Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

307 sw - Bufík zase KO, přezuto na kola z RC


VojtouNerCZ

Recommended Posts

ale ne, nech to plavat. 

Zkoušel jsi vyměňovat silentbloky na ramenech př. nápravy? Ty máš teda 307mu a já 406ku ale asi to bude v principu stejnej McPherson se spod. ramenem a nahoře nafest tlumič a péro. Lisujou se ty silentbloky? Já mám to rameno jako ve tvaru bumerangu... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tak jsem objednaný do servisu na uložení zadní nápravy. Práce bude 2-3k a materiál 2k za uložení Delphi. Tak snad to přestane mlátit a plavat. :) Také jsem si přivezl škrtící klapku a nový volant který půjde na přešití a renovaci do nějaké firmy.  Zřejmě volantech, představa je na bocích černá perforovaná kůže, vrch a spodek modrá alcantata (odstín palubky), spodek zkosit a možná na 12 hodin francouzská trikolora 

DSC_2201.JPG

Upraveno uživatelem VojtouNerCZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hezky postupuješ! Ten volant je fakt hezkej, mám ho v cc. Ale nějak nejsem odvařenej z těch plastovejch nesmyslů na bocích. Po delší jízdě je to trochu nepříjemný. Ale to můžu být jenom já. Co to chybějící tlačítko u čtyřblinkru?

Upraveno uživatelem Moral3z
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 11. 12. 2020 at 16:19, VojtouNerCZ napsal:

Tak jsem objednaný do servisu na uložení zadní nápravy. Práce bude 2-3k a materiál 2k za uložení Delphi. Tak snad to přestane mlátit a plavat. :) Také jsem si přivezl škrtící klapku a nový volant který půjde na přešití a renovaci do nějaké firmy.  Zřejmě volantech, představa je na bocích černá perforovaná kůže, vrch a spodek modrá alcantata (odstín palubky), spodek zkosit a možná na 12 hodin francouzská trikolora 

DSC_2201.JPG

víceprvková nebo vlečená náprava? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uložení vyměněno. Bohužel to trochu bouchá dál. Zjistili, že ty nový tlumiče od meyle HD stojí za pěknou bačkoru. Ukazoval mi nějaký hodnoty. Takže to budu asi reklamovat stejně jako ty pružiny kvůli kterým auto kleslo na zem. Máte někdo zkušenosti s reklamací na autorozvody? Potom jsem vyměnil škrtící klapku-je tam daná z auta, které necukalo. NO, cuká si vesele dál xD Takže zbejvá jen plynový pedál a pak si holt zvyknu :D  Pak je tu ještě otázka. Jakou značku tlumičů a pružin tam dát? Na tomhle jezdit fakt nehodlám. V servise mi doporučil monroe (na cenu zas tak koukat nebudu, takže podle toho se netřeba řídit, ale origo tam zase taky cpát vyloženě nechci, tak rozhazovat zase nebudu)

Upraveno uživatelem VojtouNerCZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tak. Dnes výměna těsnění víka ventilů-ani se nedivím, že z tama ten olej tekl. To už se nedalo ani nazvat těsnění, jak to bylo tvrdý. Z víka se to docela blbě loupalo. Pak výměna svíček (spíš preventivně)-po tom, co jsem řešil a stále řeším cukání jsem zjistil, že jsou svíce černý jak bota. Teď během 2 týdnů auto dostalo zápřah a svíčky už vypadají jak mají. Ale i tak jsem tam dal nový. Ty bosche co jsem tam dal loni měly odtrh 1.1, nové 0.9, tak uvidíme. Doporučuje se 0.9. No a pak zaslepení EGRu :D Řekněme, že to nebude tak jednoduchý, jak to navrhoval @inoxing. Po zaslepení a nastartování auto točilo 3k na volnoběh, a za šílenýho rachotu a hlášky antipollution fault zdechlo. Takže bez úpravy jednotky se asi neobejdeme :) Ale nevadí.

 

IMG_20201229_094547.jpg

IMG_20201229_112156.jpg

Upraveno uživatelem VojtouNerCZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je divny, ze se to takhle projevuje. EGR mels pripojenej? Normalne egr nema takovy vliv na otacky- i u novejsich aut s MAFem se chyba projevi po nejake jizde/dobe, rozhodne ne ihned. A navic egr se ti neaktivuje ihned, ale v mirnem zatizeni, a ne na volnobeh u studenyho auta. Co ti psala diag? Jestli ti ten starej egr nepropousti/nedovira a proto ti to dela tyhle problemy. Zkus to jeste jednou prohlidnout a vymazat adaptace pri zaslepeni toho egru- ale neodpojuj ho elektronicky (to pak chyba vyleti hned).

Tak nebo tak se to mozna neobejde bez zasahu SW, pokud to budes chtit resit, ale nemyslim si, ze EGR nutne musis odstavovat-  u benzinu to zase takovej problem neni. Zkus jeste vycistit kanalky od EGRu nejakym dratkem (byva to zacpany i dal, nektery motory maji i dlouhy trubky k EGRu a tam je to nekdy uplne beton).

Upraveno uživatelem inoxing
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Svicky uz vypadaji normalne. Ale je me divny, ze po zaslepeni EGRu to takhle vylitne u studenyho motoru. Neumim si vysvetlit, proc by mel otevirat, tim spis, ze to ma sekundar vzduch, ktery do svodu zene vzduch a cely by to jaksi ztracelo efekt. EGR by nemel byt otevreny pri akrivaci sekundar vzduchu.

Zkus jeste ty adaptace, vycist pamet zavad, co se ji nelibi a pak dej echo.

Upraveno uživatelem inoxing
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jediná závada kterou vypisuje je tohle. Jako já egr nutně asi zaslepit nemusím, to jsem zkoušel když už jsme to tam nakousli. Projet teď auto taky nemůžu, protože jsme pili, tak ani nevím, zda už náhodou neškube (ale pochybuji). Na ten egr bych se vybodl, jezdí to, takže s tím nebudu nijak laborovat. Jinak tady žádné hadičky do egru nevedou. Jen 2 díry z bloku, jedna stále průchozí, nad druhou je z egru vyveden šroub. 

FB_IMG_1609245915620.jpg

IMG_20201229_134155.jpg

Upraveno uživatelem VojtouNerCZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak auto je objednáno k odborníkům v Zábřehu :) V únoru ho tam povezu, mluvil jsem přímo s panem Nečasem, popsal problém a co vše se na autě dělalo a jsme domluvení, že si nejdřív vše vyzkouší a zkontrolují na dia  co to auto dělá v době škubání (tohle je věc, kterou mi tu v okolí Kolína neudělal ještě nikdo, ani v origo Peugeotu) a domluvíme se na dalším postupu. Tak se uvidí. Poslední dobou hydroštely klapou i za tepla, takže pokud to nebude mít spojitost, nechám udělat taky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky @Ferryk informacím ohledně webasta. Podařilo se mi rozchodit dia, topení zkontrolovat. Nějaké chyby tam byly,l (něco s nízkou teplotou vody) ale všechny komponenty jinak fungují jak mají. Takže až bude lepší počasí, vyzkouším vše pořádně. 

No a z jiného soudku. 307 si ze mě dělá prdel. Přestala škubat 🤔

A asi jsou na odchodu homokinetický klouby. 

Edit-už topíme :)

 

IMG_20210110_115226.jpg

Upraveno uživatelem VojtouNerCZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...