Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Řecko a Albánie 2019


Guest Espero

Recommended Posts

Zítra vyrážím s klukem a Pižmoněm do Řecka, cílově na Peloponés. Trasa je přes Maďarsko, severní HR projedeme bez zastavení a pak Bosnu do Sarajeva, odtud přes Monte Negro do Albánie. Tam budeme relaxovat asi 3 dny u moře (Drač, Vlora), přejíždět denně jen tak 70 km, odtud do Řecka podle moře z Albánie, dojedeme na Patras, pak okolo po západním pobřeží dolů se zajížďkami do Olympie, Sparty, Argosu a dalších míst, sice každý den jinde, ale také nebudeme přejíždět více než 60-100 km za den kromě tech zajížděk do nitra poloostrova. Z Argosu pak ještě dolů k vodě, a odtud do Korinthu a po druhé straně polostrova podle Korintského zálivu opět do Patrasu, Odtud se podíváme na monastýry Meteora, je to skoro při cestě, pak přejezd do východní Albánie, tam podle Ohridského jezera (Pogradac) včetně koupání v něm, pak do Tirany a odtud do Shengjinu, tam se rozloučíme s mořem půldenním koupáním v Jadranu, pak do Montenegro podle moře přes Bar, Budvu do Kotoru, odtud do Bosny (syn tomu říká Buzna) přes Trebinje a Ljubinje do Mostaru a nahoru přes Jablanicu a Banja Luku do HR, tu zemi s nepříjemnými lidmi prorazíme opět bez zastavení přes Koprivnicu do Maďarska v Barcsi, odtud do Zalaegerszeg, a pak už jen do Rakouska přes Glognitz, st. Pölten, Zwettl, Gmünd a Třeboň domů. Tentokrát skutečně každý den jinde. Ani kilometr v zahraničí po placené silnici nebo dálnici. Rozpočet na naftu je 13 tisíc CZK bez asi 10 Kč. Celkem 5 tis. km (bez asi 60). V kempech budeme jen v Řecku u moře, ale každý den v jiném a pak u Meteory.
Nebudete tam někdo náhodou, že bychom se potkali?

Upraveno uživatelem Espero
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, vzal jsem na cestu naší starou 307 a právě jsme na nejjižnějším místě ostrova Lefkáda, trasu jsme jeli ČR, SK, HU, SRB, MK, GR. Na meteorách jsme už byli, stačí bohatě půl dne. Jinak jsme ještě spali pod Olympem a stojí za to vyjít do hor.

20190713_184039.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano svíčku jsme zapálily, vpravo Kefalonia a vlevo Ithaca. Je tu moc pěkně. Ale byl jsem tu před 18 lety a to bylo ještě lepší. Málo turistů, k plážím vedly šotolinové cesty takže jen skůtr nebo 4x4. Dnes je tady o hodně víc turistů s auty takže není kde parkovat, města jsou ucpané a pláže plné. Spíme nad Milos beach a tam je ještě klid, ale jen díky tomu že se tam musí jen pěšky nebo lodí. 

20190711_092701.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@pecino Kdyz jsem pred vic nez 20 lety byl autem v Recku pres Madarsko, Bulharsko a Rumunsko byla to nadhera prekticky bez zkomercionalizovanejch turistickejch najezdu a projel jsem ho krizem krazem. Ted uz bych to nejen vzhledem k veku nedal a tak tam ta svicka horela zrejme zbytecne. Ale vzpominky jsou nadherny, i cesta zpatky pomalym trajektem z Patry do Ancony.....

Letos jsem se jel taky zejme naposledy podivat na jaderske pobrezido Italie a jen jsem ziral. Ne desitky slunecniku jako pred 8 lety, ne stovky jako pred trema lety ale snad miliony od Caorle po Neapol v deseti radach od nevidim do nevidim na kazdem kousku plaze brrrr....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Místo zprávy píšu cestopis, občas to dělávám, už se blížím ke konci, ale ten text potřebuje trochu uzrát. Takže prozatím jen jednu fotku.

039.jpg

Upraveno uživatelem Espero
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Konečně jsem dotáhl tex cestpisu do konce. Původně jsem to chtěl dát jako link z fóra caravan24.cz, ale tam mají nový dizajn stránek a neumožnuje to tam přikládat soubory, ale jen přímo psát, což pro rozsah mého textu není průchodné a tak to dávám přímo ve formátu PDF. Je to dlouhé, ale přeji příjemné počtení.

Musel jsem to smazat, protože nevím proč, ale otvíralo to přístup do mého počítače. Ze začátku to tak nedělalo.

 

Dal jsem to na jakýsi server Vylety.cz a přes fórum Hyundaiclub.cz to sem vracím jiným odkazem, ale majitel serveru to rozdělil do 5 částí. Snad to fungovat bude.

https://www.autovylet.cz/expedice-do-recka-2019-aneb-jizni-evropou-bez-maleho-technicaku-fotoaparatu-a-varice/

Upraveno uživatelem Espero
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to prima čtení.  Mám v knihovně Hanzelku a Zikmunda a dlouho mě trápilo, že k téhle klasice chybí nějaká moderní alternativa, která by popisovala reálné cesty s nádechem dobrodružství, ale dosažitelné pro kohokoliv z nás. Já jsem si takovou knížku nakonec napsal sám a je moc prima, že podobné sklony nás má víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 22. 8. 2019 at 10:15, Espero napsal:

Konečně jsem dotáhl tex cestpisu do konce. Původně jsem to chtěl dát jako link z fóra caravan24.cz, ale tam mají nový dizajn stránek a neumožnuje to tam přikládat soubory, ale jen přímo psát, což pro rozsah mého textu není průchodné a tak to dávám přímo ve formátu PDF. Je to dlouhé, ale přeji příjemné počtení.

Musel jsem to smazat, protože nevím proč, ale otvíralo to přístup do mého počítače. Ze začátku to tak nedělalo.

 

Dal jsem to na jakýsi server Vylety.cz a přes fórum Hyundaiclub.cz to sem vracím jiným odkazem, ale majitel serveru to rozdělil do 5 částí. Snad to fungovat bude.

https://www.autovylet.cz/expedice-do-recka-2019-aneb-jizni-evropou-bez-maleho-technicaku-fotoaparatu-a-varice/

Vím že je to dotaz trochu mimo ,ale zajímalo by mne topení v to Boxeru pokud tam je

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je tam nezávislé Webasto, je pod přední sedačkou s výdechem dopředu i dozadu a nasáváním zezadu a zvenku. Klimatizaci tam nemám, považuji jí za zlo ze zdravotních důvodů. Ale opravdu jsme tentokrát v Řecku netopili.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasné že jste netopili...😆 jen mě to zajímá, mám dodávku v osobní verzi a občas bych v ní chtěl přespat v zimě   1 max 2 noci a nechce se mě do ní dělat díry pro nějaké plynové topení jako v karavanu, je tam příhřev při nízkých teplotách ale mám obavu že kdybych z toho udělal topení do interiéru tak mně to sežere baterku.Tak pokud bys měl radu ..info jak to vyřešit budu rád

Upraveno uživatelem Péťa
Necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud neuděláš normální montáž nezávislého topení, tak ti to zimní spaní nezávidím, budeš klepat kosu, jednou jsem takhle chtěl přespat na Vranově ve S120 a celou noc jsem startoval a topil :mrk

nepoužívej uvnitř auta něco, co hoří--plynové zářiče atd.,-- nemusel bys tu noc přežít, je to lákavé a levné, ale velmi nebezpečné, nejsem karavanista, ale jezdil jsem dlouhá léta s Tatrou a když naftové topení přestalo topit, byla v kabině okamžitě zima, mlžila se okna atd., takže nejrozumnější bylo vyměnit auto  :)

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teplovodní bufík ti vycucá baterku celkem rychle a beztak se max. po hodině vypne - aspoň teda moje teplovodní webasto to tak má. Nejjednodužší je použít horkovzdušnýho bufíka, jestli to máš jen na pár nocí za rok, v klidu bych použil čínskou kopii webasta, už jsou celkem vyzkoušený a celkem levný. My spali v Ducatu bez jakýkoliv izolace když bylo venku 12st a to už teda bylo uvnitř dost zima, ale ve spacáku bylo dobře, při nižší teplotě bych už do toho bez topení nešel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, llug napsal:

Jasné že jste netopili...😆 jen mě to zajímá, mám dodávku v osobní verzi a občas bych v ní chtěl přespat v zimě   1 max 2 noci a nechce se mě do ní dělat díry pro nějaké plynové topení jako v karavanu, je tam příhřev při nízkých teplotách ale mám obavu že kdybych z toho udělal topení do interiéru tak mně to sežere baterku.Tak pokud bys měl radu ..info jak to vyřešit budu rád

No poradit jak. Mě to dělali v rámci dodání vozu jako subdodávku pro Domanského u fy. Hagemann v Opavě. Jenže to udělali blbě, co se týká nasávání vzduchu pro topení, z jiného prostoru než spacího a tak to neměřilo správně teplotu a byla tam zima. Udělali jen jeden - výdechový průnduch. Reklamoval jsem, dost složitě, nechtěli se k tomu přiznat, ale nakonec když už jsem oslovil i Domanského, pak to nechali předělat u P. Sladkého v Praze Uhříněvsi. Ten doplnil nasávací průduch ze spacího prostoru a začlo to správně měřit teplotu a tím pádem bylo po problému. Vlastně hrozně jednoduchá oprva, vyřiznout druhý průduch v přepážce, do nej nasadit mřížku a od ní trubku do sání topení. To bylo vše. Vytápí mi to jak zadní prostor tak přední kabinu. Takže rada - obrať se na fa. Hagemann nebo p. Sladkého, to je také značkový dealer Webasto. Myslím, že Hagemann podruhé už podobnou chybu neudělá, prý dělali topení do obytňáku poprvé. Baterku to nesežere, jestli budeš topit tak 8 hodin, naprosto v pohodě. Déle jsem nikdy nemusel. Ono to pohání u teplovzdušného  jen motorek ventilátoru a regulaci.

Upraveno uživatelem Espero
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Charlie 607 napsal:

Teplovodní bufík ti vycucá baterku celkem rychle a beztak se max. po hodině vypne - aspoň teda moje teplovodní webasto to tak má. Nejjednodužší je použít horkovzdušnýho bufíka, jestli to máš jen na pár nocí za rok, v klidu bych použil čínskou kopii webasta, už jsou celkem vyzkoušený a celkem levný. My spali v Ducatu bez jakýkoliv izolace když bylo venku 12st a to už teda bylo uvnitř dost zima, ale ve spacáku bylo dobře, při nižší teplotě bych už do toho bez topení nešel.

hm čína mě nenapadla ..mrknu na to ..máš nějakou osobní skušenos z konkrétním výrobkem?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...