Jump to content
Grz

automat 407 coupe 2.7 HDI

Recommended Posts

Zdravím všechny, 

před časem jsem koupil 407 coupe 2.7 HDI, s pravidelným servisem v autorizovaném servisu, najeto něco málo přes 100tkm. Při prodeji mi říkali, že kopalo řazení při semiautomatu, ale že byl vyměněn olej v převodovce a mělo by to být ok. Ale není... v 99% řadí normálně, problém nastane, když chci jet svižněji. Občas se stane, že při přeřazení je delší pauza a pak to kopne, většinou až při řazení 4 a výše, nejhorší je to na dálnici, tam dokonce i rychlost "vypadne", vyskočí otáčky a zařadí až když pustím plyn. Pak se dostanu do města a jedu pianko a zase vše v cajku.

nemá s tím někdo zkušenost? Pročítal jsem příspěvky a podobné potíže by snad mohlo způsobovat prokluzování rychlostí, je to možné? I při tak nízkém nájezdu? A pokud ano, jak nákladná by byla cca oprava?

A ještě jeden dotaz k automatu - když zastavím, automat pořád táhne, vyřazujete na červené na N ? nebo jen D a brzda?

díky moc všem :)

Odpovím jen k té poslední otázce - bylo mi řečeno, že na "N" mám zapomenout, leda že by potřebovali naložit nepojizdny vůz na podval. Občas ho tam ale vrazim když je dlouhá červená či kolona a nevypadá to nadějně. A nebo tu a tam z pleziru z mírného kopečka... 

Děkuji za odpovědi :) včera jsem tu ještě seděl a pročítal jednotlivá vlákna, tak snad prý by to mělo být rozdílným tlakem oleje při řazení, a nebo přítlačné kotouče...uvidím. Napsal jsem na suvik.cz, ale firmu mám přes celou republiku. Tak počkám co napíše.