Plecatka Posted May 26, 2019 Posted May 26, 2019 Zdravím. Koupil jsem si Peugeot S16 s výbavou gti. Po nastartování se mi rozsvítí všechny tři displeje,ale po rozsvícení světel se minimálně o polovinu ztlumí,takže jsou téměř nečitelné. Je to normální nebo je někde chyba a jaká? Díky. Quote
čakom Posted May 26, 2019 Posted May 26, 2019 Vitam te tu. Je to normalni. Je to proto aby te displaye v noci neoslnovali. Quote
Dave_k Posted May 26, 2019 Posted May 26, 2019 Když zapneš automatiku tak se rožnou sama a podle světelnýho senzoru se rožíná a zhasíná jen podsvícení palubky + to pohasínání displejů. Pokud už máš MUX. Quote
PAJA106 Posted May 27, 2019 Posted May 27, 2019 2 Dave_k: vážně? mám na své 206 přes diagnostiku automatické rozsvicení po nastartování a tím se vyrušila činnost sensoru. Páčkou tak v podstatě jen zapínám a vypínám podsvícení přístrojovky. Quote
Dave_k Posted May 27, 2019 Posted May 27, 2019 Nám to tak funguje. Po nastartování se světla rožnou a senzor už jen přepíná víceméně osvětlení palubky a displejů aniž by se muselo něco přepínat. Teď akorát 100pro nevím jak to je s mlhama a dálkama. Quote
ChouLu Posted May 27, 2019 Posted May 27, 2019 Je nutné rozlišovat mux a nemux Na nemuxu nic takovédlého neexistuje a po rozsvícení světel displaye stmavnou a nejdou regulovat (jen odpojením některého pinu, tak aby se nestmíval) Na muxu jde nastavit automatická svícení. Auto po nastartování rozsvítí světla, ale né palubku. Ve verzi kde není senzor světla, tak po zapnutí páčkou na tlumený, se rozsvítí budíky a displaye stmavnou dle nastavené intenzity (ta se nastavuje tlačítkem přímo na budíkách a tmavnou/zesvětlujou se budíky + displaye) Ve verzi kde sensor je, to funguje obdobně, akorát tam není ten krok s páčkou Quote
Plecatka Posted September 25, 2019 Author Posted September 25, 2019 Nevím,zda tam ma senzor. Spíš by mě zajímalo,jak to zrušit. Možná jsem hloupej,mám to auto nedlouho a nevím co je mux. Spíš bych to řešil odpojením nějakého kontaktu. Brácha má taky 206,ale "obyč" a on si to odpojil na kontaktech displejů. Ale když jsme koukali na to moje,tak já to tam mám jinak. Quote
Dave_k Posted September 25, 2019 Posted September 25, 2019 Napiš sem VIN. Jinak zapínání a vypínání automatiky by mělo jít delším podržením konce páčky světel a proběhne i hláška na displeji. Quote
Plecatka Posted September 26, 2019 Author Posted September 26, 2019 S největší pravděpodobností mám nemux. Takže bych potřeboval odpojit jeden drátek. Ale který? Quote
t0m@s Posted September 26, 2019 Posted September 26, 2019 Podľa mojich najlepších spomienok ide "denné svietenie" na nemuxe aktivovať rovnako ako 406 nemux a semimux - relátkami. Len 206 má miesto na relátka v motorovom priestore, ak sa dobre pamätám - robil som to už dávno. Vtedy sa po naštartovaní svetlá zapnú, ale nezapne osvetlenie palubky. ChouLu - 206 mux nezapína osvetlenie introšu pri aktivácií denného svietenia cez diagnostiku? 406 mux hej Quote
Plecatka Posted September 26, 2019 Author Posted September 26, 2019 Nemám denní svícení,zapínám světla ručně. A chtěl bych mít intenzitu osvětlení displejů stejné jako při zhasnutých světlech. Quote
Dave_k Posted September 26, 2019 Posted September 26, 2019 před 9 hodinami, Plecatka napsal: Nemám denní svícení,zapínám světla ručně. A chtěl bych mít intenzitu osvětlení displejů stejné jako při zhasnutých světlech. Za mě bych to řešil jak píše t0m@s pokud nemáš MUX. Mě osobně by naplno svítící displej v noci dost vadil. Napiš ten VIN nebo alespoň rok výroby. Quote
Plecatka Posted September 26, 2019 Author Posted September 26, 2019 Rok výroby 99. Potmě moc nejezdím,jen do práce z práce. Vadí mi spíš,že za dne a jasna není na nich vidět vůbec nic. A proto sháním radu,který drátek odpojit. V případě,že by to byl v noci problém,můžu ho zase připojit. Ještě zkusím zítra ráno ten reostat pod budíkama. Quote
Plecatka Posted September 29, 2019 Author Posted September 29, 2019 ChouLu ten první to není. Jak jsem psal,brácha má litrovou 206,tam je to buď první nebo čtvrtej. To mu někdo poradil. Tak jsme to zkoušeli na tom mým. Po odpojení prvního přestaly svítit oba displej,úplně a nešlo ani rádio. A ten čtvrtý tam nemám,ale dost jiných,tak se poptávám dál. Quote
ChouLu Posted September 29, 2019 Posted September 29, 2019 Pokud máš rok 99, tak by to měl být první Pošli mi do zpráv VINko, podíváme se, zda to u tebe náhodou není jinak Quote
Recommended Posts
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.