Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Akva / Tera - všeobecný pokec.


Gabriel 307

Recommended Posts

IMG_20190506_201741.thumb.jpg.f7630bab9379fac60030651550fb05e6.jpgMám obyčejný 240 akva, nemám takový krasavce jako vy, mám tam čichavce, parmicky siamsky, neonky atd, a rostlinky klasika co se prodává za cca 80 až 100 kus. Ty mě stejně pořád odchází, takže tak za půl roku koupím pár nových a hotovo. Na ty speciální led trubice co dávají červený i modrý světlo jsem se díval, ale cena je zatím mimo, to bych asi už musel udělat komplet celý nový pěkný akva. Myslel jsem nějaký obyč bilej led pásek, ale to bude asi kravina, už kvůli intenzitě světla, se ještě podívám na netu co se kde píše. 

Upraveno uživatelem Šalda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Náhodou se mi líbí. Nemyslíš,že ti odchází třeba kvůli světlu,nebo kvůli štěrku? Co koukám tak tam máš echinodory a ty mají dost velký kořenový systém. . .a potřebují toho štěrku docela dost.Třeba co jsem nějaké prodával,tak jenom kořeny měli cca 25cm.Pokud nemají kde pořádně zakořenit ,tak se nedivím,že moc nerostou.Všeobecně se doporučuje pro rostliny štěrk s frakcí(zrnitosti) 1-4mm.Ten co máš na fotce se mi zdá hrubší. . . v takovém moc dobře rostliny nerostou.Mimo to ty echinodory třebuji hnojivo ke kořenům-kapsle NPK https://www.rostlinna-akvaria.cz/eshop/hnojiva-pro-rostliny/tablety-npk-mikroprvky

Některé potřebuji dokonce i CO2.Bylo by dobré vědět požadavky jak na světlo,tak na hnojení. ;)

Jinak prosvítit vodní sloupec 50cm obyčejným LED páskem nebude jen tak. ;)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vím že jsem nějaký hnojivo kupoval, ať už kořenový nebo kapalný, ale stejně to nebylo ono, myslím že to bylo hodně kvůli teplotě, měl jsem pořád 27 nebo i 28 stupňů, oddělal jsem víko, aby teplo od zářivek mohlo ven, a teď mám 26 a je to lepší. Navíc jsem začal pravidelně měnit část vody, předtím jsem nechal vodu třeba půl roku, což vím že je taky hodně špatně 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hafity, mám to nad botnikem, protože jednak to bylo nejvhodnější místo doma, a už jsem nechtěl skříňku že dřeva, ale z Ytongu, a je to právě na chodbě, kde je tma, takže to rybičky pěkně osvítí. A rozměrově to tam prostě sedlo úplně přesně, jen ještě musím udělat dvířka aby ty boty nebyli vidět 😛

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem koupil Juwel zářivku day Light a svítí to líp, není to tak žlutý jak Sun glo, ještě potom koupím od Juwelu nějakou růžovou, teď nevím co to bylo, ale pro lepší zbarvení rybiček. A za stejný peníze jako ta day Light, 259, - a ne jako od té firmy co dělá Sun glo, kde za ty "lepší ' chtějí kolem 400 korun. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak kdyby to někoho ze zdejších přispěvatelů zajímalo, nebo kdyby to někdo z vás později potřeboval/využil, podělím se s vámi o vývoj v kauze "občas napoprvé nenaskočí světlo" v akváriu JUWEL (Rio 180) s trubicemi T5. Stáří už spolehlivě přes 10 let... 🤔 To pro úplnost.

Už jsem dříve psal, že už chvíli (asi 3 roky) jedu jen na jednu zářivku. Prý to nejde, protože jsou zapojené v sérii (ne paralelně). Nezájem. Sorry jako. Prostě jedu. 😎

No a pak se začalo stávat, že ta zářivka po sepnutí hodin nenaskočila. Ale když se 3-6x cvaklo vypínačem, chytla se. A druhý den třeba naskočila, anebo taky ne, takže zase cvak-cvak-cvak. OK, máme problém. Nejpřímější cesta - koupil jsem nové zářivky "DAY" a "NATURE" a jednu z nich nacvaknul do prázné pozice. Fajn, jedeme 👍 Ale druhý den úplná tma. A 3-6x cvak nepomohl. Kua! Dobrá tedy - vyndal jsem starou a dal i tu druhou novou trubici. Nic. Tak jsem to pak vyndal komplet celou rampu a zkoušel různé kombinace těch 3 zářivek. Jediné, co fungovalo relativně spolehlivě (tzn. více než odhadem 80% zapnutí) byla sólo stará zářivka. Aha, takže problém bude v elektronice/předřadníku. Jenže ten se jednoduše nedá ani sehnat, ani vyměnit. Zářivky jsem tedy vrátil (díky jednomu nejmenovanému hobby marketu za vřícný zákaznický servis) a objednal celou novou světelnou rampu s 2-ma LED trubicemi na e-shopu. Hold, po letech bude upgrade... Takže objednáno, dodáno, mezitím odlyžováno a celou tu dobu ta stará zárivka jede úplně bez problémů na první dobrou... 😜 WTF, pane Murphy?! 💩

P.S. Tu novou LED-rampu vracet nebudu, ale až budu mít chvíli, tak ji tam dám 🙃

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nechci se hádat , jako elektrikář se zatuchlým osvědčením to nemám zapotřebí, ale . . . 

Pokud by ty zářivky byly opravdu zapojeny čistě do serie , tedy za sebou , tak po vypojení jedné z nich by ta druhá opravdu NEsvítila !!!

Ještě jsem neviděl dvě zářivky na 230V svítit seriově tedy cca 110V na jednu. Elektronika to nenastartuje. Žárovky ano , prostě svítí slaběji. ( dle Watáže )

Takže si spíše myslím , netvrdím to , že prostě nejsou zapojeny čistě do serie, neb kde není propojený vodič není obvod a tudíž světlo. StibTo by mohl vyprávět . . .

Spíše to vidím na společný nulák a zpátečku od fáze . . .     :blablabla  -   tady je to akva a tera téma  :xvul

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako souhlas. Ale týpek od akvárka s přesvědčením tvrdil, že to svítit nemůže, protože to je v sérii. I na jedné německé diskuzi jsem to našel. Mno, mě to nezajímá. I kdyby to bylo do trojúhelníku, mně to prostě svítí, i když tzv. nemůže. Asi zázrak nebo co 🤣

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem dnes sehnal Poecilotheria metallicu , samice 3000kč :D Bohužel na doporučení chovatele , majitel té krasavice nebudu . Rychlá agresivní potvora která dlouho neváhá kousnout :D Jsem rád, že pro chovatele prachy nejsou vše a dokáže od prodeje odradit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo to už tak u slušných lidí bývá zvykem . . .  Já také prodávám letadlo a už se mi ozvali dva kupci. Ale pokaždé z toho sešlo. Vždy jsem se vyptal co a jak , popsal jim letovou náročnost a tak si to rozmysleli. No tak neprodáno , škoda ale . . . . mám čisté svědomí !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...