Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Klimatizácia


cappo2

Recommended Posts

Dobrý deň, chcem sa spýtať na problém ktorý mám s klimatizáciou ma aute 307SW 2.0Hdi 79kW. r.2003.

V horúcich dňoch keď zapnem klímu chvíli chladí potom vypne, po čase zase zapne, chladí a vypne a takto to pokračuje niekoľkokrát.

Keď sa už teplota v aute zníži, klíma už pracuje bez problémov. Vyzerá to na prehrievanie nejakej súčiastky ktorá klímu vypína.

Pomôže mi vyčistenie a doplnenie? Alebo nejaká iná rada?

Ďakujem.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klíma vyčistená a doplnená. Nepomohlo, ventilátor počas chladenia vypína stále. 

V servise mi chcú vymeniť ventilátor čo sa mi zdá zbytočné. Keď nie je prílišná horúčava ventilátor a chladenie beží stále. To mi signalizuje že ventilátor je ok, len nejaké riadenie ho vypína.

Má niekto ešte nejakú skúsenosť?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Môže to spôsobovať senzor teploty výparníka (námrazový senzor).......vlhký vzduch urobí na výparníku námrazu. Skús pri prvom spustení klímy ventilátor naplno. Malo by to zabrániť tvorbe námrazy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

příčina závady je ventilátor chlazení, na ventilátoru je deska která řídí rychlost  ventilátoru, pokud odejde deska závad je několik (foukání na plnou rychlost , občasné vypínání a zapínání ,nebo fouká jenom na malou rychlost). V servisu měli pravdu . 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
On 6/20/2019 at 8:11 PM, kacaba12 said:

příčina závady je ventilátor chlazení, na ventilátoru je deska která řídí rychlost  ventilátoru, pokud odejde deska závad je několik (foukání na plnou rychlost , občasné vypínání a zapínání ,nebo fouká jenom na malou rychlost). V servisu měli pravdu . 

Dobrý den,

 

sice mám jiný motor (2.0i 103kw), ale ted jak byly ty priserny vedra (auto ukazovalo 43st), tak mi klima vicemene jela jenom v urcitem rozsahu otacek - treba 1.300 - 3.000, jinak se vypinala. Premyslel jsem, jestli to ma souvislost s extremni teplotou venku nebo jestli to muze taky způsobovat ventilator jako tady kolegovi?

 

Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 1. 7. 2019 at 13:57, blackwhit napsal:

Dobrý den,

 

sice mám jiný motor (2.0i 103kw), ale ted jak byly ty priserny vedra (auto ukazovalo 43st), tak mi klima vicemene jela jenom v urcitem rozsahu otacek - treba 1.300 - 3.000, jinak se vypinala. Premyslel jsem, jestli to ma souvislost s extremni teplotou venku nebo jestli to muze taky způsobovat ventilator jako tady kolegovi?

 

 Diky

Napiš Vin auta at se muzeme kouknout jaky más tip topení. Motor nemá vliv na systém topení. Ještě  jedna věc, přestane foukat ventilátor topení nebo nejde spojka klimatizace. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

13 hours ago, kacaba12 said:

Napiš Vin auta at se muzeme kouknout jaky más tip topení. Motor nemá vliv na systém topení. Ještě  jedna věc, přestane foukat ventilátor topení nebo nejde spojka klimatizace. 

Ahoj,

 

tady: VF33BRFJC84052029

Diky

 

fouka porad, akorat ne tak studeny vzduch. ale vcera jsem zkousel a jelo to normalne, tahle situace nastala akorat, kdyz (bohuzel) bylo to pekelny vedro.... Ale na druhou stranu se mi občas stane, že i když mam vyply ventilator uplne, tak najednou citim, ze jde teplo z vydechu. Musim ho pustit, na chvilku pustit klimu a uplne hned vypnout...

Upraveno uživatelem blackwhit
doplneni info
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš automat.klimu, pokud ventilátor stále fouká tak je zavada na klimě. Pokud jsem tě dobře pochopil tak zapínáš OFF na ovládání topení. Pokud dáš OFF tak kompresor není zapnutý a proto jde teplo z výdechů topení. 

Upraveno uživatelem Péťa
Necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...