Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Akva / Tera - všeobecný pokec.


Gabriel 307

Recommended Posts

před 2 minutami, minimaxa napsal:

Jak dlouho to běželo? Jednu noc..

@Gabriel 307 Je to z Ali, platil jsem 1082,-Kč tak bych ho za 600,- vč.dopravného přenechal ;) 

 

 

Pokud vím,tak to nechávají běžet v řádů minut počas dne,třeba 3-4x za den na pár minut.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest minimaxa

Však to se zapíná a vypíná automaticky. Běží to pár vteřin dejme tomu 4x 5x za hodinu. Určitě se to nezapíná jak popisuješ ;)

Ten krám si jak píšou sám vyhodnocuje kvalitu vody a podle toho upravuje interval a čas pouštění...

Upraveno uživatelem minimaxa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no jako laik - pokus omyl moc nefunguje. Teď mám nemocné čichavce Jen ty zlaté - to nechápu , jedna už šla (ale byla živá) ted to má další . . . Esha 2000 asi nezabírá  a vím prd co je ve vodě špatně . . .  Rostliny taky nic moc. Tak jen tak přežívám . . .

Potřebuji někoho kdo příjde  - koukne strčí do toho prst a řekny tohle vyhod , tohle dej sem a tohle kup nové . . . .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 8. 9. 2019 at 0:20, Gabriel 307 napsal:

Ovládaní toho Chihirosu přes bluetooth  je takové nic moc,neuděláš plynulý přechod světla a musíš to nastavovat růčo a nejmenší časový úsek je 0,5h.Při výpadku proudu se to znova nezapne.

" Nastavení probíhá pohodlně pomocí mobilní aplikace a kontrolér si vše pamatuje pro případ, že by došlo k výpadku proudu. "

Fór je ten , že jsem někde našel , že tam patří 3,6V nabíjecí aku a je možné, že ji tam nemáš a nebo už je KO !!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Klemoň napsal:

" Nastavení probíhá pohodlně pomocí mobilní aplikace a kontrolér si vše pamatuje pro případ, že by došlo k výpadku proudu. "

Fór je ten , že jsem někde našel , že tam patří 3,6V nabíjecí aku a je možné, že ji tam nemáš a nebo už je KO !!!

Ale to co jsem psal patří ke světlu Chihiros WRGB 60 a Commanderu 4 ne k doktorovi :P . . . . třeba soudruzi v Číně udělali někde chybu. Třeba by měla být i v kontroleru od světla,ale zatím je v záruce tak to rozdělávat nebudu.

 

@Klemoň  tak dej aktuální foto akva s kterým máš problém a trochu se rozepiš,od toho jsem to vlákno udělal.Dáme všichni hlavy dohromady a něco vymyslíme.

Upraveno uživatelem Gabriel 307
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 46 minutami, Gabriel 307 napsal:

Ale to co jsem psal patří ke světlu Chihiros WRGB 60 a Commanderu 4 ne k doktorovi :P

Já to také myslel k tomu Chihiros comandéru  🙂

A ted mi řekněte co jí je ???  A ty listy té rostliny jsou také nepěkné . . .   Ale hlavně co ta ryba ???  Jedna taková už šla a stejně to má i ta druhá  :bojim

 

P1100897.thumb.JPG.b870cc4ca212aa0dbd7f94ad2952cb68.JPGP1100899.thumb.JPG.78f3ef0b2ddc950b569535a03185bf16.JPG

Upraveno uživatelem Klemoň
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest minimaxa

Chihiros Comander nemá žádnou baterii. Nastavení se ukládá na čínský server-cloud přes váš mobil :P

Pro případ výpadku energie má nějakou permanentní paměť ;)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Klemoň  no moc bych nad tím nepřemýšlel a dal tu rybu co nejdříve pryč. Dost možná je to jenom nějaká baktérka a šlo by to pořešit baktopurem, ale u tak obyčejné ryby to nemá smysl. V horším případě je to tuberkuloza a to už taková sranda není. Ona teda je latentně přítomna tak ve 3/4 všech akvárii a propukne až když je ta ryba nějak oslabená, ale je zde (celkem malé) riziko přenosu na člověka. Mám známého a ten se z toho léčil skoro rok. Tak jako tak, na nic bych nečekal a hod o zem či mrazák.

Hmm, když to po sobě čtu, tak to vypadá na šíření poplašné zprávy, ta pravděpodobnost přenosu je malá, menší než šance vyhrát ve sportce. Ale občas někdo vyhraje.

Upraveno uživatelem David 106s16
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Klemoň není to nějaká kryptokoryna? Ty mívají tzv. kryptokorynovou nemoc, začnou se jim rozpadat listy. Většinou když se začnou hromadit odpadní látky-amoniak/amonium (podle pH buď to nebo ono), dusitany a dusičnany.

Pokud by to bylo takto, byla by to i příčina té bakterky u toho čichavce.

Možná by to chtělo více měnit vodu :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo začnu asi více / častěji , ale posledně jsem měnil skoro 50% vody a 14 dní před tím také cca35%.

Hele  musím se svěřit - ryba cca za 150,- v odpadu , ale nějak mi to zabíjení nedělalo dobře.  Odchytit , ze síťky do tašky ještě OK.  Ale pak s ní praštit hmm nic moc - ještě že nebyla vidět  :blicismajlik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jedna třetina jednou týdně je taková jistota, obecně doporučovaná.

To s tou rybou, to znám. Když dělám selekci třeba u skalárů, tak jich musím vyřadit třeba 10% a jejich jediná chyba je třeba jen to, že nemají úplné pruhy. Ale bohužel, pokud člověk nechce pouštět do světa ryby, za které by se musel stydět, tak to jinak nejde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...