Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nová láska 3008- Allure


Romeo2006

Recommended Posts

Jak sme mali na západnom Slovensku prvé mrazy (7.10.2019) prišli aj prvé problémy. Prevodvka bola trošku mim, ako by sa prešmikovala, otáčky vyleteli, nevedel som ani manuálne prehadzovať rýchlosť. Cca 2km mi to robilo a potom ešte raz v ten deň jak som išiel domou. Ak by to nestačilo, aotumatické prepínanie svetiel tak isto bolo mimo prevádzky a to bolo ráno o 05:05, takže nebolo šero, ale bola tma. Som zvedavý či sa to bude opakovať, potom hneď pojdem do servisu.

Krátke video nižšie.

Upraveno uživatelem Romeo2006
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toto nemusí byť žiadna závada, studená prevodovka jednoducho neuzamkne hydromenič, po pár km by ten jav mal zmiznúť. A k tomu prepínaniu svetiel, to neviem, jedine snáď že by bola námraza na skle, ak nie, tak to bude treba odsledovať a keď tak reklamovať.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Čo sa prevodovky týka nie som si istý že je to normálne čo robí, určite pojdem reklamovať. Je to nové auto, má najazdené cca 7200km. Čo bude robiť neskoršie?

Spravil som aj video ohľadom prepínaní svetiel. Keď naštartujem všetko funguje jak má. Prejdem cca 500m a automatické prepínanie svetiel sa vypne a nie je možne ani znova aktivovať. Zapnú sa znova sami cca po prejdení 5km. Robí to ešte niekomu? Mám ísť reklamovať? Alebo je to len taký Peugeotácký život 😅 ?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
  • O 2 týdny později...

Mám 1.2 puretech 81 kw 2015 a za chvíľu 100 tis. km. Od nova dávam len 95 okt. Platí to od roku 2016, že v strednej Európe máme horší benzín, tak neviem odkiaľ berú predajcovia Shell, OMW a podobne, keď sú to zahraničné firmy. Podľa mňa somarina. Polovicu km som spravil na ukrajinskom benzíne OKKO Pulls 95, takže len výhovorky. Podľa mňa kľudne tankuj 95, ale nikto ti brániť nebude aj 100.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...
V 25. 10. 2019 at 17:23, Romeo2006 napsal:

Čo sa prevodovky týka nie som si istý že je to normálne čo robí, určite pojdem reklamovať. Je to nové auto, má najazdené cca 7200km. Čo bude robiť neskoršie?

Spravil som aj video ohľadom prepínaní svetiel. Keď naštartujem všetko funguje jak má. Prejdem cca 500m a automatické prepínanie svetiel sa vypne a nie je možne ani znova aktivovať. Zapnú sa znova sami cca po prejdení 5km. Robí to ešte niekomu? Mám ísť reklamovať? Alebo je to len taký Peugeotácký život 😅 ?

 

Jsem už majitelem druhé 308 1.2 96kW. Ta první byla v manuálu, naprostá spokojenost. Tankoval jsem N95 a spotřeba 5,6/L. Cesta Chorvatsko 780km plné auto, převážně dálnice 135km/h a stále krásných 5,8L. 
Pak jsem zkoušel snad všechny prémiovky N100 (Verva, MaxMotion, Evo, V-Power) a spotřeba šla na 7L. Jízdní styl stejný. Tak že jsem se vrátil k MOL N95 a spotřeba zase pod šest. 
 

Chtěl jsem ale automat. Stejná motorizace 1.2 96kW. Od února je doma a tak jsem u prodejce konzultoval otázku paliva. Bylo mi řečeno, že pokud mám už takovou zkušenost z předchozím autem, mám tankovat N95. Hlavně nedávat žádná aditiva VIF a spol. Údajně se dostává do olejové náplně a narušuje rozvodový řemen, který se po čase začne drolit.

 

Co se týče automatu, tak to co popisuješ mi od novoty dělá taky. Pokud je motor studený, jako by prokluzovala a neuzamkla rychlost. Při jízdě z kopce spadnou otáčky na volnoběh, aby byla zabezpečena dodávka paliva a motor se rychleji zahřál. Po pár kilometrech už funguje jak má. Je to přirozený jev 😉
 

Ještě k chování všude vychvalovaného automatu.

- při klidné jízdě řadí příliš brzy a v nízkých otáčkách. V obci při 50km/h mi tam dá pětku, při 95km/h mimo obec už osmičku, hrůza. Údajně nastavené kvůli Euro normám.
- v různých otáčkách se mi line z motorového prostoru takový hrčivý zvuk, od motoru to není, stopro je to převodovka. V servisu mi říkaly, že je to normální a dělá to u všech motorizací. Dělá vám to taky, co máte EAT8? V režimu Sport je to lepší, ale taky to občas dělá i při ustálené rychlosti na dálnici. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

@kimi2278 Sorry za neskorú reakciu, len neviem kde mi stojí hlava...

Ja mám síce 1,6, ale cestu do Chorvátska som spravil za 7,3l a späť taktiež. Len dvaja dospelí sme boli v aute. Podotknem, že sme mali ešte surový motor, cca 800km keď sme sa vydali na cestu. Priemernú spotrebu mám 7,2 podľa dotankovaní a tankujem výhradne na Shell 95 V- power. Ale tiež chcem skúsiť Slovnaft, ale tam Evo. Žena tam tankuje tiež a hovorí, že má nižšiu spotrebu jak keď tankuje na Shell.

Čo sa prevodovky týka, mne nevydáva žiadny zvuk, tak Ti s tým neviem pomôcť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Ahoj,

Mám štandard. Nie je problém sa stretnúť, len somnou je to ťažké, pomerne som dosť nezaprázdneny. Ale nejako sa isto vieme dohodnúť. Neviem odkiaľ si. Ja som zo Senca. BA+PK+GA mám pomerne blízko. 

Upraveno uživatelem Péťa
Necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, super, ja mám tiež.

 

Chcel by som zistiť, aké rádio máš, to za prvé, a ak máš to čo ja, chcel by som zistiť, či aj tebe bude utlmovať frekvencie, keď počúvaš hlasnejšie, cca 25.

Upraveno uživatelem Péťa
Necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Počúvam max do 16, potom to už nehrá pekne 😔. Ale tak všeobecne to nehrá Boh vie jak pekne. Ale keďže v aute nestrávim veľa času, ani som do toho nechcel investovať. 90% počúvam na 5-7 hlasitosti. Hudbu radšej počúvam doma na kvalitnom audio systéme od Yamaha. 
Jak som písal, môžme sa stretnúť, a môžeš vyskúšať. Nie je problém. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Ahojte všetci,

Prešiel rok, čo som ( spokojným ) vlastníkom 3008-ky. Tak ma napadlo si trošku zhrnúť skúsenosti. Skúsim len tak krátko zhrnúť, aby som to zbytočne nenaťahoval:

Negatíva:

- Neupozorňuje na nízku hladinu vody v ostrekovači

- Stierač: moc vysoko strieka vodu a pri vyššej rýchlosti jak 30km/ h už na spodnú časť skla sa nedostane voda 

- Rozlíšenie cúvacej kamery ( jak z roku 2002 )

- Komplikovaný a strašne spomalený multimediálny systém 

- Senzory reagujú pomerne neskoro ( alebo ja som moc rýchly 🙂 )

- Malá nádrž na palivo ( cca 700km/ nádrž )

- + Prevodovka v zime- o tomto som už popísal dosť veľa 

Pozitíva:

+ Spotreba (7,2l )

+ Prevodovka

+ Motor = výkon

+ iCockpit s navigáciou

Teraz ma viac vecí nenapadá, ale ak si na ničo spomeniem tak doplním.

1. garančku som oko 15100km, 4.6.2020. Nedostal som žiadny doklad o tom, čo spravili. Neplatil som nič a trvalo to cca 1,5h. Podotknem, že mám doživotný servis zadarmo, ktorý zahŕňa asi len výmenu olej a filtrov ak som dobre pochopil, lebo nie je to nejak extra rozpísané, takže pri ďalšej garančke asi už budem platiť.

Pridám ešte aj jednu fotku 🙂 . Veľa šťastných km každému 

 

 

IMG_2526.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

@profor Mám výšku 175cm, cca 75kg a sedačky sú nepohodlné na dlhé trasy. Cca 3 týždne po kúpe sme sa vybrali do Chorvátska a bolo to utrpenie. Strašne je teplo pod nimi ( v lete pochopitelne), dusí sa mi telo, chýba možnosť predlžiť sedák a čo je najhoršie, nedá sa nastaviť sklon sedadla. Už po ceste zo Senca do Donovaly sa trápim. Možno príplatkové sedačky sú lepšie, pevne verím. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Ešte ti tu zatrolím, ja mám v pláne kúpiť sedadlo z 508, v tom sa mi dobre sedelo a rozteč dier na koľajniciach (aspoň na šírku) vyzerá byť rovnaká.

Samozrejme budú problémy, v terajšom sedadle je predpínač pásu, ten budem aj tak musieť vymeniť.

každopádne, sedadlo ešte nemám, nevedel som, že je to tak ťažké zohnať :D Mimo servis :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 7 měsíců později...

V sobotu, jak som bol prezúvať na letné som si všimol, že mám jedno tlačítko vedľa otváranie kufra ( manuálne otváranie ) ešte jedno tlačítko. Náhodou niekto nevie načo slúži? Keď stlačím, je tam odpor, ako keby niečo mal robiť, ako keby fungoval ale nedeje sa nič.

 

IMG_3325.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...