Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Schéma elektrického zapojenia palivovéj sústavy


ponuka10

Recommended Posts

no ona nelítá, ty přesuny ručky jsou tak pomalý že je nepostřehnu, ale to je jen asi diky nějakýmu filtračnímu obvodu aby budík skokově nereagoval na přelévání benz. v zatáčkách. On plovák detekuje změnu hladiny (při tankování) akorat budik to nedokáže správně interpretovat... takže vykuchat ven kapli a probastlit. je to 20let starý tak by tam nemusely být SMD, mám jen trafopájku... Dik za typ, dam vědět jestli se zadaří.

apropos, asi 406 znas jak svy boty, k čemu jsou nahoře před chladičem 3 zelený relátka (mezi větrákama) (1.8i 16v 81kW-předfacelift) a proč právě tam když tam jsou vystaveny vodě. Nespíná se mi totiž větrák ani když už voda vaří a tak sem myslel jestli oni nespínají vrtuli... teď nemám čas řešit proč, pojistky větráků na podběhu ok, tak chci provizorně větrák ovládat manuálně jako ve starý 120-ce. Při překročení mezní teploty (90°C) mi totiž volnoběh začne atakovat 3000rpm. Snažím se resuscitovat jednu 406-ku na ND

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty relátka opravdu spínají větráky, ale jsou tam i další činitele. Na termostatu jsou 3 čidla (modré, hnědé a zelené) horní (myslím, že modré) je pro budík, prostřední (hnědé) je pro klimu a spodní je pro jednotku motoru. Pokud odpojíš hnědé, tak větráky by měli jet naplno. 

Když odstrojis plastový podběh u LP kola, tak mezi kolem a nárazníkem je ovládací jednotka klimy. I tam může být problém. 

A na levém podběhu za pojistkovou skříňkou je schovaný kostřící bod mimo jiné i pro větráky. 

Ale myslím si, že ten vysoký volnoběh způsobuje to čidlo na termostatu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

super, naprosto vyčerpávající odpověď ! Jasný , sou tam 3: mod, hn, zel. Taky mi přijde že je divný čidlo , do 90°C se motor chová norm., chytá na 2 otočení přesně po načtení čidel, studenej sytí, ohřátej nežere, až pak mu jebne. Krokáč by dělal problémy už po startu... 

Skvělý forum, nečekal jsem, že se mi někdo hned bude věnovat. Jednička, až to vyřeším tak i s hvězdičkou ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak zkus první to zelené čidlo a zkontroluj i konektor jestli není zoxidovaný. Pokud to bude OK, tak můžeš řešit větráky a případně jejich manuální spínání.

Myslím si, že by o tom mělo být (nejen toto) fórum, taky tu čerpám hodně informací:)

 

Jinak pokud bys chtěl ty větráky spínat manuálně, tak by mohl poradit @krtek 2, ale pokud bude vše fungovat, tak si myslím, že je to (možná) zbytečné

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tim man. ovládáním sem spíš jen tak plácnul, při tom se mi prostě vybavila Škoda 120 a kdo to tak neměl upravený (na vypínač) tak kecá.

Ale zpátky: když není problém s ŘJ tak se to dá dycky opravit. Kontakty nejsou shnilý ani zlomenej drát. Vyměním zeleňáka a dám pak vědět. Dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na Š120 ne, ale na felicii to upravené mám, dokonce jsem i zapojil nepoužívanou kontrolku na přístrojovce:aut (ale dny felicie se chýlí ke konci....), ale na 406 je "poněkud" jiná elektrika. Čidlo vem nějaké značkové (Febi, Valeo, Bosch....)Nějaký maxgear,  atd .... nejsou o moc levnější.

Jinak pokud bude vše ok, tak sahary (větráky) jedou i při zapnuté klimě.

Ještě zkusím najít fotku té kostry od sahar

IMAG0598.jpg

tak nalezeno:D

je to na podběhu někde za tou malou pojistkovkou (ty 4 maxipojistky), jsou tam ještě další tři dráty, já jsem je ucvakal, nastavil a ukostřil hned za světlem - je tam šroub, držící klakson

Upraveno uživatelem PaKr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak zel. čidlo jsem vyměnil, vyměnil jsem i termostat páč u starýho chybělo vnitřní těsnění a byl prakticky pořád otevřenej. Jak's říkal, když odpojim hnědej, větrák se rozjede, ale s novým čidlem uz funguje automaticky jak má, rozjede asi při 95°C (podle budiku). Jenže problém s vys. volnoběhem, který začíná při cca 90°C, tím neskončil... . Dělá to pokaždé při dosažení té teploty. Kmitá mezi 2500 a 3000, nepomůže ani vypnutí a odpoj. baterky, nastartuju a zase... . Taky jsem si všiml, že po vypnutí motoru krokáč párkrát zabzučí. Ne hned, až po chvíli (třeba 3...5sec.) V norm. provozu se to uchladi, ale jak začnu stát na semaforech, tak to začne. Máte někdo nějaký nápad? Dá se jezdit s odpojenym krokáčem? 

Jestli je tu na to někde lepší vlákno, tak to přesměrujte. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to vezmem pozitivně:D sahary jsou v pořádku a jedou když mají ( a tudíž to zelené čidlo bylo špatné):)

Ale teď by to chtělo připojit na diagnostiku (nejlépe origo), pochopitelně někým, kdo tomu rozumí a ví co s tou diag dělá. (Diagnostika není jen o mazání chyb).

Možná tak ještě sundat a zkontrolovat/vyčistit škrtící klapku, jinak bych bez diag asi dál nic nedělal, nebo budeš měnit další věci  metodou pokus-omyl

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Škr. kl. jsem vyčistil, i ty obtoky, váhu vzduchu, krokac, načež se mi naskytla náhradní použitá klapka. Dal jsem ji tam a furt to samý, při 90° vylítává na 3000rpm. Když krokac odpojim, je vše ok, ale zase cim je ted větší zima, tim vic musim studenymu motoru pomáhat aby nezdech. Ohřátej už se udrží sám špritzama. Chyba je každopádně navázaná na teplotu, zel. ECU čidlo ale měněno. Má smysl měnit ještě to budíkový a klimoškový čidlo? Klimu v zimě nevyzkousim na funkci... A budik ukazuje správně, sahara spina pri cca 95°. Pak už jedině ECU, krokac totiz po vyp. motoru ještě chvili hledá zakladni polohu (5... 7sek). Nejlepší by bylo kdyby mi někdo v okrese Most, event. Ústeckým kraji mohl zapůjčit funkční ŘJ Sagem na 1.8i 16v 81kW. Na vrak. mě pošlou do háje když nekoupím... 

Upraveno uživatelem foma2805
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...