Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Alu disky koroze


pap13

Recommended Posts

Já mám osobní zkušenost, ale ne s disky Peugeot, ty nepoužívám v zimě. Zimní (oxigin) jsou na kompletní opravu a přestříkání. Docela mne to překvapuje, přesto, že nebyly mechanicky poškozené, sůl se dostala pod lak. A to je hned. Jinak u hliníku je to jinak, klasická oxidace, způsovující reznutí u oceli naopak povrch zušlechťuje, dokonce se tato úprava provádí jako ochrana (eloxování), problém jsou kyseliny či zásady rozpuštěné ve vodě, které povrch naleptávají, poškozují. Stejně tak leštěná kola mají povrchovou úpravu taky takto zušlechtěnou (elox). Takže jakmile se sůl dostane pod barvu nebo se leštěný povrch škrábne, tak je zaděláno na problém. Leštěné disky výrobci příliš nedoporučují na zimní provoz. Mě se to začlo na zimních objevovat zhruba po 4 letech. Po posledních dvou zimách to výrazně zrychlilo, přesto, že jsem to co 14 dní umyl.

Máš to podobně jako u mne, nejvíc trpí hrany, kde je barva nejslabší, a odtud se to rozrůstá, následně se odlupují celé kusy barvy protože hliník pod ní se sype, V záruce bych o určitě řešil.

Upraveno uživatelem Pacho69
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...