Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Řecko a Albánie 2019


Guest Espero

Recommended Posts

Před hodinou, Espero napsal:

No poradit jak. Mě to dělali v rámci dodání vozu jako subdodávku pro Domanského u fy. Hagemann v Opavě. Jenže to udělali blbě, co se týká nasávání vzduchu pro topení, z jiného prostoru než spacího a tak to neměřilo správně teplotu a byla tam zima. Udělali jen jeden - výdechový průnduch. Reklamoval jsem, dost složitě, nechtěli se k tomu přiznat, ale nakonec když už jsem oslovil i Domanského, pak to nechali předělat u P. Sladkého v Praze Uhříněvsi. Ten doplnil nasávací průduch ze spacího prostoru a začlo to správně měřit teplotu a tím pádem bylo po problému. Vlastně hrozně jednoduchá oprva, vyřiznout druhý průduch v přepážce, do nej nasadit mřížku a od ní trubku do sání topení. To bylo vše. Vytápí mi to jak zadní prostor tak přední kabinu. Takže rada - obrať se na fa. Hagemann nebo p. Sladkého, to je také značkový dealer Webasto. Myslím, že Hagemann podruhé už podobnou chybu neudělá, prý dělali topení do obytňáku poprvé. Baterku to nesežere, jestli budeš topit tak 8 hodin, naprosto v pohodě. Déle jsem nikdy nemusel. Ono to pohání u teplovzdušného  jen motorek ventilátoru a regulaci.

díky za odpověd ..praha opava je z ruky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

myslel jsem samozřejmě teplovzdušné topení, teplo je okamžitě, s baterií přes noc není žádný problém a spotřeba kolem 2 deci nafty na hodinu provozu, ofiko montážníků je v republice hafo, ale zrovna levné to není...

o čínských kopiích webasto, nebo eberšprecher nevím nic

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O tom Planaru  tvrdí že je skoro stejně dobrej jako Webasto nebo Eberspracher ale za rozumnější peníze. A tuším že tady ( v ČR ) mají zastoupení nebo alespoň se jejich montáží někdo zabývá ofiko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo, asi jo, když máš starší vůz a doplňuješ výbavu sám, můžeš si dát třeba čínské topení, co spaluje i třeba rýži. Jenže když to platíš jako dodatečnou výbavu do nového vozu, pak nezbude nic jiného než přijmout typ topení i dodavatele podle toho, s kým spolupracuje autodealer. Dvoukilowattové naprosto stačí, ten prostor není velký a když je aspoň trochu izolovaný, žádný problém.

Upraveno uživatelem Espero
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...