Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

ABS system faulty na 308 SW I


Plch

Recommended Posts

Ahoj, jen se chci ujistit. Před nedávnem se mi začalo objevovat varování Braking system faulty a po chvilce ABS system faulty. Objeví se, pak zmizí, pak třeba 2 dny nic a pak to zase pípne. Brzdovka dolita a nic, tak jsem šel do Pegeotu. Z diagnostiky vyjel protokol s chybou C1381: Závada: napájení recirkulačního čerpadla. Charakteristika závady: zkratování na plus pólu nebo zkratování na kostře nebo otevřený obvod. Oprava - výměna ABS, díl za 23 tis. před slevou. Nepřijde mi to jako úplně láce, tak se chci zeptat, jestli jsou nějaké jiné možnosti, popř. co ještě jiného vyzkoušet. Aby třeba mi nevyměnili ABS a pak nepřišli na to, že kuna uhryzla kablík za 50Kč, nebo já nevím :)

Vlastně ani nevím, jak se k tomu ABS dostat : )

Díky předem!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli můžeš něco udělat, tak sundej levé přední kolo, vyndej plastové nadkolí nad ním a dostaneš se k jednotce ABS. Bývá to zabalené do černého plastu. Zkontroluj připojení, očisti, prostříkej a zkontroluj kabeláž, pokud nic nenajdeš a nepomůže, tak je potřeba přezkoušet funkci recirkulačního čerpadla a jednotlivých ventilů přes origo diagnostiku. Jelikož je to nízko, dost se do toho dostává voda a může tam být zkorodovaná kabeláž, na výměnu je vždy dost času. Ještě pro jistotu, než začneš něco dělat, odpoj baterku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...