Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

307 sw - Bufík zase KO, přezuto na kola z RC


VojtouNerCZ

Recommended Posts

Dorazy? Nebyly tam, pouze prachovky, které slouží jen jako ochrana a dělaly děsný bordel. A v těch nic nebylo už když jsem měnil tlumiče poprvé... A hele, teď jsi mě nakopl 🤔 Vůbec mě nenapadlo, že vzadu chybí. Jdu je objednat. 

Upraveno uživatelem VojtouNerCZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám to komplet objednané a přilepím to tam :) Já tam ty prachovky nedával abych vyloučil, že třeba ty rány nedělají ony, ale že chybí doraz... To by lecos vysvětlovalo. Jinak se objevila první "závada" na stříbrné 307 xD Už včera mi přišlo, že ten výfuk nějak čumí dolů a dnes uhnil úplně. Tak objednán nový střed + koncák, svářet se s tím nebudu a nějak to látat aby to vydrželo chvíli, to se mi taky nechce. 

IMG_20210927_123808.jpg

IMG_20210927_124028.jpg

Upraveno uživatelem VojtouNerCZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes proběhla očista. Komplet vysáté koberce (tepovač ještě nemám), sedačky ošetřeny přípravkem na kůži, tapce, palubka atd vyleštěná (auto by teď mohlo na předváděčku do salonu xD). Trochu jsem to umyl i okolo motoru. Stříbrné auto dostalo nový výfuk a palivové čerpadlo. Origo matka praskla, koupil jsem dle OEM jinou, ale nejde úplně utáhnout, je tam asi 3mm vůle a čerpadlo trochu lítá nahoru dolů. Když matku utáhnu více, vyskočí ze závitu. Velikostně i délkou sedí, tak nevím. Asi seženu použitou. Tak snad přestane problém s blbě ukazujícím palivoměrem. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Na stříbrné výměna kostí a dolních čepů. Samozřejmě mi opět vypadl tripod, takže se to trochu protáhlo, ale nakonec se podařilo. Všechno bylo v poznatelně lepším stavu než na mém, ale vůle tam už byly. 

DSC_2221.JPG

Upraveno uživatelem VojtouNerCZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, točil se, a torx se hned strhnul. 
+ jsem koupil v Citroenu v Kutné Hoře origo matku na čerpadlo, cena 150, sedla jak prdel na hrnec. Vypadá to, že výměna čerpadla vyřešila problém se špatně ukazujícím palivoměrem. Auto teď jezdí až do rezervy, předtím mezi půlkou a čtvrtkou zdechlo. Tehdy jsem měnil jen plovák, ale nepomohlo to.

Upraveno uživatelem VojtouNerCZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Těžko říct, lišilo se podle roku vyroby, NFU měla vany 2 typy- všechno hlinik. Starší měla drážku na těsnění a novější už měla rovnou plochu s jen na silikon.

Odhaduju, ze zmeny dosli se zmenou euro 3 a 4, oboje NFU, poznat se to zhruba dalo podle termostatu, kdy stara trojka ma hlinikovej domek a termostat zvlast na nem, kdezto čtverka má plastovou komoru s termostatem vcelku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tý jo, to nevím. Co jsem koukal, prodávají hliníkové. Tahle těžko říct. Je to děsně zblitý od oleje, nejde to poznat a ťukat na ni jsem nezkoušel. Vana stojí 600, proto mi to ani nestojí za to vložkování. Mrknu pak podle vin. Já to už stržený koupil, byl tam tehdy namatlaný červený silikon :) Já to dal na konopí, protože jsem to zjistil až při výměně a auto muselo jezdit. 

Upraveno uživatelem VojtouNerCZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@VojtouNerCZ  :)  myslel jsem to tak obecně, lidi ty výpustné šrouby rvou jak bezmozci a přitom je u nich poměrně malý utahovací moment..., proto zbytečná závada

měli jsme kdysi zákazníka, co taky koupil auto se strženým závitem na vaně--tak výpustný šroub nalepil Loctitem a do hliníkové vany vyvrtal vedle díru cca 12mm, vysoustružil DŘEVĚNY kolík 😯, věřte nebo ne, po vypuštění oleje kolík naklepl zpátky kladívkem, nalil nový olej a ani nekáplo :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...