORY výrobní družstvo
T: 465 507 222/ M: 605 767 255/ E: zuzana.dugasova@orlik.cz
http://www.orlik.cz

Na stránce www.orlik.cz jsem zadal název i objednávací číslo, které jsem zkopíroval z vašeho emailu, ale nic mi to nenalezlo. Pouze mi vyjeli kulové kohouty, které jsou na plyn i vodu. Vše s pákou, která by byla na kompresoru velmi nepraktická , ať se jedná například o tlakovou hadici. U mě páka není jak je vidět i na fotkách v příloze.
  Chci se Vás prosím zde na fóru zeptat, máte-li někdo s kompresory zkušenosti a lze koupit samotný o-kroužek, místo kulovýho kohoutku.

kompresor1.jpg

kompresor2.jpg

kompresor3.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dotazoval jsem  se na rozměr o-kroužku, ale nebyl mi sdělen. A ani nevím, kde bych jej zjistil, když jej neví ani na ww.orlik.cz . Nechce se mi kupovat zbytečně celý kulový kohout.
Toto mi sděli na můj dotaz:

Dobrý den,
tento díl na našich stránkách nenajdete, můžete ho objednat přes tento email. Všechny díly na naše kompresory se ve firmě nevyrábějí, některé se nakupují, mezi ně patří i tento kul. kohout. Díly do něho k dodání nejsou. 
 

S pozdravem a přáním hezkého dne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sundej ten starý O kroužek a běž s ním třeba do Baumaxu nebo prostě tam kde je mají a kup potřebný rozměr, klidně porovnáním, případně ho mužeš změřit.

 

Jak by mohl Orlík vědět co je tam za rozměr když celej ten ventil mají někde z číny

 

Pak taky mužeš odšroubovat celý ventil, a jít někde do vodo topo prodejny a najdou ti tam třeba pěkný kulový bez páky, jen s vrtulkou a maš klid napořád

image.pngimage.png

Upraveno uživatelem Radek Hurvajz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tvl to mi hlava nebere, ze je nekdo schopnej sepsat takovy elaborat misto toho, aby sundal tesneni a dosel si do kramu koupit jiny za 10 Kč..... popr. cely kohout, v hobbymarketech toho je bambilion. Zdravy selsky rozum je treba pouzivat......... to se nezlob, ale tohle jsem ti musel napsat......

Upraveno uživatelem Scratch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako beru že někdo je šetrnej a raději věci opraví než by koupil novou ale však ten ventil je otázka desetikorun. To než bych se s prominutím s.al s psaním takových elaborátů a čekal až mi od výrobce odpovědí tak to bych možná do nějakýho to hobby marketu došel pěšky a byl bych na cestě domů s jiným kouskem. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

my jsme v klidu ovsem, jen jsem se nad tim pozastavil.... velka firma typu orlik opravdu nebude resit takovy nicotny tesneni, tomu se vyplati prodat rovnou celej ventil.... jako se svetlama, taky mi volvo neproda parabolu, byt je na 3 sroubkach, treba za litr. Ne proc by to delali, kdyz mi muzou prodat svetlo za 14 000..... proto jsem nepochopil smysl toho prispevku. Asi bych misto na peugeot klub tohle napsal na stranky tzbinfo.cz, nebo si zadal do vyhledavace prodejce tesneni ......

@Fruktis ja se ale vztekal do konkretniho prispevku a nezakladal dost specificky vlakno......... kdyz vezmu v uvahu, kdyby to tam nekdo do me napral, tak bych byl docela zvedavy, jak by se to resilo, kdyz jsem v podstate byl v protismeru v jednosmerkach.....

Upraveno uživatelem Scratch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Policie by to na místě vysvětlila a na waze se můžeš spoléhat jen pokud to tam někdo zadá. Přeci tam nebude nikdo dávat něco co je chvilkové.

Volvo ty světla nedělá,dodavatel sám o sobě pokud to nemá ošetřeno smluvně, tak prodat nesmí. 

Upraveno uživatelem Milan+
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Scratch u nás ve městě o-kroužek nemají. Samozřejmě, že jsem se ptal. Jezdit  skrze o-kroužek přes 30 km, je opravdu luxus. Vlákno jsem založil ohledně dotazu i proto, zdali se někdo nesetkal s tímto problém nebo podobním.
@Vena garážmistr kohout opravdu není otázkou deseti korun. Nevím, zdali je to šetrnost, pokud si něco opravím, než kupovat zbytečně ,,celek". U nás žádný hobby market nemáme, kam bych si pěšky došel.

  Omlouvám se, pokud někomu vadí, že jsem se ,,rozepsal".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kup si sadu oringov z netu , stoji par korun bdes to mat niverzalne nar https://www.autodilykatka.cz/Sada-gumovych-o-krouzku-419ks-d632.htm

alebo tam daj klasicku skrutku a pod to medenu alebo hlinikovu podlozku 

ale neviem co je tam za zavit

alebo tam dat iny kohut jak tu niekto vkladal obrazky 

 

alebo miesto oringu namotaj teflonovu pasku na zavit  alebo kloca(neviem cesky nazov)  ale ten ventil uz nebudes pouzivat 

ale tam je asi dierka v tom ventilku  ako na odvzdusnovaku tak to nepomoze ,potom namotat do drazky oringu snad to podrzi

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@OK406 kdyby jsi měl cestu do Strakonic - https://www.strakonak.cz/provozovna-524-logus/ 

Má snad všechno a ceny podstatně lepší než v kdejakém super marketu. Vezmeš kroužek nebo ještě lépe samotný ventil s drážkou, oni vezmou šupleru, změří a dostaneš ten správný kroužek v ceně jednotek korun.

Pak má veškerý spojovací materiál (šroubky, vruty ...). Pokud Ti doma dochází zásoby věř, že se Ti návštěva vyplatí. Máš to pár km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, OK406 napsal:

@Scratch u nás ve městě o-kroužek nemají. Samozřejmě, že jsem se ptal. Jezdit  skrze o-kroužek přes 30 km, je opravdu luxus. Vlákno jsem založil ohledně dotazu i proto, zdali se někdo nesetkal s tímto problém nebo podobním.
@Vena garážmistr kohout opravdu není otázkou deseti korun. Nevím, zdali je to šetrnost, pokud si něco opravím, než kupovat zbytečně ,,celek". U nás žádný hobby market nemáme, kam bych si pěšky došel.

  Omlouvám se, pokud někomu vadí, že jsem se ,,rozepsal".

pak nechapu tvuj prispevek, ve meste krouzek nemaji, pres 30 km si pro nej nepojedes, ale 100 za postu od vyrobce bys dal.

vlakno jsi zalozil kvuli problemu, ktery vetsina lidi bez zalozeni vlakna vyresi prostou vymenou tesneni a kdyz to nejde, tak vymenou ventilu...... tady jiny reseni opravdu neni........ 

gumex.cz, gufero.cz, a dalsi....

dotaz typu, presekl jsem prodluzovacku, mam to spojit na cokoladu nebo koupit novou :D :D :D :D 

Upraveno uživatelem Scratch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem byl v ČB (zubař). Projel jsem 4 prodejny, mající v sortimentu o-kroužky, ale daný rozměr neměli. Měl jsem sebou daný šroub (uzávěr). Na druhou stranu, musím ocenit ochotu prodavačů, kteří se mi snažili pomoci. To mě mile překvapilo. Nakonec mě poslali do prodejny ložisek SKF, kde o-kroužky měli. Tak zítra vyzkouším. Musím taky napsat, že tři prodejny, měli pracovní dobu do 15:30h. Pokud pracujete do 14:30h, tak lze těžko stihnout prodejní dobu. Zvláště, jsou li prodejny na frekventovaných místech = provoz. To se nedá stihnout a brát si kvůli tomu dovolenou?!

 Omlouvám se, že jsem se ,,opět rozepsal".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...