Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Napájení autokamery peugeot 208


navig

Recommended Posts

Ahojík….

Dostal jsem k narozeninám TrueCam A6 a začínám řešit instalaci.

Zapojoval jste někdo napájení kamery přímo na 208???Nechci to mít přimo do zásuvky....ale dodělat zvlášt napájení.

Pojistková skříň je příliš utopená,aby se tam dalo něco vymyslet.....

Klidně bych to vyvedl další zásuvkou od origo zásuvky,ale nepodařilo se mi demontovat ten panýlek,kde je i USB,abych se dostal na napájení.

Nebo i od světýlka ve schránce před spolujezdcem,kam jde napájení se zapnutým klíčkem.....ale nepodařilo se mi demontovat schránku,abych se dostal pohodlně na kabeláž světýlka...

Nebo stropní svetlo???

Poradíte...popř.napsat jak a kde co demontovat???

Nebo poraďte něco jiného....

Jde mi jen o napájení kamery,vše jinak povedu pod čalouněním….i kabel k zadní kameře.

Díky....Víťa

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neřešil jsem sice zapojení kamery, ale ve světle schránky jsem měnil žárovku za LED a celé světlo šlo vycvaknout bez demontáže čehokoli - akorát opravdu ten kablík je na nějaké připojování bez demontáže hodně  krátký. To samé je ale u stropního světla. Prostě se všude šetří centimetry na vodiči. Kameru mám zapojenou do pojistkové skříňky, dá se v pohodě sehnat rozbočovací pojistka - viz např. https://www.kamery-do-auta.cz/cs/pojistkovy-rozbocovac-velikost-mini-vcetne-10a-pojistky/  takže montáž je velmi jednoduchá - existuje provedení standard, mini i micro.. Pro napájení kamery jsem si objednal adapter 12/5V, na jedné straně 2 vodiče 12V, na druhé straně micro USB viz např. https://www.kamery-do-auta.cz/cs/skryte-napajeni-s-microusb-konektorem-pro-topcam-nanoq-DUALminiG/. Dělá se provedení i pro parkovací mod, které má trvalé napájení a napájení po klíčku. Jinak mám kameru podobnou jako tato https://www.kamery-do-auta.cz/cs/topcam-dual-mini-g/, akorát není dual a je z Číny (byla ani ne za polovic) Slouží 4 roky bez problému, líbí se mi, že je malá, není za zrcátkem vidět, má kvalitní obraz, dá se pohodlně z držáku vyndat, má magnetický  CPS filtr  a GPS taky funguje OK. Dnes bych si koupil od stejného výrobce, jen bych zvažoval, zda nutně potřebuji zadní (ok, je to fajn), ale nerad cokoli rozdělávám a demontuji - spousta věcí je nacvaknutých jen na jedno použití 🙂

Upraveno uživatelem Peetan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Ahojík všem.Tak kamera zapojená.....

Díky moc uživateli Peetan….

Zakoupil jsem náhradní zdroj,rozdvojku na pojistku...práce na odpoledne......a vše OK...

Protažení kabelů pod tapecíruňkem šlo celkem v poho...i kabeláž zadní kamery....        

Připojil jsme to na pojistku od zásuvky na příslušenství....

Díky....Víťa

 

 

Upraveno uživatelem navig
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně...není o čem...dohodnuto.

Dnes jsem poprvé z kamerou jel trochu delší trasu......cca 50km......vše Ok.

Jen si ještě musím pohrát s nastavením...….

Kamera připojená na +12V na zásuvku....fajn,ale kamera se pustí a jakmile začnu za několik sekund startovat,asi kamera dostane z toho poklesu napětí šok a pak trvá několik minut,než se pustí...tak jsem nastavil opožděné zapnutí kamery(10sek)...tak uvidíme,jestli to pomůže.

Pak jsem si všiml,že ikdyž svítí přisvětlovací diody přední kamery...diody zadní kamery nesvítí.....mám to nastavené na automatiku....jen musím zjistit,jestli zadní kamera zapíná diody sama a nebo je také ovládá přední kamera(podle venkovního světla)

Kouknul jsem na záznam přes PC a kvalita mě velice překvapila......i když je rozlišení nastaveno zhruba na střední(automaticky s připojenou zadní kamerou)....ale bylo to za denního slunce.Zadní kamera má o něco horší obraz,ale taky má menší rozlišení....přesto  kvalita naprosto dostačující….

Tak snad,až to vše řádně vychytám a nastavím....bude sloužit.....

Víťa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Ty přisvětlovací diody vypni stejně jsou k ničemu a akorát hází v noci odraz do kamery. Ty diody mají smysl pokud by jsi kameru použil jako fotoaparát tak na přisvícení. 

Citovat

Takzvané noční vidění má v praxi význam snad jen na následnou dokumentaci autonehody a pořízení záběru do vzdálenosti maximálně 1,5m, protože na větší vzdálenost osvitové diody stejně nefungují pro jejich nedostatečný výkon. V provozu se tak musíte spolehnout jen na kvalitní hardware kamery a reflektory vašeho vozu.

https://www.kamery-do-auta.cz/cs/nejcastejsi-otazky/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...