Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Akva / Tera - všeobecný pokec.


Gabriel 307

Recommended Posts

já mám rohové cca 100l , mám tam takovou směs od neonek , čichavců , samice bety + 1 samec , blackmoly , tetry , paví oka,  ancíky , sekavce , parmičky červenoocasé a doufám že i nějaké ktevety :D

Rostliny základ : kryptokoryna , anubis , mechové koule , růžkatec.

Filtr fluval 3 plus , topení 100w , světlo Intenso color diversa a vzduchování klasika pískovcovej kámen.

Nijak extra se o to nestarám , občas vyčistím filtr a doplním vodu , jinak nemám několik let žádnej zasáh krom odstříhání rostlin za provozu. Sem tam doplním nějakou tu rybku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže rychlovka do startu:

v práci 25L hranol na bordel a odpad z domova (Dania, Tetry a živorodky)

doma obývák startovací 60L nyní Danio perlové , Tetra korálová , Tetra mechová , Tetra krvavá a Tetra červená. Plus krevetky Neocardina var. blue + šneky Helenu a surmovky vražedné (uspěšně zlikvidovali přežrané Okružáky.

doma předsíň 300L nyní na dně Panceřníček Štěrbův , na stěnách pár Otíků , v prostoru Čichavci šedí var, modrá , zlatá ,perleťová , stříbrná , dále Medový, pár zakrslých varianta cobalt a modro červený, pak pár malých skalár Amazonských v různých barevných verzích, mezi tím vším lítá 5ks parmiček červenoploutvých  (prý budou u dna chachá) a asi 20ks Neonek červených a u hladiny odpad k zlikvidování Danio pruhované asi 4 kusy . Na dně pak ještě pár krevet čokoládových , nějací šneci a bordel 

Prostě akva pro radost , žádný chovatelský záměr. tedy původně to byli čichavci a na dně pancéřníčci 😂

Citace :  "Nijak extra se o to nestarám , občas vyčistím filtr a doplním vodu , jinak nemám několik let žádnej zasáh krom odstříhání rostlin za provozu. Sem tam doplním nějakou tu rybku."  - můj styl , prostě akva pro radost.

No abych nekecal : Odkaluji , měním část vody , trochu dusíku a trochu hnojiva pro rostlinky

Až budu doma - doplním foto pro představu . . . už takhle si zahrávám . . .  :bojim

 

Upraveno uživatelem Klemoň
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

koupil jsem si odkalovačku ale použil jsem jí jednou :D dole u skla je bordel ale nalepím tam nějakou lištu ( už jí tam lepím několik let :D ) Nechci náročné akva abych měřil ph a pod .. to jsem nikdy nedělal , voda se vypaří tak z vodovodu dopustím a mám na měsíc klid . Filtr vyčistím až když vidím že je klid v akva :D vono ten fluval 3 s těma 100l cekem slušně hejbe ,ale mám přerybníno tak se voda musí točit :D  Čumím do toho akvárka jak na TV 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest minimaxa

Já čekám teď každým dnem, až se mi ozve sklenář, a budu tvořit další akvárium. Vymyslel jsem takovou nudli 140x30x35cm. Pomalu si dělám hromádku s výbavou :D

Do nudle půjdou Tetry, ještě popřemýšlím jaké.... 

 

IMG_20190605_183351.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo nějaké hromádky mám taky  :D. . . dno bude platinum soil (40L) a pod to hodím 1cm vrstvu substrátu pro vodní rostliny jako "zásobní" substrát.  :D;)

Jak jinak náročné rostliny,CO2,hnojení ;) . . . uvidím jestli to bude rostlinné akva,nebo tam dám i nějaky kámen,kořen.

Dá se napsat,že na založení mi už chybí jenom nějaké druhy rostlin a síťky na filtrační média do kterých budu dávat ten substrát pro vodní rostliny.

Jo a hlavně hotový obývák a čas. ;)

 

edit: v plánu je několik pozadí,možná i podsvícené jako západ sluníčka

20190524_134527.jpg

20190603_164147.jpg

20190526_115426.jpg

Upraveno uživatelem Gabriel 307
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tady slíbená fota :

Akva v práci - ještě s původní bojovnicí - nyní stav dle popisu výše

DSC00699.thumb.JPG.92f62c0d72e135305eddec5a6160a63a.JPG

 

Již nefunkční Nano akva u kompu jako líheň

P1090523.JPG

P1090556.JPG

 

Obýváková 60L -  rostlinná polosyntetika

P1090639.JPG

 

Obýváková 60L -  full rostlinná

P1100425.JPG

 

Předsíňová 300L - nezarostlý stav

P1100766.JPG

Upraveno uživatelem Klemoň
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Espejky se množí celkem jednoduše (pokud se jim udělá voda do 30, lépe 20 mikro), potírek je celkem velký a bere v pohodě artemku a není problém ho rozkrmit, co je ale problém, je krupice nebo oodinium. Trochu zanedbání výměny vody a padnou všechny. Vyléčit to prakticky nejde, běžné dávky léčiv espejky nezvládnou a malé dávky nezaberou. Kdysi jsem jich nadělal celkem dost, pak se to posralo a od té doby je nedělám a už chápu, proč je většina těhle ryb import.

A zase tak malé ty dospělé espejky nejsou, jsou velikostně jako ty modré neonky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No "mikro" je zkráceně (a samozřejmě nesprávně a neúplně) myšleno μS/cm , jednotka vodivosti, v tomto případě vody. Zjednodušená, ale ne zcela přesná, metoda pro určení tvrdosti vody, která se používá pro namíchání správné vody pro vývoj jiker. Některé ryby vyžadují striktně hodnoty jaké měly v domovině, jiným rybám je to už po mnoha generacích odchovů jedno a není důvod to nějak přehnaně řešit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty espeho jsou v 54L nejsou nějak malý taková normální rybička.

Jinak od pondělí jdu dělat obývák a snad se to už pohne.

Objednány síťky na filtrační média,do kterých bidi dávat Agro Substrát pro vodní rostliny.Ještě budu objednávaz z aliexpressu ještě jeden prútokový teploměr vody a aatomizér na CO2 na externí filtr.

Pak už budou chybět nějaké rostliny.

Upraveno uživatelem Gabriel 307
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 13. 6. 2019 at 16:10, David 106s16 napsal:

No "mikro" je zkráceně (a samozřejmě nesprávně a neúplně) myšleno μS/cm , jednotka vodivosti, v tomto případě vody. Zjednodušená, ale ne zcela přesná, metoda pro určení tvrdosti vody, která se používá pro namíchání správné vody pro vývoj jiker. Některé ryby vyžadují striktně hodnoty jaké měly v domovině, jiným rybám je to už po mnoha generacích odchovů jedno a není důvod to nějak přehnaně řešit.

No já jsem si to myslel, okolo vody se motám přes 20 let.... Akorát jsem si to nějak neuměl přiřadit k akvaristice....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska dorazilo nové sklo. Pomalu se to začíná vyvíjet ;) pár rychlo fotek...

Ještě jdu dnes zasít do mokrého substrátu trávu a nechám ji vyklíčit a zakořenit, než to zaleju vodou...

IMG_20190617_191215.jpg

IMG_20190617_191247.jpg

IMG_20190617_192231.jpg

IMG_20190617_195052.jpg

IMG_20190617_211428.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...