Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Paříž v září


Recommended Posts

V 3. 6. 2019 at 11:15, petrinza napsal:

Držím palce, ať seženeš lístky na Eiffelovku na čas, který Ti bude vyhovovat.  Možná budeš zklamanej na Champs Elysees - já se tam vždycky těšil do autosalonu Citroen, ale ten je teď zavřený a nevypadalo, to, že jde o dobu dočasnou, než skončí akce žlutých vest. A už tam nebyl ani Peugeot 😞

 

 

Lístky na čas? To mě poněkud překvapuje, byl jsem tam už 5x, naposledy už teda i s dost velkou frontou, ale už to je tak 3roky, co jsem tam byl naposled.

Peugeot na Champs Elysses už není? Kdysi jsem tam viděl nějaký prototyp, fakt pěkné coupe, 12 válců, tenkrát byl ještě svět v pořádku. No a dnes už tam ani nemají salůn?

Upraveno uživatelem David 106s16
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@David 106s16 ano, vyberes si den a cas a pohodlne z domova zarezervujes a zaplatis. Pak mas i VIP vstup a necekas ve frontach. Aktualne e to da poridit max 2 mesice predem, takze cekam na 8.7.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, už tomu rozumím. Tahle jsme se vyhnuli frontam na London Eye.

Já se lekl, že na Eiffelku už nejde koupit lístek přímo pod věží. Ono to tam bylo z hlediska bezpečnosti asi o držku, hlídalo to dost vojáků se samopalama tak by to asi i dávalo smysl, ale bylo by to dost na nic, pokud se tam člověk ocitne neočekávaně :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak Adel chce navstivit i tahle mista, me tedy neznama, ale z te mesity mam docela vitr

La Madeleine

http://www.eglise-lamadeleine.com/ - 400m od Place de la Concorde (začátek Champs Élysées)

 

Muséum national d´histoire naturelle – u mešity 36 Rue Geoffroy-Saint-Hilaire, metro linka 5, 7, 10, otevřeno 10-18, 15EUR/1osoba

https://www.mnhn.fr/ a https://www.mnhn.fr/fr/visitez/lieux/grande-galerie-evolution

 

Grande Mosquee de Paris - 49 Rue Geoffroy-Saint-Hilaire, vstup Rue Georges Desplas (ženy sam.vstup),modlí se v 13:50 a 17:26

Kromě pátku a musl-svátků, 9-12 a 14-18, vstup 3EUR/1osoba

https://www.mosqueedeparis.net

 

Pantheon – 1 km od Mešity, ideální spojit

http://www.paris-pantheon.fr/ - 10-18:30, Place du Panthéon, metro 10/RER B, 9EUR/1osoba, lupen i elektronicky

 

Kostel Saint-Pierre de Montmartre – za Sacré Coeur (vstup Rue du Mont-Cenis)

 

Sacré Coeur – 6-22:30, zdarma, kopule 9:30-20:00

http://www.sacre-coeur-montmartre.com/francais/informations-pratiques/moyens-d-acces/

 

Archeological Crypt of the Ile – Notre Damme – zatím po požáru nepřístupná

http://www.crypte.paris.fr/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A tak tahle mešita je turistická atrakce, tam ani těch slimáků moc nebude a není se čeho bát. Snad jen, že já osobně bych tam nevlezl spíše z přesvědčení, nevím, co bych tam měl obdivovat.

Ve francii jsou jiná místa, kam se nesmí, myslím, že i existuje seznam "no-go area" kam se ani policajti neodváží. Ale to jsou periferie, nicméně, pokud tam člověk vjede, tak nezastavovat ani na červenou a rychle pryč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, StibTo napsal:

Mešitu bych si asi taky odpustil a nejen ve Francii (ale tam už tuplem) - no, taky se to dá obejít a obdivovat jen zvenku, ale kvůli tomu tam asi Adél nechce.

no kolem mesity je prekvapive vysoka zed :D 

před 2 minutami, David 106s16 napsal:

A tak tahle mešita je turistická atrakce, tam ani těch slimáků moc nebude a není se čeho bát. Snad jen, že já osobně bych tam nevlezl spíše z přesvědčení, nevím, co bych tam měl obdivovat.

Ve francii jsou jiná místa, kam se nesmí, myslím, že i existuje seznam "no-go area" kam se ani policajti neodváží. Ale to jsou periferie, nicméně, pokud tam člověk vjede, tak nezastavovat ani na červenou a rychle pryč.

no jak jsem to procital tak je to jejich takove kulturni centrum, kde probihaji ruzne akce (musis v odkazu jit trosku hloubeji). O tech no go area vim, tohle je krasne videt treba i ve filmu rychla akce.... JInak tpredmesti marseille, lyonu, parize, to je pro nas tabu, to jsou gheta.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jistota je kulomet, takže než si zkazit celý dojem z Paříže něčím takovým, tak bych to preventivně vynechal a hotovo. A pokud to nejdražší polovička nutně musí vidět, tak v Lednici v parku je aspoň minaret.

V Paříži je toho na měsíc, než to uvidíš všechno aspoň zvenku, našel bych si něco jiného.

No a za sebe můžu doporučit takový říční autobus, takové loďky, moderní a prosklené, které jako autobus jezdí po Seině a co kousek zastavují, většinou u památek. Vyskočíš, zkoukneš a vyfotíš a další loďkou jedeš dál. Za jedny prachy celý den.

Už to mám, batobus se to jmenuje

http://www.batobus.com/

 

Upraveno uživatelem David 106s16
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z dlouhého seznamu míst k navštívení bych se nestresoval - není to tak daleko, aby se tam nedalo v blízké budoucnosti vrátit a  zkouknout zase něco dalšího. Ale fajn je udělat si nějaký itinerář. Když jsem byl v Paříži před lety poprvé, bylo to u kamaráda, který tam byl pracovně. Zeptal se, co chceme vidět, a sestavil nám k tomu itinerář, abychom nejezdili po Paříži metrem celý den sem a tam. Ušetřilo nám to spoustu času .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych do Paříže už nejel. Všude samej černoch, cikán a voják se samopalem. Metro hnusný a smradlavý. Navíc jezdit do města, které je ve výjimečném stavu :roll Ale rozumím tomu, že kdo tam ještě nebyl, tak se chce podívat. Památky jsou krásný. Jsem rád, že jsem tam byl ještě než byla skleněná zeď kolem věže, vypálená katedrála a zničená ulice od Concordu k Oblouku :nevim 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@MJSytic   Z Paříže už je dávno stejně jako třeba z Londýna multi-kulti bordel, jsem rád, že jsem v Paříži byl, už před víc jak 20 lety, i když už tehdy to tam byl samej Arabáš a cesta MHD z předměstí byl zážitek. V Londýně jsem ještě nebyl a dovedu si to představit tak max na víkend. Bydlení peklo, kriminalita peklo. Tak aspoň ty památky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@MJSytic tak ja to zrusim a pojedu kvuli tobe do Pelhrimova :D:D :D 

v Parizi jsem byl nekolikrat a vzdy objevim neco novyho. V Praze je taky smradlavy metro, byt o neco lehci.... cmoudu je tu taky dost

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jirko @Scratch, v Praze je metro luxusní proti Paříži. Byl jsem v Paříži před třemi lety na víkend a jsem rád že jsem viděl Notre-Dame,Louver, Vítězný oblouk, Eifelovu věž, plavbu lodí po Seině.. Bylo to nádherný (až na to metro), ale jednou stačilo. V Česku je nejlíp :super :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jirko, tuhle reakci jsem čekal :roll Já ti to nechci rozmlouvat a ani nějak hanit. Jen jsem popsal své pocity, které ve mně Paříž brzkého podzimu 2015, zanechala. 14dní na to to tam začalo bouchat a šlo to do kytek.

Uznávám, že pokud se člověk dokáže oprostit od toho "nehezkého", tak jsou ty památky paráda, ale já to prostě neumím :nevim 

Kolegyně tam byla s mamkou vloni znova asi po deseti letech a vrátily se plné rozpaků. Protože už to prý nebylo to město, které si pamatovaly. Ale každý to vnímá jinak :myslim 

Přeju vám, ať si to užijete a vyjde vám vše podle plánu ;) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za posledních 10 let jsem  byl v Paříži 4x. Pokaždé je plán malounko jiný a poznáme něco dalšího nového a vracíme se tam, kde se nám líbilo. Ta atmosféra se za těch deset let dost změnila, ale pořád to stojí za to. Letos mě nejvíc zklamala třída Champs Elysees, tam se to změnilo hodně. Byli jsme tam i v době výjímečného stavu, tehdy nám to přišlo zvláštní. Bydleli jsme tehdy u Boulevard Sebastopol. Tam je běloch vzácností a když jsme si večer po příjezdu sedli na zahrádce restaurace na pivo a zalistovali v knižním průvodci, jedna z deseti věcí, o kterých jsme se dočetli, že se rozhodně nemá v Paříži dělat, byla, že se turista nemá potulovat u Boulevardu Sebastopol. Co se metra týče, tak fakt není hezké a některé přestupy mezi trasami jsou skoro pěší tůry, na druhou stranu ať jsi kde jsi, je to všude na metro kousek a všude se velmi dobře dojede.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@MJSytic proto tam jsou ty usmevacky na konci :) . No uvidime, jedeme tam hlavne na pamatky a na poznavani novych, rozhodne nemam iluze o malirich a kavarnickach u Seiny, kdyz ale nejakou najdem, urcite zastavime :D 

Je to jako vsude ve svete, svet se stava kosmopolitni, coz mi vadi, ale nenadelam nic...... horsi je, ze uz se dostavam k vekove hranici, kdy uz si muzu rict, minule to tam bylo lepsi, driv bylo lip apod. To me opravdu desi.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...