Jump to content
VojtouNerCZ

307 sw - motor už neklape :)

Recommended Posts

Posted (edited)

Veškeré díry jsou zaslepené, v podstatě tam není žádná možnost jak by se voda dostala mimo svoji hlavní cestu. Odzkoušeno :) Jen už to není nafocené. Dveře budu ještě rozdělávat, takže sem pak hodím finální foto. Nicméně ta tvoje varianta s páskou se mi líbí víc, takže to asi předělám. Díky za nápad 👌

Edited by VojtouNerCZ

Nedávno jsem kontroloval egr a vyvedl hadičku od filtru plynů pod auto. A teď když jsem tomu přišlápl krk, hodilo auto antipollution fault, kontrolku motoru a stále svítí. Jezdí to normálně, jediné co, zdá se mi, že se motor dost zklidnil na volnoběh při studeném startu. Tak se uvidí. Jestli je to fakt egrem, půjde zaslepit. 

Posted (edited)

Včera návštěva v Kocbeřích, dnes čištění a montáž černýho koberce + výměna torpéda. Hned to vypadá lépe. Černá a modrá prostě top. 

DSC_1462.JPG

DSC_1466.JPG

DSC_1468.JPG

Edited by VojtouNerCZ

Takže auto je komplet překopaný do černých koberců (je zajímavé sledovat, jak se během let měnily typy těch koberců, na 2002 je to úplně idiotsky vymyšlený, 2003 a vejš mají ty koberce na takový pogumovaný základně takže přes ně neprojde voda, mají lépe vymyšlené krytky na bocích kufru, takže nevypadávají při každé nerovnosti...). EGR vyřešen, pomohl reset na původní hodnoty. Našel jsem mírnou vůli někde na pravém předním kole  (asi 1mm), ale stále nemohu přijít na to, co to je. Kosti nové, uložení také, čepy taky, takže snad už jen rameno. Přisuzuji tomu bouchání při přejetí nerovnosti (pouze když jedu pomalu a mám vytočené kolo, jindy ne). A ode dneška budu konečně využívat hlavní výhodu SWčka. 7 míst :D Sice jen šest, ale co. Nicméně asi to bude brzy chtít větší auto, přece jen až děti trochu vyrostou, nebude to úplně pohodlné.

Posted (edited)

Normálně jsem dnes vyměnil zapalovací lištu protože viz foto a motor už tolik necvaká, až bych řekl že přede jako když jsem auto koupil 🤔 tak že by to doteď nebyly hydroštely? 

DSC_1558.JPG

Edited by VojtouNerCZ

Dnes při nájezdu 198004 km vyměněna zapalovací rampa za fungl novou SKV germany. A zdá se mi, že motor úplně ztichl a velice se zklidnil. V podstatě to probíhalo takto. Minulý rok problémy se studeným startem. Koupil jsem od kámoše starší lištu a problémy zmizely. Asi půl roku poté začaly klepat ony "hydroštely", souvislost mě opravdu nenapadla, auto startovalo a jezdilo jinak dobře. Nedávno u @Havlicek.Lukas diagnostika a zjistili jsme, problém na druhém válci viz. foto vejš. Vrazil jsem tam tedy původní lištu a ejhle, motor přestal klapat. Hned na to jsem tedy objednal úplně novou a lup, motor je ještě tišší. Takže za mě spokojenost :D Až na ten déšt, kurde, musí začít chcát zrovna když se vtom jdu vrtat.

O víkendu proběhl opět proplach chladící soustavy za pomoci TEC2000. Teda to co z toho vyteklo... Lepší nemluvit :D A asi mě to čeká ještě jednou. Po proplachu chemií jsem to ještě protáhl vodou ale teď asi po 3 dnech se v expanzce objevuje ještě bordel a pěna. Další věc jsou přípravy na STK. Vyřešil jsem svítící bag na sedačce řidiče-udělal jsem nové koenktory, nyní bez chyby. Dále jsem vyřešil bag na volantu který najednou přestal fungovat. Naštěstí jsem asi jen blbě zacvakl spodní konektor který vypadl (měl jsem páčky na repasu, ale do auta jsem si je dával sám). Takže auto jako takové bez chyby. Jediné co tak stále nevím co s výfukem. Už mám podezření na díru ve svodech, ale to by šlo vidět, kouřilo by to, potom něco stále mlátí u PP a ještě musím dodat svorky na manžety na poloosách aby mě za to nevykopli. 

Jo, nakonec bag volantu. Hrklo ve mně, protože páčky jsou po repasu, že se zlomil kabel. Jinak ta přepážka je kde? Výfuk je na autě stále původní, možné by to bylo. Sice už má pár puchýřů rzi, ale nic hrozného, nerad bych ho měnil. Zas když do něj říznu a svařím, nebude to už ono. Osobně mi ten zvuk nevadí, spíš aby nemleli na stk.