Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Akva / Tera - všeobecný pokec.


Gabriel 307

Recommended Posts

U nás bude teď v neděli, ale teď tam nemůžu, jinak bývá každej měsíc, tak příště něco vezmu, ale musím zase i s terárkem, chci mít 5 stejných, a udělám na to solo skříňku na míru. Jinak se ale prvně musím pořádně podívat co vzít, ať tam nejdu jak nějakej debil, a neříkám : chtěl bych nějakého pozemního pavouka, aby nebyl pořád schovanej, a aby byl pěknej, barevnej, ne moc jedovatej, aby nebyl agresivní, atd 😀

Takže si zatím píšu seznam, a pak uvidíme. Ale stejně tam asi pojedu s bráchem, a on to má všechno v hlavě, jen se s ním domluvit, což je u něj téměř nemožný, ne že by nemohl, ale po podnikání je z něho trochu salát, takže s hlavou je to na *neumím psát slušně. Ale snad go vezmu sebou a něco koupím. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Do pi.če , jsme na dovce a soused nám sel kontrolovat byt  a zjistil  za had vzal roha. Kur.va zámek zas.ra.nej  . 

Upraveno uživatelem Davidak79
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sjel jsem na otočku domů a had nikde. Prehazel jsem byt co šlo odtáhnou jsem odtáhl,  skříně,  hadry vše prohrabane a nic. Nasypal jsem všude mouku aby bylo vidět kde leze. Nejhorší je to že mám dute  podlahy. V sobotu se vracíme tak uvidím co tam bude - nebude a při nejhorším mě čeká  rozehrání podlah . 

Normálně posunul ten zámek kerej  drží na dvou sroubech , nechápu 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest minimaxa

To bude na všech kanálech :D

"Sousedka zmizela. Našli ji po týdnu v odpadní šachtě. Za vše může had, který utekl nezodpovědnému majiteli...."

Už vidím ty palcové titulky 😀

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Venezuela Black jsou super. Ja dnes dělal údržbu a trochu ubral jednu rostlinu a přidal další 3 rostliny. Jestli to dobře dopadne,tak v týdnu dorazí dalších 7 druhů (některé ze Sovenska).Dost jsem taky redukoval a rozdával plovoucí pistii.

 

 

20200216_114410.jpg

20200216_114345.jpg

20200216_114709.jpg

20200216_114801.jpg

20200216_114857.jpg

20200216_164301.jpg

20200216_192542.jpg

Upraveno uživatelem Gabriel 307
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

@machulda, zatím jsem vůbec nepokročil, teď se věnuji rybičkám 😀

Ale spíše je to o tom že mě musí vyjít čas se stavit na burzu se podívat a jak tam budu tak určitě něco koupím, chtěl jsem jít teď v neděli, ale opět jako vždy sem byl na fušce, takže smůla. 

Ale pokud máš nějaký tipy tak klidně napiš, rád se taky nechám inspirovat 😀

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak řešil jsem na skupině na FB tuhle červenou podivnou věc, a tam mě řekli že mám být rád, že je to nějaká červená rasa, a že roste jen když je úplně čistá super voda. Já teda jsem z toho nešťastnej, a nevím jak se toho zbavit. Už sem před asi 3 roky akva celý vyčistil, písek i kameny vypekl v troubě, ale stejně se udělala znovu. 

IMG_20200218_180959.jpg

IMG_20200218_180950.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nenašel , zrovna včera jsem instaloval samodoma past, už by mohl mít hlad :D  Nijak moc nehledáme, při odchodu akorát prohrábneme kapsu , kapuci .... aby jsme ho nevynesli ven.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Šalda nikdy se žádné řasy nezbavíš tím, že všechno vydesinfikuješ a úplně stejně je nesmysl, když si někdo myslí, že si řasu dovlečeš s kytkou. Řasy rostou tam, kde mají podmínky a spóry řas jsou ve vzduchu, ve vodě z vodovodu, kdekoliv. Řas se nezbavíš ani žádnou chemií, to funguje pouze jednorázově, řasy sice zmizí, ale pak se stejně objeví znovu.

Vše je v podmínkách, světlo, živiny.

Ta tvoje řasa je hildenbrandia rivularis, asi bych zkusil častěji měnit vodu a trochu silněji svítit. Pokud ti teda tak moc vadí. Ono totiž se jí pak třeba zbavíš, ale začne se dařit jiné řase.

 

Upraveno uživatelem David 106s16
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...