Jump to content
Grz

automat 407 coupe 2.7 HDI

Recommended Posts

Zdravím všechny, 

před časem jsem koupil 407 coupe 2.7 HDI, s pravidelným servisem v autorizovaném servisu, najeto něco málo přes 100tkm. Při prodeji mi říkali, že kopalo řazení při semiautomatu, ale že byl vyměněn olej v převodovce a mělo by to být ok. Ale není... v 99% řadí normálně, problém nastane, když chci jet svižněji. Občas se stane, že při přeřazení je delší pauza a pak to kopne, většinou až při řazení 4 a výše, nejhorší je to na dálnici, tam dokonce i rychlost "vypadne", vyskočí otáčky a zařadí až když pustím plyn. Pak se dostanu do města a jedu pianko a zase vše v cajku.

nemá s tím někdo zkušenost? Pročítal jsem příspěvky a podobné potíže by snad mohlo způsobovat prokluzování rychlostí, je to možné? I při tak nízkém nájezdu? A pokud ano, jak nákladná by byla cca oprava?

A ještě jeden dotaz k automatu - když zastavím, automat pořád táhne, vyřazujete na červené na N ? nebo jen D a brzda?

díky moc všem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odpovím jen k té poslední otázce - bylo mi řečeno, že na "N" mám zapomenout, leda že by potřebovali naložit nepojizdny vůz na podval. Občas ho tam ale vrazim když je dlouhá červená či kolona a nevypadá to nadějně. A nebo tu a tam z pleziru z mírného kopečka... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Děkuji za odpovědi :) včera jsem tu ještě seděl a pročítal jednotlivá vlákna, tak snad prý by to mělo být rozdílným tlakem oleje při řazení, a nebo přítlačné kotouče...uvidím. Napsal jsem na suvik.cz, ale firmu mám přes celou republiku. Tak počkám co napíše.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahoj. Tak tenhle problém jsem měl. A odstraněn při vyměně oleje v automatu.  Expert co dělal poslední výměnu ho tam dal málo. Hlavně při zrychlení v zatáčce to takhle blblo. Já byl na mrtvici, že je po převodovce. Ale ta vydrží docela dost, hlavně se musí měnit olej to je základ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...