Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

307 sw - Kola, světla


VojtouNerCZ

Recommended Posts

No, dnes asistence u první nehody. V Kolíně u přejezdu ke kovošrotu, 307 break, vjel mu kamion do cesty, tak to chudák strhl do plotu a nabral všechny betonový patníky. Kamion ujel. Auto na pěkně zmuchlaný zepředu, řidič OK, ale schytala to strana spolujezdce a nějakým způsobem mu vlítlo zpětný zrcátko do auta a rozrazilo mu hlavu, k tomu vykloubená ruka. Dokonce ani bagy nevystřelily. Je ovšem k nevíře, kolil lidí přede mnou projelo a jen se koukli, jak mu valí krev z hlavy. Přítelkyně má naštěstí nějaký kurzy, tak se toho pěkně chopila. Byli to romové, no, ale i tak... Člověk nikdy neví, co se mohlo stát. Je to smutný. 

Upraveno uživatelem VojtouNerCZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řidič ještě než jsme zastavili zavolal sanitku, přijela PČR, hasiči i záchranka a převzali si to. Nicméně RZ kamionu není. Klasika při dnešním počasí-RZ nečitelná kvůli bordelu, kor na kamionu. Je dost možné, že si toho ani nevšiml, protože se to stalo v zatáčce, no. Je tam z jedný strany rozkopaná silnice a díra jak do prdele, kdo neví, tak tam najede a pak si na poslední chvíli všimne a strhne to, no.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Výměna proběhla, závit na svíčkách je trochu od oleje a elektrody jsou už zoxidovaný (nájezd cca 30k, tuším když mi je v servisu měnili jedna stála 90kc, takže asi tak nějak OK). Na třetím válci mi z lišty zůstala pružina na svíčce, vrátil jsem ji zpátky a uvidím. Když bude pořád dělat problémy, vyměním lištu. Nakonec jsem koupil OEM svíčky BOSCH, protože jsem se nedokázal rozhodnout nad značkou xD

DSC_1157.JPG

DSC_1156.JPG

DSC_1158.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já má prakticky komplet vybavení dílny ala lidl. Akučku, flexu, velkou flexu, SDS vrtačku, přímočarku, nastřelovačku, pokosovku... A ano, i svorky. Měl jsem i velké, ale ty mi začly prokluzovat. Na to moje samo domo kutění mi to bohatě stačí. A až budb měnit svíčky příště, zkusím tyhle :) Nicméně jsem trochu doufal, že to vyřeší to cukání auta když pustím/prudce sešlápnu plyn... Ale stále cuká :( Když jsem ho koupil, nedělalo to, a najednou lup. Ani nevím, kdy to začalo. Otáčky nijak neposkočí, ale auto prostě 2x cukne. Je to dosti nepříjemné.

Upraveno uživatelem VojtouNerCZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Již delší dobu koketuji s myšlenkou subwooferu do auta. Problém je ovšem fakt, že mám 7 místný sw a vyndavat a nandavat subáč z kufru při použití 7 míst je nepraktické. No a jelikož jsme dnes s klukama nespali, tak jsem vymyslel tohle. Teď jsem teda ve fázi hrubého prototypu, ještě to budu dobrušovat, pasovat, tmelit, zadní kapsu využiju a udělám tam formu ze sklolaminátu, a pak klasika, odhlučnit, očalounit.. . No a nakonec uvidíme, třeba to udělám na obě strany xD

DSC_1190.JPG

DSC_1191.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak na nový rok, tak po celý rok. Tak jsem si řekl, že si dnes namontuju nový repro do předních dveří, JBL stage 3 607C. Samosebou instalace do dveří. Kroužky jsem si udělal, vyřezal díru a první nasrání-vyřezl jsem ji blbě a nešel nasadit tapec :D Vzteky jsem ten reprák přidělal na tapec místo původního a zjistil, že to s ním vibruje ještě víc něž s origo (jak jinak, jsou nové, výkonnější..) a velice nasraným krokem jsem se odkulil nahoru do bytu-samosebou bych to nebyl já, kdybych cestou nezakopl a nezkutálel se ze schodů :D Výsledek takový, že celek je OK (když jsem jezdil downhill tak jsem se padat na hubu naučil), ale šikulkovi se mi povedlo naštípnout prostředníček na pravý noze a zbytek prstů jsem si shmoždil achich ouvej xD No, tím dnešek však nekončí. Jak jsem tak seděl už třetí hodinu u PC a pozoroval jsem, jak mi puchne noha, tak se mi to v hlavě rozleželo a šel jsem dodělat to repro. U řidiče jsem teda díru upravil a kroužky i reprák nainstaloval tak, aby to pasovalo (že jsem se u toho pořezal jako prase je samozřejmé) a začlo pršet. Takže teď visím s jedním reprákem, rozbitou nohou a rukou, ale libuji si, jak i to jedno JBLko to auto nádherně ozvučilo 😂 Snad zejtra počasí bude přát abych mohl dodělat i dveře spolujezdce (tam se snad s pozicí díry trefím) a v týdnu seženu koncovky abych mohl vyměnit i twittery. Samosebou pak udělám i odhlučnění dveří. A abych to zakončil, opožděně chci všem popřát vše nejlepší do roku 2020 a snad se vám smůla vyhne obloukem 👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže první věc - repráky jsou v autě a hraje to parádně. Druhá věc - dnes jsem zapojil origo alarm (koupeno od ChouLu). Práce teda děsná. Ale povedlo se. Teď to jen aktivovat. K tomu jsem opět proklel toho, co mi do auta montovat webasto. Furt mi skrz ty kabely teče voda na podlahu (pouze u řidiče, kudy kabely vedou) a mně se to stále nedaří utesnit 😕 Fakt příjemný mít furt zamlžený okna. A další věc, budu muset udělat asi těsnění pod hlavou. Zdá se mi, že je v nadobce olej, nebo minimálně nějaký sajrajt a pravda je, že mezi výměnama cca 3l doleju. 

Upraveno uživatelem VojtouNerCZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes ve 194xxx výměna oleje, total quartz 9000 5w-40, výměna po 10k km, ale to vám povím, teče z toho olej černej jako bota.. Je to normální? Když ho promnu mezi prsty, žádný částice nebo bordel necítím. 

Upraveno uživatelem VojtouNerCZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 hodinami, VojtouNerCZ napsal:

Dnes ve 194xxx výměna oleje, total quartz 9000 5w-40, výměna po 10k km, ale to vám povím, teče z toho olej černej jako bota.. Je to normální? Když ho promnu mezi prsty, žádný částice nebo bordel necítím. 

je to normální, a pokud měníš olej a filtr opravdu po 10 tisících, není třeba řešit interval výměny :bojim

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nepřeháníte to s tou výměnou? :DPředepsaný je po 30K, předepsaný ve ztížených podmínkách (asi někde v kamenolomu) je 20K (to je pro ty Totaly zrovna, jak ses ptal)... No a 15K km/ rok je normální interval starostlivého majitele vozidla, který ho používá na běžný provoz. Čím dřív, tím líp, ale zase bych to nepřeháněl, pokud tam teda neliješ Mogul GX-FE za 79Kč/l. Třeba teď má nový Kango 1.5dCi longlife interval na 40K km a vy si děláte vrásky kvůli 10K km. S barvou oleje si nedělej starosti, olej bude černej vždycky. Co si pamauju, tak naposled měl čistej olej při výměně SSSR DT75 diesel atmosféra, ale pásákem dneska nikdo nechce moc jezdit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co si myslíte, že by dělalo takový randál? Za studena i za teplýho motoru. Mám docela strach, že hydroštely 😕 Za tepla to klepe teda méně, dnes je to docela extrém. Toho zblitýho motoru si nevšimejte, tak nějak jsem zapomněl po výměně oleje nasadit víčko, olej z toho nechčije. Přemýšlím, od kdy to takto mlátí. Při koupi auta OK, posledních asi 8k trochu za studena, a teď od výměny svíček, oleje  a natankování vervy to buší takto... Rychlost cvakání se úměrně zvětšuje při větších otáčkách. Dnes ráno to zase cvakalo relativně slabě. 

Upraveno uživatelem VojtouNerCZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...