Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zkusenosti s celorocnima pneumatikama


Recommended Posts

Ptam se zdejsich znalcu: Jake mate zkusenosti s celorocnima pneumautikama? Na nasem Pazoutokovi 106 odesla jedna z letnich gum, rezerva byla petadvaceileta.... Tak jsem se rozhodl dojet ted zimaky a koupit celoroky, kvui A+D se snehovou vlockou. Nijak nezavodime, jde o rozumny kompromis jizdnich vlastnosti v zime i v lete.....  Kupuju Barum

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vlastní zkušenost nemám, ale až sjedu ty nové letní goodyeary, co byly na autě a zimní barum, co mi zbyly po berlingu, budu jezdit celoročně na zimních barum, jako většina důchodců, taky jezdím v klidu a na těch cca 10 tisíc, co najedu ročně mi to bude stačit, navíc nebudu muset tak často přezouvat, protože mě to v poslední době už taky kaká 😉

ty celoroční jsou dost drahé (pokud chceš kvalitní) a navíc všude píšou, že je to vlastně kompromis, takový kočkopes...,zimní barumky budou za polovic

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dojíždět zimáky v létě už nehodlám. Na bývalé 307 jsem dojížděl Barum Polaris 2 a to co předváděly v 30ti stupňových vedrech a za deště, tak to už zažít nechci... Brzdná dráha o půlku delší a jak jsem driftoval na každém kruháči na mokru - Nenene...:bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele znám spousty lidí který jezdí celoročně zimní pneu. Ať z podobných důvodů jako píše ozzy56 nebo protože prostě mají auto jen jako užitkovou věc aby se posunovali v rámci okresu. A tvrdím jedno je menší zlo zimní pneu v létě než letní pneu v zimě. Naši jezdí na Accentu taky celoročky mají nájezd do 5000 km ročně a nejsou na autě závislí takže pokud je v zimě extra bordel na silnici a je nutné někam jet tak tam zajedu já protože minimálně jedno auto mám přezutý vždycky nebo holt ty dva dny vydrží  sedět doma na prdeli než se počasí umoudří a to samý to mají v létě pokud jde teplota do extrému tak na ten nákup zajedou po ránu kdy je chladněji nebo druhý den.  A dá se říct že ten Accent je cca stejná váhová kategorie jak stošestka mají na tom obuté tuším že Matador Adhesia tuhle zimu mají poslední příští rok před zimou se to bude přezouvat a zase se dají celoročky. A pro ty kterým je ježdění na zimních v létě proti srsti tak až si objednáte balík tak se podívejte na čem jezdí 90% dodávek jezdících pro balíkovky celej rok na zimních. Na tý dodávce vydrží dvě sezóny ale pro majitele je jednodušší to dělat takhle než přezouvat sezonní pneu protože by v tom měl spoustu peněz. To samý na těch " zimních " se jezdí i u DP celoročně jen OA se přezouvají na sezóny ale zase  mají jen pláště takže to je další náklad za pneuservis. Podle mě je kvalita celoročních pneu  o mnoho vepředu než to bylo třeba jen 6-7 roků zpátky, takže bych se jich nebál. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja dal loni na 106 celorocky Fulda Multicontrol, za 3700 sadu,v tom rozmeru, co pises a myslim, ze dobry, jsou v lete krapet mekkci, ale na mokru drzely na ten rozmer a auto uspokojive, v zime jsem s nima teda jeste ja osobne nejel, tak to nemuzu poreferovat, nicmene mati, ktera s tim jezdi, si nestezovala, spis naopak chvalila jizdu na nich :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele každej soudruh svého štěstí štelovatel. Ale myslím si že by to mělo být v pohodě. A do té Vídně jezdíš jakože na výlet vyvézt paničku za hranice všedních dní a nezáleží na tom kdy ji vyvezeš nebo je pevně dané datum kdy tam jedete i kdyby čert na koze jezdil?  Pokud je to jen tak jako že ten výlet mám čas a náladu jedu a když bude průšvihový počasí tak se to klidně bez škod odloží tak bych tam dal ty celoeročky a víc bych to nezkoumal. Pokud musí bejt auto pohyblivý za každého počasí a je na něm něco životně závislého tak bych asi raději i při malém proběhu km volil sezonní pneu. Ale to záleží na Tobě. Tohle je jen můj názor. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Vena garážmistr  u tech blaznivejch Rakusaku NEZALEZI na pocasi. Proste v zimnim obdobi podle nich MUSIS mit gumy se symbolem te vlocky, jinak Cechy, Slovaky a Polaky nepustej. AZFSINAG ma na Jarovcaach merici a kontrolni stanoviste a kdyz nemaj naladu.... Totez delaj Nemcouri, ktery jsou takovyhle auto [pry] ochotny odstavit na dalnici a donutit Te k odtahu. Rakusaci Te akorat vratej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já si trochu přisolím 😉--pokud člověk nemá v hlavě vymeteno, může jezdit i na zimních celoročně (zakázáno to nejní), ovšem když to bude ta druhá varianta, nepomůžou mu ani ty nejlepší gumy, takže asi tak, samozřejmě furt mít takové gumy, které vyhovují předpisům...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na svem suv o hmotnosti 2,3tuny mam 19" celorocky kumho crugen , rocni najezd 10-12tkm , aktualne maj tri roky a 31000km , 6- 6,5mm vzorku ještě , v zimně nebyl problem ani v Krnapu, v letě pohoda na dešti nekloužou. a na netu stoji 2500,- guma. tak takhle za mně 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolega na moje doporučení zakoupil loni na dvojkovou oktávu, HANKOOK H740 91H v R15 195/65 ale už s novějším označením ono M+S a vločky. Kolega najede za rok cca 15t km a gumy jsou co jsem v autě, tiché, drží ani se nějak moc nemuselo dovyvažovat. Já osobně ji mám na rezervě. Za tu kasu si myslím na normální ježdění úplně v pohodě. A až sjedu svoje zimáky, tak je koupím taky. Na hory jsem se vyškrábal i s letníma tak s tímhle to bude hračka.

Zde foto reálného vzorku

 

IMAG0995~2.jpg

IMAG0994~2.jpg

Upraveno uživatelem Tony Stark
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...