Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Recommended Posts

Posted

Zdravím nevíte co by mohlo způsobovat volnoběh 1500 ot? Svíčky i zapalovací rampa vyměněny za nové. Nový termostat a stále to samé. Zkoušel jsem i reset řídící jednotky podle návodu a taky se nic nezměnilo. Spotřeba je také celkem vysoko 8,7 litru. Díky za rady 

Posted

Po nastartování mám klasicky cca kolem 900 ot. Pomalu se zvyšují až na 1500 kde zůstane stát a někdy trochu kolísá mezi 1400 a 1500 ot. 

Posted

Nejde o to kolik ukazuje budík, to je jiný čidlo. Na diagnostice by mělo být vidět kolik je teplota motoru podle čidla, nejspiš bude vadný, i podle toho jak se postupně zahřívá motor a otačky jdou nahoru.

Posted (edited)

Ahoj, snímač polohy škrtící klapky bych si tipnul, pokud se jedná o tu3jp , osobně jsem před nedávnem řešil náhlé chcípnutí motoru , po dojetí ke garáži zase fungoval, tak jsem odpojoval všechno možný a při odpojení snímače polohy se dost zvedly otáčky. Ale pokud se jedná o jiný motor což je dost možný když je to 307mička tak to muže být něco jiného :)

Tak podle gůglu by to měl být stejný motor (tu3jp) jako mám já, zkus zkontrolovat kabely, na horní části motoru v zádu pod čelním sklem je škrtící klapka , bohužel ze zadu na nejhuř přistupnym místě je snímač polohy, a ventil volnoběhu, ten by taky mohl být špatný, je možný že je ve volnoběžnym kanálu nějakej čurbes co nedovolí dovřít ventil volnoběhu, vyndal bych ven klapku, z ní ventil volnoběhu (na dva šroubky torx myslím t20)  a kouknul dovnitř jestli to tam neni zahnojený :papa 

Edited by Háček
Posted (edited)

Teď jsem dostal výpis z jednotky. Mám tam chyby p0341 a p0113. Nějaká rada? 

Chyby byly před výměnou svíček a zapalovací rampy teď nevím. Údajně to mohlo být tím tak jsem vyměnil oboje  

Edited by Brumlinc
Posted (edited)

p0341 - snímač vačky (spatný kontakt, kabely nebo špatný snímač)  - projít kabely , zkusit odpojit zapojit případně vyčistit kontakty 

p0113 - Váha vzduchu ( spatné hodnoty teploty nasávaného vzduchu,) - pokud v autě je , což asi bude když háže chybu tak vyndat vyčistit jestli je zanešená prachem atd . případně koupit novou. 👍

Ale podle mě to nebude mít moc společnýho s tim volnoběhem

Edited by Péťa
Necituj předchozí příspěvek
Posted (edited)

Bohužel nemám ponětí kde to najdu abych to mohl vyčistit. Dá se někde najít uspořádání komponentů pod kapotou? 

Edited by Péťa
Necituj předchozí příspěvek
Posted (edited)

klapka je na 3 ěroubech a musí se vatahnouti ta plastová trubka sání od filtrboxu aby jsi se na ně dostal 

887419604_307klapka.jpg.4b3fbd88feb8f0bb10491a9e7cbf2f0a.jpg

A ještě mně tak napadlo že bych to asi radši hodil někomu kdo dělá s autama a bude vědět co a jak 👍

Edited by Péťa
Necituj předchozí příspěvek
Posted (edited)

no a ten volnoběžný ventil ? , kabely jsi zkontroloval ? projdi všechny kabely co zapojuješ ke škrtící klapce (podle mně dva (volnoběžný ventil a snimač polohy )) , pokud ani to nepomuže tak potom váhu vzduchu (pokud to tedy u tohohle motoru je váha vzduchu)

  1973032654_307snima.thumb.jpg.555aed2412b34f374a0b5966d025541d.jpg

Edited by Háček
Posted

Volnoběžný ventil taky vyčištěn zkusím mrknout na ty kabely. Váha vzduchu tam tuším nebude. Klapka je čistá ale mírně pootevřená. Zkoušel se reset přes diag. ale nějak se tomu nechtělo. Jen po nastartování je to normální než to během 30 sec. Vyleze na 1500 

Posted

A dela to jenom studeny? Nebo i teply. Pokud jen studeny tak je to normalni po zahrati by mnely otacky volne klesat, a spotreba se ti zda vysoka ? Ja s lehkou 106kou jezdim taky od 8 litru minimalne, kdyz mam zavodni naladu tak to papne i 10 -11 litru 

Posted (edited)

Právě že i teplý což je zvláštní. Když se ohřeje tak klesne na 1400 ale to je prostě moc. Nevím jestli to řešit nebo to nechat být nerad bych aby to způsobilo něco dalšího vážnějšího. A bylo by super se na to kouknout ale mám to jaksi daleko jelikož žiji v Británii 🤷🏼‍♂️

Edited by Brumlinc
Posted

Jeste mne napadlo, nemas nejakym.nedopatrenim ppsunutej bovden lanka od plynovyho pedalu? Je to na ty skrtici klapce, mnelo by tam bejt takovy perko (pruznej dratek(pojistka))co to drzi v naky polozetak bych to zkusil presadit jestli to nepomuze, ja to mnel na 405ce jednpu nasazeny blbe a taky sem pul dne laboroval co mam spatne nastavenyho

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...