Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Akva / Tera - všeobecný pokec.


Gabriel 307

Recommended Posts

@Šalda no já koukám hlavně po brachypelmách. Nic jinýho jsem moc nestudoval, tak jestli nemáš nějakej tip. Taky se mi líbí Davus fasciatus, ale tam se mi zas moc nezamlouvá, že je to takovej prcek 😄

@Davidak79 Tak snad se někde objeví. Fakt jsem čekal, že ho pes někde vyčenichá, ale asi je to houby stopař 😄 Nám vždycky každý uprchlý zvíře našla kočka 🙂

Davus-Fasciatus-Featured-300x211.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Klemoň, já nikdy problém s řasou neměl, a když už jo, tak od té doby jsem právě přišel na Parmicky Siamsky, a bylo hotovo. Ale tahle červená je pěkná mrcha, pomalu se rozroste po celým akva, a jde jen mechanicky odstranit, a celkem těžko. Říkám tomu Řezníkovo akvárium.

@David 106s16, svítil jsem X let od 8 do 22, teď jsem začal před týdnem svítit jen 12 až 22, tak uvidíme, a vodu měním každý týden třetinu. Tak si myslím že je to dost často. Jinak asi je to dotáhlé zvenku, mám tam kameny z řeky, i když všechno co dávám do akva, tak vypaluju v troubě, 30 minut na 250 stupňů, naučil jsem se to takhle už od dob hadů a pavouků, abych tam nedotáhl nějaký parazity.

@machulda, zatím se spíše jen dívám na net, chci barevný, velký, a pozemní, aby nebyli schovaný pořád někde v zemi, pod kůrou atd. Ten co jsi teď dal, vypadá moc pěkně, něco na ten styl. A taky nechci moc drahý, normální cena je u mě cca 1000 za jednoho. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

minimaxa: čím krmíš?Jaký máš filtr? Zlepší čeření hladiny a možná změň krmení . . .jinak další level je skimmer-mám jak v 54 tak ve 240L-přez spínačky,běží 6x30 min/24h . . . doporučuji krmivo SAK.

Jinak ja aktuálně bojuji se zelenou prachovou řasou,nepoměr fosforu a NO3,už to řeším zdá se že to bude tím.

Šalda: 100% si to přitáhl z potoka,v rostlinných akváriích se skoro nevyskytuje,v malawi to už pár lidi mělo. Co jsem se ptal tak to je docela vzácnost a dost lidi by ji chtělo mít v akva. :D

Upraveno uživatelem Gabriel 307
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tak p. metallica je doma 🤩 je to sice miminko :D ale při přendavání do většího provizória jsem si málem pustil do trenek 😲 otevřel jsem krabičku vložil do boxu a ta mrcha nechtěla ven , tak jsem vzal špejli a trochu ji popostrčil , twl to byl fofr , okamžitě vyskočila směrem ven , ještě že mi asistovala žena která hbitě připlácla víko  ,rychle ale citlivě protože tu mrchu přicvakla tím víkem jinak by nám zdrhla. Pak nám trvalo cca dvacet minut dostat tu krabičku ven :D  Až jí budu dávat do nového terárka půjdu s tím ven , ven na kraj města 😂 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sedím si na gauči a něco za ním zašramotilo , nevěnuju tomu moc pozornost ale pro jistotu jsem vzal baterku a posvítil tam , hle 😲 vona tam Božena  ( had ) :D  jenže já jí neudržel a ona se mi stáhla opět pod podlahu. Jsem rád že vím že tu je a že žije . Had spatřen po cca 35 - 37 dní po útěku :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Noc kterou Božena trávila pokusem o další útěk.  Ve dvě ráno jsem omotal celé terarko izolepou , zavírání které jsem instaloval,  sunda  rychleji jak já :) Za chvilku jdu pro myš,  jsem zvědavěj jak ji vytravilo .  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Začínal jsem být zoufalej , had nechce žrát , vystřídal jsem mu v terárku od malé myši po holátko a nic , asi se bude svlékat . Hamorka se svlékla minulou sobotu , včera jsem jí dal cvrka a nic , prdel má ouplně maličkou , teď lapla cvrka , hurááá  :D   Poecilotherku jsem dovezl minulé pondělí a dal jsem jí tam malého švábika , hurá, dnes ráno ho držela v chelicerách . Ještě mě trápí ta hadice .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...