Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Oil pressure too low


Stanley845

Recommended Posts

Inak som este pozeral nejake vida a podtym rozvodovym kolesom by malo byt teda volake tesnenie ale tam to je suche... Uvidime ked pride ten ventil ci to pomoze ale hovorim ked odopnem steker sneho a znovu zapojim nastartujem auto vymazem chybu tak to prestane a zacne az kym mu poriadne nezadlacim pedal potom znovu zasa na volnobeh oil pressure too low... Pred 8smimy rokmy som mal to iste auto len 1.6 16 v 80kw a stym ziadne problemy neboli... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Použij google. Je to řemenice na sací vačce, která jde natáčet- tlakem oleje. Kam se natočí ovládá solenoid a ten řídí jednotka motoru. Mění se tím časování rozvodu na sání (v tomhle případě, motor KFU).

Samozřejmě že stará 1.6 80kw NFU neměla tyto problémy, protože tyhle blbosti na sobě nemá.

Upraveno uživatelem inoxing
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, Stanley845 napsal:

Som si vsimol ale cez obd2 ze sa mi zvysila teplota motora az na 97stupnou potom sa zapne sahara schladi do 90 a potom znovu to iste.... Nepomohlo ani vymena termostatu, cidla teploty a ani vymena chladiacej

 

před 9 hodinami, Stanley845 napsal:

Takze vymena toho ventilu nepomohla cize iba na chvylku pokial som mu neslapon na krk do obmedzovaca rozmyslam nad predaja auta nebavi ma to riesit 

nepomůže ani když budeš držet plný plyn třeba 15 minut ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a meral tam niekto realne tlak oleja?

vecsinou ked to strati realne tlak  tak hlava klepe jak traktor

co kedto je len nejaka elektricka anomalia?i ked tlakovy spinac asi klamat nebude da sa to zmerat

skusil by som este vymenit olejove cerpadlomoze byt vybehane alebo  nespravne funguje pretlakovy ventil na nom ,pokial ostatne veci su uz vylucene 

servo mi robilo nieco podobne na volnobehu slaby tlak volant isiel tazko, stacilo jemne pridat plyn a tlak sa zvysil a volant siel uz lahucko ,po vymene servopumpy vsetko ok 

cerpadlo drahe nebude skor ta praca no

 

 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po vymene toho ventilu som si vsimol ze sem tam to prestane a auto opet dostane vykon... Myslim si ze to nebude v cerpadle... Realne sa tam nemerali tlaky a s elektrikou to nema nic spolocneho bo keby ano tak si myslim ze by to robilo furt a nielen za tepla.... Moja otazka znie.... Naco sluzi ta pruzina v olejovom drziaku? Bo mi pride olejovy filter ako keby bol vcucnuty 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a pretlakovy ventil na nom?

neviem co tam chces pohladom zistovat ?

mal som rozobratu spatnu servopumpu a nezistil som tam nic

to mozes napojit na externy pohon a pozriet ci dava to co ma alebo nedava 

tym ta nepresviedcam ze je to ono

ale takymto sposobom to overit nejde ako popisujes 

priklad ozubene kolecka su ok 

pumpa tlaci a pretlakovy ventil je nastaveny na dajme tomu 6 barov

ale ma uz unavenu pruzinu a prepusta uz pri 3.5 baru 

ako to zistis overis pohladom?

 

 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosim ta mohol by som sa ta spytat kde najdem ten predtlakovy ventil na tom? Videl som tam iba sacie sitko a nic viac ked tak posli na seba kontakt nejaky kde by sme mohli kecat a posielat si obrazky dik moc

Upraveno uživatelem Péťa
Necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...