Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Sahara odebírá hodně napětí


waldym

Recommended Posts

Ahoj, mám dotaz...když mám ohřátý motor a stojím na volnoběh, během chvilky se spustí sahara...akorát odebírá hodně napětí a altík zřejmě nestíhá tolik dodávat a kolísají mi na volnoběh otáčky....Jako by si motor sám přidával plyn...skáče to mezi 900-1100 ot./min. Nevíte co s tím? Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On si motor ten plyn sám přidává, respektive dělá to řídící jednotka. Takhle to funguje od dob, kdy se místo karburátoru zavedlo vstřikování. Regulace volnoběžných otáček. Ale proč to leze tak vysoko, to nevím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sahara má nějakých 250W, tzn cca 20A, altík dodává min 90A, takže tam bych problém nehledal.

Neuvádíš co máš za motor, ale kolísání otáček klidně může dělat špinavej egr ventil nebo xxx dalších věcí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha  zapomněl jsem napsat omlouvám se...307 sw r.v.2007 benzin+LPG 1.6 16V 80kW....mám místo zapalovače takový měřáček na baterku, kolik má na start a jestli dobíjí...při jízdě mám 14-14,3....Na volnoběh 13,8-14....A při zapnutí sahary to lítá od 12-12,5 a začnou kolísat ty otáčky a vypadá to jako byste každé dvě sekundy šláply lehce na plynový pedál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud ti otáčky nekolísají při jiném proudovém zatížení, např sepnutí klimatizace výhřevu oken, zrcátek, sepnutí více spotřebičů najednou, tak bych hledal problém v sahaře. Je potřeba ji prohlédnout co se týká kabeláže a změřit proud za chodu, může se zkratovat kvůli opotřebení, prodření atd. a pak je proudové zatížení vysoké a skáče napětí i proud.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, myslím, že problém bude v té sahaře nebo jejím napájení. Zkusil bych zajet někam na vrakoviště a vyzkoušet tam jinou funkční saharu. Myslím, že by to nebyl problém, bývají tam ochotní hoši a není to moc práce, vyloučil bys tím jeden možný problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...