Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nová láska 3008- Allure


Romeo2006

Recommended Posts

před 2 hodinami, Romeo2006 napsal:

Super, zajtra vyskúšam. Diky moc

Ešte by som mal jednu otázku: čo tankujete do 1.2, alebo 1.6 benzín? Lebo je dosť nepríjemne platiť 1,55€ za liter 100 oktánového benzínu 🤮

Myslite, že by som mohol dávať aj 95-ku, poprípade 98-ku? Aj ked ja tankujeme len na Shell, tam 98 nemajú, ale majú zas 95-ku nejaký V- power. 

Co předepisuje výrobce?!? Jestli předepisuje 100-oktan čepuj 100-oktan... takovéhle věci je  lépe si zjistit bohužel již před pořízením vozu. Pak to dopadá někdy taky tak, že se lidem nechce dávat "1,55€ za liter" a auto prodávají (třeba v případě koncernového FSI) se zaneseným, zakarbonovaným motorem... :roll

 

Upraveno uživatelem StibTo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Netreba hneď útočiť 🙄 . Ja som nepísal, že nemám na benzín, ale že je to nepríjemne. Celá situácia vznikla nasledovne ( čo som pri otázke zabudol uviesť ) . Pri preberaní auta mi bolo povedané, že mám tankovať ten drahý, benzín s čo najvyšším oktánovým číslom. Lenže výrobcom odporúčaný je 95 oktánový a vyššie. Preto padla moja otázka, či mám - môžem tankovať aj s nižším oktánom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Romeo2006   Tak v tom případě se domnívám, že bude asi nejvýhodnější aditivovaný N95. A nebo obyčejný 95 a dolévat aditivum. Osobně čepuju už skoro 5 let téměř výhradně 100-oktan, prostě proto, že chci motoru "dopřát" (a taky mě nebaví řešit VIF apod.) :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi to není nic proti ničemu kouknout se kde mají jaké ceny za 100-oktan,já dříve téměř striktně jezdil na Benzina pro Verva100 teď už spíš 100-oktan na benzince MOL. Ale cenově to tak velký rozdíl není... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě jen zaráží, že výrobce jednou doporučuje 95 pak 98 nebo 100 a to pořád u stejného motoru. Jinak to je jako fakt, že do 100 se nepřidává žádná biosložka? Potom fakt nechápu ty eko hrátky kolem toho já myslel, že se už benzín bez biosložky neprodává. 😯

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před 3008-čkou jsem měl 308SW 2017 kde byl předepsán benzín pouze 98 a 100 , v 3008 mám na víčku nádrže 95 , ptal jsem se přímo v Peugeotu ve dvou nezávislých servisech důvod tohoto a bylo mi sděleno že dříve prý neměl východ Evropy tak kvalitní palivo 95 a proto Peugeot doporučoval 98 a 100, prý došlo ke zlepšení situace tak už to prý není potřeba, ale co je na tom pravdy netuším, snažím se kupoval lepší 95 a začal jsem dávat aditiva tak uvidíme časem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 9. 7. 2019 at 5:34, Romeo2006 napsal:

Netreba hneď útočiť 🙄 . Ja som nepísal, že nemám na benzín, ale že je to nepríjemne. Celá situácia vznikla nasledovne ( čo som pri otázke zabudol uviesť ) . Pri preberaní auta mi bolo povedané, že mám tankovať ten drahý, benzín s čo najvyšším oktánovým číslom. Lenže výrobcom odporúčaný je 95 oktánový a vyššie. Preto padla moja otázka, či mám - môžem tankovať aj s nižším oktánom.

To že niekto v predajni zahlási, že "treba tankovať ten lepší benzín" by som nebral ako smerodatné. Samozrejme, predajca sa chce chrániť, v tomto prípade zrejme pred poškodením LSPI (detonačným horením) ale dôležité je, čo je uvedené na viečku nádrže. U mňa na 1.2-ke je to N95 a tak aj tankujem, viacoktánový benzín ešte moje auto nevidelo. Tankujem takmer vždy na TESCO :D ale zato vždy pridávam benzínové aditívum VIF. Ak by som mal tankovať miesto toho nejaké prémiové palivo, tak za 100.000km preplatím celkom serióznu generálku motora....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, MilanF1 napsal:

Rozdíly jsou dány i zemí určení vozidla. ČR je označena jako východní země s horším palivem, proto se u nás doporučuje 98. 

Do mého benzinu musím jen 98 a vyšší. (To plati i pro zapadni trhy).

Ale já to myslel jen u nás v ČR stejný motor  a u některých doporučovaný 95 a u některých 98 a rozdíl jen několik měsíců.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zatiaľ to nerieším a tankujem 100-ku. Práve som sa vrátil z Chorvátska, kde 100-ka stojí cca 1,39 eur/ liter, čo je výrazne menej jak u nás. Momentálne mám najazdené 2700km, uvidím časom jak ma tá cena bude štvať a podľa toho sa rozhodnem 😂.

 Priemernú spotrebu podľa aplikácie som mal 7l/ 100km, primerná rýchlosť 110km/h - cesta zo Zadaru do Siófok, kde sme strávili pár dní. Podľa dotankovaní vychádza na 7,3l/ 100km, takže je to v pohode, aspoň podľa mňa. Maximálna rýchlosť bola 140km/h, rýchlejšie sme nešli, dvaja dospelí. 

Upraveno uživatelem Romeo2006
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Už je čas riešiť aj zimné pneu, tak sa Vás chcem opýtať, kto aké používa, aké by ste odporučili. 

Zatiaľ mám vyhliadnuté tieto: CONTINENTAL WinterContact TS 850 P SUV 225/55R18 102V XL FRMichelin - PILOT ALPIN 5 102V AO XL FR a potom ešte Pirelli - WINTER SOTTOZERO 3 102V XL AO. Cenovo sú cca na rovnakej úrovni.

Díky moc.

Upraveno uživatelem Romeo2006
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...