Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Motor 2.0 BlueHDI + aditivum


petr-svetr

Recommended Posts

někteří majitelé používají přes zimu, nebo celoročně aditivum VIF (je zimní i letní), v rodině ho používáme jak do HDi, tak i do blueHDi, takže tak asik, já to leju i do benzínu Puretech

osobně jsem nekupoval lepší benzín/naftu--aditivuju si sám VIFem...

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zatím sem používal VIF letní i zimní , ale napadlo mne jestli opravdu dělám dobře. Když sem vůz koupil tak ve městě na trojku mi to vylítlo přes 1800 otáček, teď jak VIF používám tak se to drží do 1500 otáček. Proto mne to napadlo. Auto je tři roky staré, všechen servis u peugeotu. Najeto 60000km. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak blueHDI je pokud myslím dobře euro6 tedy o proti euru5 navíc vstřikovaná močovina (ad_blue) do výfukového systému před oxidační cat. ke snížení NOx .
Pak tu máme společné pro eu5 i 6 aditivu elois který se dávkuje ze samostatné nádržky do nafty při tankování toto aditivum má za úkol lépe spalovat saze v FAPU a to tak že zařídí spalování při nižší teplotě výhoda není potřeba tolik dodatečný vstřik nafty ke zvýšení teploty (neředí se olej naftou) Nevýhoda = usazuje se nenávratně v FAP filtru.

A pak tu máme adiva pro zlepšení vlastností nafty nebo benzínu které si přidáváme sami nebo je kupujeme v prémiové naftě = VIF ( nafta VERVA aditivované též VIFEM)

Jinak v manuálu je také napsáno jak se má člověk starat o lak karoserie a výhradně přípravky Peugeot zakoupenými v autorizované síti.

A petr-svetr na otázku si zkus logicky odpovědět sám

Já mám auto od 0km a používám stále VIF léto zima

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tými aditívami to môžu myslieť všeobecne, napíšu to tam “pre istotu”. Bežné, overené aditíva, ako VIF používa veľa ľudí a ešte som nepočul že by niekomu poškodili filter pevných častíc. Skôr by som povedal, že môžu predĺžiť jeho životnosť, nakoľko j mám skúsenosť že aj znižujú dymivosť. Tiež ho v zime pridávam do motora HDi (zimný) a celoročne benzínový do motora PureTech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...