Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Vysoká teplota chladící kapaliny P206 1.4 HDI


Návštěvník

Recommended Posts

Zdravím, potřeboval bych poradit s problémem na mém Peugeot 206 1.4 HDI eco 70 r. v. 2002/3. Teď v létě se chladící kapalina v autě zahřeje na provozní teplotu řekl bych naprosto v normálním čase/ vzdálenosti, ale dále to je tak že teplota stoupá až na hranici 100 stupňů Celsia sepne se sahara chlad. kapalina je ochlazena na 90 stupňů a takhle to pokračuje samozřejmě do nekonečna. Avšak se mi zdá že intervaly nim - max jsou velmi krátké a sahara se spíná velmi často. Zrovna před pár dny jsem si nechal naplnit klimatizaci v autě a tak jsem myslel že bych mohl autu pomoct tím že by se ta sahara nespínala pořád sama dokola a voda v chladiči by byla neustále chlazena. Bez výsledku. Bohužel dnes během jízdy do obchodu asi 20 kilometrů se chlad. kapalina dostala na teplotu 100 stupňů a až do příjezdu zůstala na stejném místě. 
A nejednou se i stala i taková věc kdy na dálnici při jízdě 130 km/ h se chlad. kapalina dostala opět na 100 stupňů a při dalším zrychlení se rozsvítila kontrolka stop.
Auto je moje necelý rok a kdy byla naposledy měněna chladící kapalina popřípadě termostat to nevím.  
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

puštěná klimatizace nemá na chlazení motoru žádný vliv--chladí jen prostor v kabině (u peugeotu nemá vliv ani puštěné topení)

pokud je chladící kapaliny dost a neubývá, jezdi dál a neřeš (spínání sahary je standardní v tomto vedru)

že se ti u 1.4 HDi při 130 km/h rozsvítila kontrolka a voda šla přes 100 stupňů se nedivím, venku je 35 ve stínu...

chladící kapalina se má měnit co 5 let, nechej ji změřit na mrazuvzdornost, případně dej teď na léto vodu (aspon se to propláchne) a pak na zimu dej novou chlad. kapalinu :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uvědomuji si že klimatizace nechladí motorový prostor, ale domníval jsem se že když je zapnutá klimatizace že se sahara spíná nebo běží pořád a tím se ochlazuje i chladící kapalina v chladiči a že když se termostat otevře do motoru se dostane už kapalina ochlazená avšak na budíku změna dnes nebyla k poznání. Jinak s tou kontrolkou se mi to stalo poprvé už někdy na začátku března kdy takové vedro určitě nebylo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prostě musíš počítat s tím, že je to už starší auto (motor) a chladící systém na tom nebude jako za nova...,bůhví, co předchozí majitelé nalívali do chlad. soustavy (třeba různé utěsnovače), samotný chladič taky nebude mít takovou účinnost, jako nový

můžeš zkusit vyměnit termostat, ale podle mě to nebude mít vliv (podle toho, co píšeš, se to chlazení chová normálně), pomohlo by vyměnit chladič, kapalinu a možná i čerpadlo a propláchnout systém nějakým chem. čističem

podle mě se to s poklesem venkovních teplot opraví ,,samo''

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sahara sice běží, ale jaký je teplotní spád před a za chladičem klimatizace? Tzn. jak teplý vzduch vstupuje do chladiče chladící kapaliny? Jinak určitě tomu neublížíš, když to pořádně odvzdušníš.... Na některé typy motorů se dá koupit i termostat, který otvírá dříve....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No myslím si že výměna všeho co jsi vyjmenoval( ozzy56) by cenově překonala cenu vozu což není zrovna ekonomicky zajímavé. Začal bych výměnou chlad. kapaliny dal bych tam vodu čistou nebo líp přes punčochu scezenou dešťovku je měkká a punčocha zachytí mechanické nečistoty. Možná že bych rovnou vyměnil termostat aby jsi to nemusel vypouštět dvakrát. Před zimou odpustit a doplnit nemrzkou na potřebnou hustotu.Při napouštění řádně odvzdušnit a musí to fungovat pokud ne tak hledat dál ale obával bych se použití nějakého toho chemického zázraku na vyčištění aby to pak neteklo jak kropicí auto. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...