ponuka10 Posted May 28, 2019 Posted May 28, 2019 Zdravím, chcem sa spýtať, či mi nevie niekto zohnať schému elektrického zapojenia palivovéj sústavy pre Peugeot 406 3.0 140 kw. Vymenené palivové relé, ale nepohlo, nie je žiaden prúd na pár sekúnd pred štartom na káble palivového čerpadlá, ale až od chvíle, keď beží aj štartér, diagnostika tiež neukazuje žiadnu chybu. Neviem či je problém v rj, alebo ešte môže byť v niečom inom. Musí dlho bežať štartér, kým nevznikne tlak v palivovéj sústave, potom všetko funguje bez problémov, preto by som chcel tu schému alebo nejakú radu, ďakujem Quote
inoxing Posted May 28, 2019 Posted May 28, 2019 Zaměř se na immobilizér- klíček, snímací kroužek... Quote
PaKr Posted May 28, 2019 Posted May 28, 2019 řeším teď podobný problém, ale na 2.0 RFV,proud k čerpadlu jde až při startu, imo (klávesnice) je dávno odpojený,dvojité relé vyměněné,a čerpadlo stejně nešlo ani při připojení na externí zdroj. Přemýšlím, jestli to má souvislost s nedávnou nehodou(foto ve vlákně "co jste dnes udělali" 23.4.) - do té doby jsem jezdil bez problémů, pak během dvou dnů čerpadlo přestalo jít. Každopádně jsem vyměnil filtr a objednal nové čerpadlo a uvidím jak se to bude chovat s novým čerpadlem a jestli někdo přijde na to proč tam jde napětí až při startu, tak budu moc rád. Jo a na čerpadle nemám plastovou matici,ale plechový kroužek, proti výstupkům na nádrži( jakýsi bajonet) - ten plech jsem nedostal ven přes malou díru v kastli, ale podařilo se mi ho zastrčit mezi kastlí a nádrží směrem k pravým zadním dveřím. Pak už šlo čerpadlo krásně ven. Quote
krtek 2 Posted May 29, 2019 Posted May 29, 2019 (edited) toto mi 2.0 RFV robil tiez ale vzdy to naskocilo ci to bola porucha alebo normalny prejav to neviem robilo to tak stale ale auto som po kratkom case predal takze som to uz neriesil Edited May 29, 2019 by krtek 2 Quote
Ferry Posted May 29, 2019 Posted May 29, 2019 (edited) no jestli prestalo jit cerpadlo po nehode, tak nejspis vyskocila bezpecnostni pojistka, co je vedle hrnce posilovace brzd. Je treba zatlacit zeshora pres gumovou cepicku na kulicku uvnitr a zamacknout ji zpet ad problem u 3,0 V6, co cidlo otacek ? Edited May 29, 2019 by Ferry Quote
PaKr Posted May 29, 2019 Posted May 29, 2019 @krtek 2 díky za info, uvidím jak to dopadne s novým(jiným) čerpadlem, jestli bude chytat "na drc" tak to nebudu řešit @Ferry Dík za detailní popis, ale nárazovka je OK, to bylo první, co jsem zkoušel, ale uznávám, že jsem to nenapsal (myslel, že je to jasné, když jsem psal,, že u čerpadla je napětí až při startování) @ponuka10 napadlo mě, jestli nemůže padat benzín zpátky do nádrže, ale to bude asi blbost... Quote
ponuka10 Posted May 29, 2019 Author Posted May 29, 2019 Relé druhé, čerpadlo má tlak okolo 3 bar, keby nešiel imobilizer, myslím si žeby nezoplo relé ani vtedy keď ide štartér, červené tlačidlo stlačené.. Čo sa týka snímača otaciek, ten som neskúšal meniť, ale mám náhradný. Ale potom aj po štarte by to malo asi blbnut, keby snímač nebol 100%, neviem aspoň si myslím Quote
ponuka10 Posted May 29, 2019 Author Posted May 29, 2019 (edited) Neviem či má byť stále tlak benzínu v sústave aj napr po 24 hodinách a či ho má spinat aj pred štartom na par sekúnd Edited May 29, 2019 by ponuka10 Zle vyjadrenie Quote
krtek 2 Posted May 30, 2019 Posted May 30, 2019 (edited) vymena cerpadla ti nepomoze to s tym nic nema jedine ze je pred smrtou ale to by ti vypadavalo aj za chodu motora co by motor zadusilo okamzite,to by so si vsimol tlak v sustave po vypnuti motora ma zostat po urcity cas lebo v cerpadle je spetny ventil ktory to drzi ale stejne po case tlak padne ak je cerpadlo stare a spetny ventil nedrzi tak tlak pada po vypnuti motora takmer okamzite a potom sa stava niekedy ze auto dlhsie startuje ale to tiez nesuvisi s tym ze po otoceni kluca nezabzuci cerpadlo,RJ motora to nema ako zistit ,neni tam ziadne cidlo na to ak by to bol imobilizer tak po otoceni kluca ti musi zabzucat cerpadlo ale pri starte je uz odstavene ten snimac otaciek by som skusil vy,menit je to vstup pre rj motora po otoceni kluca Edited May 30, 2019 by krtek 2 Quote
PaKr Posted May 30, 2019 Posted May 30, 2019 Tak já jsem dal dneska jiné čerpadlo, a auto jedeTakže čerpadlo bylo KO. Jenom otázka, jestli na to ta nehoda měla vliv nebo je to shoda okolností. Tak přeji @ponuka10 ať taky vyřeší problém, možná by ten zpětný ventil mohl být špatný Quote
ozzy56 Posted May 30, 2019 Posted May 30, 2019 V 29. 5. 2019 at 18:16, ponuka10 napsal: Neviem či má byť stále tlak benzínu v sústave aj napr po 24 hodinách a či ho má spinat aj pred štartom na par sekúnd dopravní čerpadlo v nádrži po zapnutí klíčku dostane proud na pár sekund, aby natlačilo palivo do celé palivové soustavy a umožnilo tak bezproblémový start motoru samozřejmě tlak paliva se neudrží v soustavě 24 hodin, max. několik vteřin (pokud nenastartuješ) Quote
krtek 2 Posted May 30, 2019 Posted May 30, 2019 (edited) si pisal ze neslo ani na priamo co musi ist (to som nejak prehliadol) takze ano dobre ze si vymenil ale nejde mi to do hlavy RJ motora nema ako cerpadlo vidiet pretoze to vobec nejde cerz rj motora ale len cez rele a narazovy spinac no zvlastne fakt motor slo natocit ci neslo natocit? ja to bral tak ze si to natocil zakazdym zrejme neslo natocit ked si napisal ze auto uz jede ,ja ze je to problem ako bol umna ze po otoceni klucika nebzucalo ale pri starte muselo lebo motor mi vzdy naskocil Edited May 30, 2019 by krtek 2 Quote
ponuka10 Posted June 1, 2019 Author Posted June 1, 2019 (edited) Pred štartom neťahá benzín, nie je prúd pri cerpadle, keď ide aj štartér, vtedy je prúd a auto naskočí, ale musí dlho točiť kým nevznikne tlak Edited June 1, 2019 by Péťa Necituj předchozí příspěvek Quote
krtek 2 Posted June 1, 2019 Posted June 1, 2019 (edited) no skus ten snimac otaciek na skusku vymenit ak mas nahradny Edited June 1, 2019 by krtek 2 Quote
ponuka10 Posted June 1, 2019 Author Posted June 1, 2019 Skúsim snímač, keď nie tak mám už aj relé s možnosťou nastavenia času.. Mám už nový problém , pošiel som na diagnostiku, nic mi nenašiel iba, že tesnenie pod sanim treba vymeniť, lebo chytá falošný vzduch. Keďže mám lpg, rozhodol som sa dať dole sanie, všetko poodpqjat, mať lepší prístup aj ku snimacu otaciek a dať vyčistiť benzínové vstrekovače.. To bola chýba, sú iné ako napr na 1.8.. Skratka nešli ľahko von z rampy a sa mi podarilo 2 doje... Z rámpoch ani vyberať ich nebudem už, ale by som potreboval teraz najlepšie prvú rampu od chladia aj so vstrekovacmi... Alebo 2 všetky z 3.0 nepoškodené, nemajú napojenie benzínu z hora, ale z bokov, preto je ich ťažko dostať von.. Quote
PaKr Posted June 1, 2019 Posted June 1, 2019 @krtek 2 no dokud nebyl žádný problém, tak jsem nic neřešil (přijdu, otočím klíčkem, počkám až naběhne aspoň měřák oleje a palivoměr a pak startuju) Když jsem nenastartoval, tak jsem první proměřoval konektor u čerpadla (měl jsem podezření na kostru - hlavně po tom zmíněném ťukanci), pak připojil čerpadlo na přímo a pak začal shánět jiné čerpadlo. No auto jsem včera odvezl k mechanikovi, který vytáhne kufr a udělá ještě pár věcí a novou STK. Takže až budu mít auto zpátky (cca za měsíc), tak můžu dělat pokusy okolo čerpadla. Ale měl jsem dojem, že start po jednodenní odstávce byl delší, tak uvidíme. Quote
foma2805 Posted October 30, 2020 Posted October 30, 2020 podobný problém jsem řešil u Mégana, časy startování motoru se postupně prodlužovaly až už nenaskočil vůbec. Po otočení klíčkem slyším klasicky 2sek. pumpu ale benz. z rozpojene hadicky u listy v motoru netece. Plastová vrtulka v cerpadle se vlivem necistot vyzvejkala, zacala prokluzovat az se hridelka protacela uplne... Plast za 3 koruny ale musel sem vymenit celej komplet do nadrze i s plovakem a redukcakem bratru za 1500,-kc... Quote
ozzy56 Posted October 30, 2020 Posted October 30, 2020 jen 1500 ?? byly doby, kdy komplet čerpadlo stálo 7500 Quote
foma2805 Posted November 1, 2020 Posted November 1, 2020 ápropos, to je podobný téma, mám na 406 problém s palivoměrem. když je auto v klidu, ukazuje normálně, ale pri jízdě se zbešní a začne chvíli ukazovat do minusu, chvíli plnou... . čuju problém s plovákem, nic na co by se nedalo po rozebrání přijít, ale pokud už má někdo nějakou podobnou zkušenost, podělte se... Quote
Recommended Posts
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.