Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Aký typ brzdovej kvapaliny?


Enfonator

Recommended Posts

nebude  vadit 

tam ide len o bod varu, cim vyssie cislo tym znesie vyssie teploty a neuvari sa

ak je tam dot4 od hociakeho vyrobcu tak musi splnat tu teplotu kedy sa este neprevari 

ked sa prevari tak si dobrzdil

lebo  len kvapalina je nestlacitelna ale nie plynove bubliny

tusim DOT3 mala  nieco okolo 260 stupnov ked sa dobre pametam 

to kedysi davno este pisali na plechovku syntolu 

 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

este nie s vsetky :D

a menis ju preto ze ta brzdovka rada saje vzdusnu vlhkost ,cize vodu

a voda ma bod varu 100 stupnov(brzdovka okolo 240-300)

cize ju to znehodnoti ,preto ju menis kazde dva roky ,aspon by si mal

a minimalne tu nadrzku otvarrat ,

teraz- nemas zaco 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To som už vedel, zas tak sprostý nie som :D

Pôvodne tam bola kvapalina čierna, bývalý majiteľ sral na to. Bol som to dať vymeniť ,ale dnes som bol donútený dať dole brzdový strmeň, lebo sa zadrhával piestik.

Myslel som si, že použijem tú, čo vytečie, ale bola plná hrzde.

Upraveno uživatelem Enfonator
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To som nechcel počuť :D

Ešte to auto nemal v ruke človek, ktorý by to, čo mal spraviť, spravil poriadne ( okrem mňa samozrejme :D ). Spolu s kvapalinou som nechal vymeniť aj chladiacu a žiadal som preplach. Bolo mi povedané, že tak vzniká zbytočne veľa odpadu a že to oni robiť nebudú, lebo je to aj tak zbytočné, nakoľko tá kvapalina nová si s prípadnými nečistotami v systéme poradí ( to mi povie autorizovaný servis hej.. ). Ešte zo mňa spravil ko..ta, že som vôbec také niečo požadoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som tu už spomínal, že to auto servisoval ko..t a oproti nemu hej, je aj autorizák v konečnom dôsledku lacnejší, keď máš faktúru a vieš sa s nimi aspoň hádať.

Celkovo tu mám problém nájsť poctivého mechanika a ja nemám peniaze na to, aby som skúšal všetkých po meste a potom testoval, kto ma neodrbe. To sa to radšej naučím spravím si to sám, ale ak nemám čas, tak to dám do autorizáku.

Zatiaľ som tam bol len na diagnostiku a výmenu kvapalín. Človek si povie, že tam nemajú čo dojebať.. hlavne tá brzdovka sa mi fakt meniť nechcela.

Jedno šťastie, že rodičia kúpili chatu a mám si to kde odstaviť a robiť na tom..

A ešte k tomu ofi servisu, oni ponúkajú 30% zľavu na diely na tak staré auto, ale človek to reálne nevyužije, lebo druhovýroba je na bežné veci aj tak lacnejšia. Akurát veci, ktoré neviem zohnať, tak asi vezmem od nich. Napr. to tesnenie na prahu a tesnenia dverí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...