Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

lupnuti pri zacouvani a zabrzdeni


Mojo2

Recommended Posts

již delší dobu se mi ozve "lupnutí" pokud zastavím začnu couvat a šlápnu na brzdu. Pokud popojedu dopředu a znovu zacouvám, tak nic, až po delší jízdě do předu. Dělaly se přední brzdové destičky, nemělo vliv. Teď proběhla kontrola nápravy a také se na nic nepřišlo, žádná vůle na čepech či stabilizační tyčce. Dle systému by s na to prý dalo možná napasovat výměna hormí misky uložení tlumiče, ale to se mi nějak nezdá. Nesetkal jste se někdo s něčím podobným? Auto viz podpis

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Mne to iste robi na 5008 2018

Uz som s tym bol 3x v servise nic nenasili len vymenili komplet brzdove platnicky.

Robilo to to lupnutie a plus pri cuvani taky kovovy zvuk nahraval som to sem vo videu niekde. 

Ale to lupnutie presne ako pises. V servise nevedia co to je ze im sa to neprejavuje:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a to ulozeni tlumici nezkouseli delat? Ja jim to v servise i predvedl a nasymulovat to lze, ale taky rekli ze muzou zkusit vymenit ty horni misky ulozeni tlumice, ale ze to je ducharina...

zatim jsem to nenechal udelat, uvidim jestli se to bude zhorsovat nebo ne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Na 5008 2015 mi to delalo presne toto.  Vyresila to vymena tlumicu,ktere sice tlumily ale na techto autech pry hodne odchazeji a to tim zpusobem ze se udela vule na pistnici a tlumic se jakoby prolamuje. Asi to bude pravda pac mi to delali v autorizaku v ramci optiway takze na me nevydelali tak nemeli duvod me natahovat. Navic to po vymene opravdu přestalo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Tak bol som v aute v servise.

Uz maju oficialny postup od vyrobcu este pred pol rokom to bola vymena dosticiek.

Teraz nieco premazavali zo zadnej strany a zatial zmizlo cuknutie aj hucanie tak uvidim dokedy. Este mi praskla uchytka na tej liste co je na okne tak tam menili cupliky.

A nakolko kolega odovzdaval auto nahlasil im este zadnu kameru ze ma spatny obraz, lebo ma.No bohuzial asi setrili na mpx tak tu len vycistili :) Skoda ze sa neda zohnat kvalitnejsia.

No a este som im nahlasoval obcasne trhnutie ked stojim aj prepinam medzi D,R niekedy trhne auto a niekedy nie. A to ze sa riesi prehratim softu alebo potom vymenou prevodovky :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

tak by se to dnes mělo vyřešit. Dal jsem to do servisu s tím, že zkusíme to horní uložení tlumičů a výsledek po rozebrání je: vadné tlumiče - vůle pístnice v uložení tlumiče. Takže výměna tlumičů při 70000. To mě trochu překvapuje

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

tak většina zvuků skutečně zmizela, ale občas se stále něco ozve. Chtěl bych se zeptat na jednu věc, včera jsem měnil kola na zimní a když jsem zkusil "stabilizační" tyčky (nebo jak se tomu říká), tak s nimi jde poměrně lehce otačet. Vůli v čepech jsem nezaznamenal, ale... Případně jsem si říkal jestli ty zvuky nemohou jít někde od řízení

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

Zdravím , 

mám problém také s  nějakými zvuky lupání  od přední nápravy.

Je to slyšitelné převážně jen při nižších rychlostech tak do cca 60 km/h ( je možné že pak už to nevnímám) . Pokud chci nasimulovat tak když vyřadím na volnoběh , začne se zvuk objevovat , pokud přibrzdím ,nebo zařadím a akceleruji tak zvuk mizí...V řízení necítím žádné vibrace .., desky vpředu měli na jaře kolem 5 mm , jestli si pamatuji ....

Ve středu jsem objednán k servisákovi , kdyby někoho něco napadlo budu rád za tip.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...