Mojo2 Posted May 28, 2019 Posted May 28, 2019 již delší dobu se mi ozve "lupnutí" pokud zastavím začnu couvat a šlápnu na brzdu. Pokud popojedu dopředu a znovu zacouvám, tak nic, až po delší jízdě do předu. Dělaly se přední brzdové destičky, nemělo vliv. Teď proběhla kontrola nápravy a také se na nic nepřišlo, žádná vůle na čepech či stabilizační tyčce. Dle systému by s na to prý dalo možná napasovat výměna hormí misky uložení tlumiče, ale to se mi nějak nezdá. Nesetkal jste se někdo s něčím podobným? Auto viz podpis Quote
Aladinos Posted June 22, 2019 Posted June 22, 2019 Mne to iste robi na 5008 2018 Uz som s tym bol 3x v servise nic nenasili len vymenili komplet brzdove platnicky. Robilo to to lupnutie a plus pri cuvani taky kovovy zvuk nahraval som to sem vo videu niekde. Ale to lupnutie presne ako pises. V servise nevedia co to je ze im sa to neprejavuje:( Quote
Mojo2 Posted June 24, 2019 Author Posted June 24, 2019 a to ulozeni tlumici nezkouseli delat? Ja jim to v servise i predvedl a nasymulovat to lze, ale taky rekli ze muzou zkusit vymenit ty horni misky ulozeni tlumice, ale ze to je ducharina... zatim jsem to nenechal udelat, uvidim jestli se to bude zhorsovat nebo ne Quote
Aladinos Posted July 16, 2019 Posted July 16, 2019 Aj si sa nejako pohol s tym? uz mi to nerobilo a zase dnes zacalo:( Quote
Mojo2 Posted July 17, 2019 Author Posted July 17, 2019 zatim je to v podstate stejne, ted se bude autem jezdit vice tak uvidim jestli se to nejak z meni. Pokud to bude stale stejne, tak mozna pri dalsi vymene oleje (cca unor) necham udelat ty horni misky tlumicu Quote
Jarynn Posted July 21, 2019 Posted July 21, 2019 Na 5008 2015 mi to delalo presne toto. Vyresila to vymena tlumicu,ktere sice tlumily ale na techto autech pry hodne odchazeji a to tim zpusobem ze se udela vule na pistnici a tlumic se jakoby prolamuje. Asi to bude pravda pac mi to delali v autorizaku v ramci optiway takze na me nevydelali tak nemeli duvod me natahovat. Navic to po vymene opravdu přestalo. Quote
Aladinos Posted July 24, 2019 Posted July 24, 2019 Amen tma a to musim ja tu na fore zistivat.Sakra ved toto by mal zistovat servisak. Chalani dakujem hned zajtra ak stinem volam do servisu Quote
Aladinos Posted August 17, 2019 Posted August 17, 2019 Tak bol som v aute v servise. Uz maju oficialny postup od vyrobcu este pred pol rokom to bola vymena dosticiek. Teraz nieco premazavali zo zadnej strany a zatial zmizlo cuknutie aj hucanie tak uvidim dokedy. Este mi praskla uchytka na tej liste co je na okne tak tam menili cupliky. A nakolko kolega odovzdaval auto nahlasil im este zadnu kameru ze ma spatny obraz, lebo ma.No bohuzial asi setrili na mpx tak tu len vycistili Skoda ze sa neda zohnat kvalitnejsia. No a este som im nahlasoval obcasne trhnutie ked stojim aj prepinam medzi D,R niekedy trhne auto a niekedy nie. A to ze sa riesi prehratim softu alebo potom vymenou prevodovky Quote
Mojo2 Posted October 9, 2019 Author Posted October 9, 2019 tak by se to dnes mělo vyřešit. Dal jsem to do servisu s tím, že zkusíme to horní uložení tlumičů a výsledek po rozebrání je: vadné tlumiče - vůle pístnice v uložení tlumiče. Takže výměna tlumičů při 70000. To mě trochu překvapuje Quote
Mojo2 Posted October 29, 2019 Author Posted October 29, 2019 tak většina zvuků skutečně zmizela, ale občas se stále něco ozve. Chtěl bych se zeptat na jednu věc, včera jsem měnil kola na zimní a když jsem zkusil "stabilizační" tyčky (nebo jak se tomu říká), tak s nimi jde poměrně lehce otačet. Vůli v čepech jsem nezaznamenal, ale... Případně jsem si říkal jestli ty zvuky nemohou jít někde od řízení Quote
ludek72 Posted September 12, 2022 Posted September 12, 2022 Zdravím , mám problém také s nějakými zvuky lupání od přední nápravy. Je to slyšitelné převážně jen při nižších rychlostech tak do cca 60 km/h ( je možné že pak už to nevnímám) . Pokud chci nasimulovat tak když vyřadím na volnoběh , začne se zvuk objevovat , pokud přibrzdím ,nebo zařadím a akceleruji tak zvuk mizí...V řízení necítím žádné vibrace .., desky vpředu měli na jaře kolem 5 mm , jestli si pamatuji .... Ve středu jsem objednán k servisákovi , kdyby někoho něco napadlo budu rád za tip. IMG_4462.mp3 IMG_4459.mp3 Quote
HonzaC2 Posted September 13, 2022 Posted September 13, 2022 Tipuju na tohle https://www.citroeny.eu/podvozek-a-rizeni-1736/horni-miska-ulozeni-tlumice-pro-citroen-berlingo-c4-picasso-ds-5-5033f9.html s tím, že tam máš gumové provedení a "klechtá" ti to v nízkých rychlostech na mírně zvlněném povrchu. Quote
Recommended Posts
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.