Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Výmena dvojhmoty v domácich podmiekach?


Enfonator

Recommended Posts

Zdravím,

má niekto skúsenosti s výmenou dvojhmoty, poprípade spojky v domácich podmienkach? Neriešim čas, ani náročnosť, ale či sa to vôbec dá. Nemám k dispozícii zdvihák s ramenami, ani montážnu jamu, mám však podpery. Napadá ma len jediný závažnejší poblém a síce, ako prevodovku vybrať spod auta. U mňa konkrétne sa jedná o motor RHZ s manuálnou prevodovkou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano, dá se to udělat v podstatě na zemi, převodovku jenom odsuneš, aby ses na setrvák a spojku dostal, budeš potřebovat pomocníka na půl hodiny, abys převodovku dal bokem a pak ji nahodil na dva šrouby, zbytek zvládneš sám

pravda ovšem taky je, že si tu výměnu budeš pamatovat do smrti :), -- nestojí to za tu námahu, domluv se někde na zvedák, výměna spojky je za cca 5 tisíc,  někde u garážníka i za míň

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ďakujem, mne treba práve tú dvojhmotu. Snažím sa svoje auto dať do dobrého stavu, ale chce to veľa peňazí, tak sa snažím si čo sa dá spraviť sám a tak sa to naučiť..čaká ma navarenie prahu vrátane výztuhy, čo predošlý majiteľ zanedbal a len to ma bdue stáť 230e materiál + 300 robota.. za robotu s dvojhmotou pýtajú podobnú sumu 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

da sa to ja to robil na montaznej jame 

poradim ti ak to mas na podperach daj dole napravniccu  usetri ti to par sedivych vlasov

ak este  nebola dole tak tie 4 skrutky  su brutalne zatuhnute  ,si zaposilujes 

a tiez davaj pozor ked budes vytahovat trubku z spojkovaho pomocneho valecka aby ti nevypadol  ten oring(co je na trubke) lebo je to specialny oring 

ja ho hladal hodinu pokym som ho v jame nasiel , ak ho stratis spojku neodvzdusnis

a tiez k tomu zotrvaku si kup nove skrutky pokial niesu v sade

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj.am stejný problém. Auto jsem koupil před měsícem s tím že je tam jednohmotnostni setrvačník. Co jsem koukal na netu tak díly od 5000 do 12 000. Chystam se na výměnu v garáži. Ale moje otázka spíše je, jak se jednohmota projevuje? Vibrace při přeřazení? Divný zvuk avšak pouze uvnitř, zvenku není nic poznat? Spatne se mi také jezdí na 6tku. Je to největší bolest která mě štve. Motor i převodovku sem už měnil tak snad s pivkem a za víkend zvládnu i tohle. Je nechci koupit nějakou sadu a zjistit že tam dvouhmota je. I když prodávající tvrdil že tam není. 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moja dvojhmota sa prejavuje ( aspoň mechanik mi tvrdil, že je to ona, ak má niekto iný názor tak ho uvítam, nakoľko spomínaný mechanik sa rád mýli ) vibráciami do podlahy jazde mimo obce, alebo na diaľnici na 5ke a teda na nízkych otáčkach a pri vysokej rýchlosti. Každopádne auto má 288 000 a neviem o tom, že by bola menená.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak to je ono. Vibrace od spolujezdce souhlasí. Při nizkych otáčkách, při přeřazení, za studena více... V tom případě asi není co řešit a beru to jako potvrzené. Jdu objednat nějakou tu sadu. Kouknu, zda je tu někde nějaky bližší návod. Případně se pokusím nafotit. Někdo typ na sadu? Nějakou střední cestu? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobne určite nechcem najlacnejšiu. Jedna konkrétna značka mi nebola odporúčaná, ale nespomeniem si.. Sedel som aj v aute, kde bol na rovnakom type motora, RHZ, namontovaný jedno hmotový zotrvačník, pretože majiteľ chcel šetriť..osobne by som to nechcel, ten komfort je s dvojhmotou o o dosť lepší pre mňa a ušetrím tak 100e..ak si to človek bude robiť sám, je to podľa mňa zbytočné šetriť, kedže neplatíš prácu.

Narazil som aj na toto https://dvojhmotny-zotrvacnik.sk/oferta.html

nemám s tým ale skúsenosti, mám v pláne si prezistiť cenu a porovnať s novým dielom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

robi len sachs ,luk a valeo netusim 

takze nemas z coho moc vyberat 

a vsetci robia aj do prvovyroby 

takze asi suma fuk co vezmes

a vedia si aj medzi sebou prebalovat komponety 

pritlacak sachs a  lamela luk  alebo opacne 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...