Jump to content

Recommended Posts

Cus chlapy mam citroen c4 1.4 16v 65kw moja otazka znie po zahriati motora pise nizky tlak oleja vymeneni olej 10w40 olejovy filter s citroenu podla vin, vymena cidla tlaku oleja... Ked pridam plyn kontrolka zmyzne a take vycistena vana +sacie sitko 

To nie ale v cera som mal vonku ten ventyl na vacke solenoid bol cisty a ked som ho namontoval nazad tak auto akokeby ozilo a chvulku nepipalo ale zasa som mu slapol na krk a znovu mam podozrenie na ten ventil stredu mi ma prist novy

Docital som sa toho vela najprv olejovy filter potom olej, cidlo tlaku oleja potom zasa tento solenoid ale nechapem ze na chvylku tomu autu sa zvysil vykon a potom zasa ked to zacalo pipat vykon klesol ci to ten ventil nerobi 

VTi nemas ale mas tam ten ventil ktory ovlada zrejme  len saciu vacku 

do toho ventilu je privod oleja od pumpy a ma tiez prepad takze teoreticky ak by v nom nieco haprovalo mohlo by to cez neho unikatdo prepadu do vane 

ale neviem uplne  presne ako to funguje cize len teoretizujem 

Edited by krtek 2

Uvidime stredu mi ma prist ten ventil tak dam vediet ale nedavam si velke nadeje... Auto uz som kupil takom stave ze od cidla tlaku oleja bol odpojeny kabel a zistil som to az po odjazdeni 3000km doticny co mi to predal neriesi a hadat sa nechcem takze tak 

ak to nepomoze tak by som dal skontrolovat cele rozvody 

hlavne to rozvodove koleso  do ktoreho ten ventil pusta tlak oleja  a nasledne to koleso  tlakom  naklapa vacku 

aj tam moze nieco blbnut   https://www.fr-auto.sk/Rozvodove-koleso-zmena-fazy-1-4-16v-d2585.htm 

a potom pada tlak

skusil by som ale najprv urobit  preplach motora(olejovej  sustavy)  napr zelenym tecc 2000  

ale moze sa stat ze sa to este zhorsi 

Edited by krtek 2