Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Spotřeba oleje, Olej v chladicí nádržce


dendy4125

Recommended Posts

Dobrý večer, potřeboval bych poradit ohledně celkem vysoké spotřebě oleje v autě. Mám auto Peugeot 1,6 308 SW 88kW 2009. A musím pořád každých cca 1500km dolévat 0,5l - 1l oleje. Jelikož parkuji autem na zámkové dlažbě tak bych viděl kdyby olej někde tekl. Dělá to už delší dobu a už bych to chtěl vyřešit jenže se bojím jaká to bude pálka. Teprve dneska jsem si všiml že nádržka na destilovanou vodu je prázdná a na dně je pouze olej trochu se zbytkovou vodou. Tak jsem to ještě dnes dolil a uvidím zítra zda to nějak moc kleslo nebo jak. Na víčku jde vidět že je posrážený olej s vodou, viz. fotky. A teď se hlavně modlím aby to nebyla prasklá hlava ale pouze těsnění. Třeba je to něco jiného .. to už já nevím a skoro vůbec tomu nerozumím a potřeboval bych prosím poradit :(. 

IMG_20190626_204744.jpg

IMG_20190626_204821.jpg

IMG_20190626_204835.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ta expanzní nádobka nevypadá hezky, zkus ji demontovat, nasypat dovnitř jemný štěrk a vyčistit ji (nebo na vrakovišti jinou)

to, že motor žere olej, nemusí mít souvislost s těsněním pod hlavou (prasklou hlavou), ale jestli rychle ubývá voda, připrav se na opravu motoru, zatím bych to pečlivě sledoval  (kolik oleje sežere, jak rychle mizí voda atd.)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...