Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Paříž v září


Recommended Posts

zdravím, měl bych pár dotazů na lidičky, kteří pobývali v Paříži. Já tam byl osobně asi 2x, ale jako moc si nepamatuji. Poletíme na Orly, tam sednem na tramvaj č.7 na terminále 4 a pojedem na stanici Louis Aragon, tam prehupsneme na metro a krasne jsme zua 4 EUR v centru za nejakych 60 minut. Tam budeme mit nekde vybrany hotel a mame na vse ccca (pokud se nezmeni let) patek odpoledne, sobota, nedele do nejakych 15 hodin. Ja si tak rikal, ze by bylo dobry cestou na ubytko se stavit na champs elysees, projit se k viteznemu oblouku a na namesti hvezdy, pak se jit ubytovat a vecer zkusit nejakou lod. V sobotu rano hura na Versailles (nejakym vlakem) a vecer si vyjet s predem koupenou vstupenkou na eiffelku. Premyslim i o rezervaci restaurace ve druhem patre (ale na to asi nebudu mit a smazak nam tam asi neudelaj :D :D :D ). no nic, zpet k tematu. A na nedeli jsem si rikal, ze pojedem na La Defense, nebo Louvre, nebo George Pompidou, Notre Damme v provedeni cabrio, nebo nekam jet TGV? 

Dalsi otazkou je, zda znate Parizskou kartu, chteji za ni asi 130 eur na 3 dny a hlasi tam vstupy zdarma a dopravu v zonach 1,2,3. Mel ji uz nekdo, vyplati sse? Na Eiffelku pisou jen do druhyho patra, takze do tretiho asi musim koupit jeste lupen, nejak se v tom trosku motam, tak kdyby nekdo vedel, budu rad :D 

Upraveno uživatelem Scratch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak. Byli jsme tam o Velikonocích, sobota večer + celá neděle a vystačili jsme si s jednotlivými jízdenkami. V neděli jsme courali celý den - jedna jízdenka od hotelu k Notre Damme, pak pěšky podél Seiny k Louvru, zahrady, malý Vítězný oblouk, Champs Elysee,  Vítězný oblouk, druhá jízdenka k Montmartru, třetí na lanovku, ale to by se dalo vyběhnout pěšky, na Montmartru pozdní obídek - mušle, sejít z kopce a na čtvrtý lístek na hotel. Eiffelku jsme si vystáli v sobotu večer, protože v noci jsme na ní ještě nebyli. Rezervaci lístku dopředu určitě doporučuju. Výšlap na Vítězný oblouk jsme vzdali, prohlídku Sacre Coeur taky - všude byla hlava na hlavě a strašně dlouhé fronty. My stačili jen zarezervovat před cestou jen hotel, že v sobotu ráno pojedeme jsme se rozhodli v noci z pátku na sobotu cestou z jedné oslavy. 

Jo a během čekání na Eiffelku tam původně svítilo, že se dá jen do druhého patra, ale než jsme frontu vystáli, šlo to až na horu. Zřejmě foukal moc vítr a přestal.

Upraveno uživatelem petrinza
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyz jsem si spocital delku jizdy, opotrebeni, poplatky na dalnici a spotrebu cca 8L, tak mi vysla lepe letenka. Jet na tyden ci 10 dni asi bych taky volil auto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No my jedeme na týden, respektive 8 dní.

Odjezd v pátek do Bernkastel - Kues (německo u Lucemburských hranic) kde máme "skoro rodinu" (manželka u nich hlídala děti 😀), tam strávíme víkend a v pondělí pokračujeme do Paříže. 

Ve čtvrtek z5 do Bernkastel - Kues a v sobotu domů. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V Paříži jsem byl celkem 4x , vždycky autem. Je potřeba počítat s tím, že v Paříži vyjde poměrně draho parkování. Nevyzpytatelný je průjezd Německem, někdy se povede rychleji, někdy se tam člověk zasekne. Teď o Velikonocích jsme to tam i zpátky dali po devíti hodinách. Pokaždé jsme byli v jiném hotelu, teď naposled to bylo v Bercy, v Ibisu u hokejového stadionu. Dalo se tam docela dobře dojet, je to relativně na okraji centra. Oproti tomu, jak jsme k jiným hotelům projížděli hodinu i více skrz Paříž, tak tady jsme se zasekli dohromady jen na patnáct minut. Přímo před hotelem je vstup do metra, veřejná garáž hned vedle hotelu. Autem to má tu výhodu, že se nechá pohodově udělat výlet třeba do Versailles nebo Disneylandu a cestou do a z Paříže se dá navštívit katedrála v Remeši, bojiště u Verdunu nebo technické muzeum v Sinsheimu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To sice ano, souhlasim, ale odletame v patek v 8:00 a vracime se ten samy bikend v nedeli ve 20:00, takze nepripada v uvahu abych jeste dohromady 20h ridil :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Držím palce, ať seženeš lístky na Eiffelovku na čas, který Ti bude vyhovovat.  Možná budeš zklamanej na Champs Elysees - já se tam vždycky těšil do autosalonu Citroen, ale ten je teď zavřený a nevypadalo, to, že jde o dobu dočasnou, než skončí akce žlutých vest. A už tam nebyl ani Peugeot 😞

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jízdenka na 24h stála 12,4 Eur, a je snad na 1-3 zónu, ale je na ní vyznačená i zóna 4...

Ta tramvaj 7 tě bude stát 1,9 Eur, je pak otázkou co bude stát dál Metro, protože lístek za 1,9 na tu tram je nepřestupní.

Z Orly by měl jezdit autobus na Pont de Rungis, to je RER C - a měl stát 4,35 Eur, za což měl být jak ten autobus tak RER C kolik potřebuješ. Bohužel to jsem nejel, protože mi lidi na zastávce řekli, že RER C nejezdí. Že neměli pravdu jsem zjistil až na RER C, výluka byla plánovaná až od 22:00.

 

Takhle nějak to bylo před rokem, a ne vše si pamatuji a ne vše bylo jasné. Jo a nestuj frontu na lístky mhd na letišti (dva automaty, jeden nešel), lístek na tram 7 si můžeš koupit v automatu na zastávce tram.

Kde se kupuje lístek na Bus směr Pont de Rungis jsem nenašel, asi v autobusu. Paní která prodávala lístky na Orly Val mě někam poslala, ale tam jsem to nenašel, a afričan u zastávky mě zase posílal zpátky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 3. 6. 2019 at 11:15, petrinza napsal:

Držím palce, ať seženeš lístky na Eiffelovku na čas, který Ti bude vyhovovat.  Možná budeš zklamanej na Champs Elysees - já se tam vždycky těšil do autosalonu Citroen, ale ten je teď zavřený a nevypadalo, to, že jde o dobu dočasnou, než skončí akce žlutých vest. A už tam nebyl ani Peugeot 😞

 

 

Nastesti tam jedu na pamatky a ne na pazouty a citroeny :D , ale diky, aspon vim, ze tam neco takoveho je a mohu se kdyztak mrknout :)

před 19 hodinami, Marcel505 napsal:

Diky Jardo, muzem nekdy nad to sednout na Lipe :), tram 7 i metro stoji stejne, oboje 1,9EUR a o tom automatu na zastavce vim, ale dekuju. Listek na autobus vzdy jen u ridice :)

Musim zacit resit jak s tou kartou Paris visit, nebo jak to je. Adel chce na Eiffelovku, na lod, na Sacre coeur, asi mrknout na La Defense, do Louvru, a Versaille ji netahne (byla tam jen v zahradach, ja i v zamku a to je proste nadhera), tak uvidim, zda ji utahnu. Musim zjistit, kam vsude se na tu kartu dostaneme "zdarma" a bez cekani (jsou pro ni VIP vstupy) a nebo si treba lupen na eiffelku koupit dopredu, vime, ze tam pojedeme v sobotu vecer, ale na zari se jeste nedaj lupeny koupit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tak jsme z5 doma.

Cesta do Německa v pohodě bez větších zdržení. 

V pondělí jsme vyrazili směr Lucembursko, Belgie a Francie cca 500 km. Zvolil jsem trasu bez mýtného a celkově ušetřil 50€. Je to většinou klasická dvouproudovka s limitem 120 km/h a rozdíl oproti placené dálnici +20 minut 😀

První průjezd Paříží v módu "vyplašený venkovan" - čtyři svižně jedoucí pruhy mezi kterými velmi rychle projíždí skůtry a motorky - docela maso...😂

Ubytování v Camp de Paris perfektní, ikdyž lehce stísněné, ale to bylo asi tím, že v Německu jsme bydleli ve 350m2 luxusním třípatrovém domě s terasou 🤣

Večer proběhla návštěva a nakupování v La Defance. Super zážitek se zapadajícím sluncem u Gran de Arche.

V úterý druhý průjezd Paříží už v módu "drzý Francouz" směr Louvre, kde jsem měl přes net zabookované parkování na 8 hodin/20€ (bez bookingu 55€). 

U Louvre v 9:00 skoro ani noha, ale bylo to tím, že v úterý mají muzea zavřeno! 😂 Po rodinné poradě jsme usoudili, že Monu Lisu tak nějak známe a s tím, že jsme ušetřil 50€ jsme se šli podívat na ohořelý Notre Dame. Okolo něj zátarasy a fotilo se jen z mostu. Další v pořadí muzeum moderního umění Pompidou - už poučen kouknu na Google a je zavřeno...

Od našeho velmi dobře strategicky umístěného parkování jsme sedli na metro a jeli k Vítěznému oblouku, kde bylo otevřeno. Super trénink po schodech na středu na Eifelovku 😀

Ve středu bez bookovaného parkování na slepo výlet na place Trocadero už v módu "rodilý Pařížan" s levým palcem na klaksonu 😂🤣. Úplnou náhodou jsem chytil poslední parkovací místo 10 metrů od vstupu na place Trocadero za 25€ od 9 do 13. Pak klasicky Eifelovka bez bookingu vstupenky a bez front. Přes 600 schodů do druhého patra a výtah na vrchol - celá rodina 58€

Další akce akvárium de Paris na Trocadero. To byla bomba👍

Ve čtvrtek přes noc chcanec jak cyp, až jsem myslel, že mi Seina odnese Peugeota. Na desátou checkout a směr Versailles. Do zámku se nikomu nechtělo, tak se omrkly zahrady a směr Německo. Průjezd Paříží v koloně, ale svižně. Francie v pohodě, Belgie hnus silnice jak v Polsku, Lucembursko luxus.

V Lucembursku jsem tankoval tam i z5 za 27 kč/l bomba.

Přespání v Německu a tadá je po první dovolené...😂

 

 

20190621_213949.jpg

20190617_212326.jpg

20190618_130708.jpg

20190619_085206.jpg

20190620_103044.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...