Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

jak měnit servisní interval mezi 20000 a 30000


martin1980

Recommended Posts

Před hodinou, martin1980 napsal:

Ahoj,pro vás je to maličkost.Mám Peugeot 308 sw rok 2011 a po výměně jsem mýval na intervalu 30000 pak jsem měnil olej v Peugeotu a od té doby je tam 20000 po v\nulování po výměně.

Dáse tento údaj nějak měnit?Pokud ao prosím o popis co se má udělat

Moc děkuji

když jsi míval 30 tisíc a pežot to změnil na 20 tisíc, asi ti chce naznačit, že máš měnit olej po max. 20 tisících KM :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

niekto asi prepocital  ze ten olej co tam dali vydrzi 30 000km za nejakych idealnych podmienok 

ale prax ukazuje ze je to blud ,cesta do pekla 

tak to proste skracuju na rozumne hodnoty

asi im niekto dal interny prikaz tak to tak robia 

co je pre teba dolezite v tejto veci - ze to tvojmu motoru zlepsi zivot 

a ze tym servisakom to neni sumafuk alebo je im to sumafuk a len chcu aby si dosiel castejsie ,

opytaj sa ich 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

přesně tak--nový motor potřebuje častěji nový olej když se zaběhávájí díly k sobě, protože vzniká kovový otěr ve větší míře, než když je motor zaběhnutý..., podle dnešních odborníků je motor zaběhlý po 50 tisících kilometrů, pak je možné interval s rozumem prodloužit

osobně budu měnit olej po 3 tisících od novoty a pak to dám za rok na garančku (bez oleje)--olej si pak zase vyměním sám, potom budu měnit co 10 tisíc, jako u každého mého auta

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Interval lze nastavit jakýkoliv přes diagnostiku. 15K, 10K, 30K km atd.

Olej je dobrý určitě vyměnit po prvních 3 tisících km. Pak už bych najel na standartích 15 tisíc km/1 rok. Dodneška na to pamatují manuály k motocyklům, kdy je např. první výměna po 1000km a další již standartně.

Motor musí být perfektně zajetý již po 10 tisících, možná i dříve. 50 tisíc mě příjde přestřelený, jestli se nějakej novinář neuklepl o jednu nulu. 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem dnes ten olej vyměnil při stavu 2500 KM, ono by to na 100% jezdilo i bez toho, ale každý máme nějakou úchylku--někdo leští auto do bezvědomí, někdo mění oleje  😉, ono to není drahé, i s filtrem asi 900 Kč, na původním olej. filtru byly loga peugeotu a citroenu, já dával mann

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...