Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

307 sw - Bufík zase KO, přezuto na kola z RC


VojtouNerCZ

Recommended Posts

Vypustil jsem z pravého prahu 10l vody 🙄 absolutně netuším, kde se tam vzala, včera večer to začalo šplouchat z ničeho nic. Vyndal jsem tovární záslepky, snad to bude dobrý. Když porovnám prahy na mém autě a tátově Fabii 1, má to Francouz blbě vymyšlený.. M

Upraveno uživatelem VojtouNerCZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Tak se mi vrátil mazlík od doktora :D No, nechal jsem za něj mnohem víc, než bylo původně v plánu, ale tak bylo to potřeba. Nová zadní náprava, kola jsou už krásně rovná, nové uložení zadní nápravy (OEM)-náprava už neplave, už zase řežeme zatáčky 😁 Veškeré silentbloky okolo motoru/převodovky nové(opět se daly origo), vypadaly tak nějak viz foto. Nové tyčky a čepy řízení, ty byly hrozný a už někdy měněný, stejně tak veškeré silentbloky nebyly origo (až na jeden u převodovky). Tím se opět potvrzuje naše teorie, že má auto najetou jednou tolik (k dnešnímu dni 210k na tacho). Ještě jsme zjistili, že mi tlučou pátý dveře, budu je muset nějak seřídit. A budou se měnit znova tlumiče a pružiny na zadku, zřejmě za kyb, vepředu také, + ramena a možná poloosy. Ale to až zas udělám pár lidem doma elektriku :P Sakumprdum, celé auto mě v opravách za 3 roky vyšlo na mnohem větší sumu, něž bylo pořízeno, a to radši nepočítám audio, sedačky, kola, odhlučnění a zbytek věcí, které jsou v plánu :) Jsem ještě domluvený na rozleštění laku, kapota, oba nárazníky půjdou komplet na lak, prahy a blatníky rozstřik, challengery půjdou do chameleona Old Timer. No a koukám, mám tu zase pěknej sloh. Jo, a že prej mi rosí nějaký čidlo na vaně.

IMG_20210527_201710.jpg

IMG_20210527_201706.jpg

Upraveno uživatelem VojtouNerCZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • VojtouNerCZ changed the title to 307 sw - Náprava a větší servis

Myslím, že tady najdeme mnohem zajímavější, hezčí, cennější a opečovávanější kousky než tenhle :) Ale až bude hotový lak... To bude jiná. Ale samozřejmě si veškeré zdejší podpory cením. Bez tohohle klubu by tohle auto asi v takovém stavu nebylo, kor když jsem chtěl původně koupit ochcávku 1 generace :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tak jsem teď objednal to blbý čidlo na hladinu oleje, auto teď týden stojí a nechalo pod sebou pěknou loužičku 😕 Za takovou blbost skoro 2k... Fuj xD Nicméně tuší někdo, zda při výměně vyteče olej? Jde mi o to, zda to spojit s výměnou (zbývá mi ještě 6k) nebo ne

Upraveno uživatelem VojtouNerCZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proběhla výměna zadních tlumičů/pružin/ uložení, ve předu to samé. Přední uložení bylo už špatné (bylo tam skoro rok a půl) tlumiče úplně kaput. Jakmile jsme je zatlačili, trvalo i 10 minut než samy vyjely ven :) Teď je to nebe a dudy. Pomohl kolega. 

Upraveno uživatelem VojtouNerCZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • VojtouNerCZ changed the title to 307 sw - nový podvozek

Tak poznatek. U kola spolujezdce něco začalo lupat, tak to pak ještě shodíme a zadek si zase sedl... Už fakt nevím proč. Předek je krásně nahoře. Veškeré OEM kódy sedí 😕 to tam ještě nemám ani třetí řadu sedaček 

IMG_20210623_072003.jpg

Upraveno uživatelem VojtouNerCZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty zadni pruziny mi prijde ma Kayaba znacene spatne. Taky jsem na svuj P308 SW koupil podle Kayba katalogu, ale nakonec - protoze byli tenci nez puvodni, tak nakonec jsem je ani nenamontoval a koupil misto toho jine, se stejnou tloustkou dratu. Po vymene bych rekl, ze to mam bez problemu i po nalozeni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pružiny mají stejnou sílu i délku, ale Jarokare mě navedl na zesílené z CC a jeden kluk na FB mě ještě upozornil na počet závitů-origo měly 7, ty Meyle a nynější KYB 8. Ty z CC mají 7, takže jsem je objednal a uvidíme :) Když jsme to měřili na jiné 307 sw, tak mám prdel o 2cm níž než by měla bejt.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera nahozeny silnější pružiny. Je to lepší. Ne tak jak bych si představoval, ale už se nebojím, že budu drhnout. Na výměnu el. měrky oleje teď kašlu, udělám to s olejem asi příští týden. Zároveň s tím vyměním i olej v převodovce, při montáži tlumiče mi vypadla poloosa. A střihl se mi šroub který drží zadní tlumič v nápravě, tak snad seženu náhradní 😕 na zadek jsem nenašel, jen na předek, vypadají podobně tak uvidíme. 

Upraveno uživatelem VojtouNerCZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...