Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

čep zadního kola P106


erv

Recommended Posts

Pánové potřebuju urgentní řadu. Dělám brzdy na 106 a zjistil jsem, že nějaké prase už se v tom vrtalo, je poškozenej závit čepu na kterém se točí kolo - viz foto. Je ten čep samostatně vymenitelnej? Pokud ano, nemá někdo nějakej na prodej? Potřebuju auto aspoň provizorně zpojizdnit, mam obavu že i když na ten poškozenej závit dám novou matku, tak to kolo pak někde ztratím. A v pondělí už zas musím bejt pojizdnej. Má někdo ideu jak to opravit?

Druhá vec - patří něco pod ložisko bubnu? Je tam zapíchnutí, v sadě ložiska je prachovka, mistička, podložka, dvě segrovky, matka a krytka ložiska

A poslední věc - jak se sundavá kroužek ložiska ABS z bubnu? Je tam jen nalosování? Na novém bubnu není.

 

IMG_20190524_185555.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, v různých eshipech jsem našel délku jen jednu, já mám změřeno orientace 130 mm. Tak uvidíme. Teď jsem to na ten poškozenej závit stáhnul, auto jede, ložisko se nehřeje, tak to snad do dodání čepu vydrží ...

Mě se zdá, že kroužek ABS je jen nalisovanej, ale rád bych, kdyby to někdo potvrdil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pojišťování svárem mi přijde zbytečně. Z důvodu aby se čep v tisícihranu neprotocil? Jinej důvod vaření nevidím, vypadnout nemá kam. Ale po výměně to klidně zobnout muzu sám, COckem disponuju. Tady poblíž na Vysočině právě nápravy moc nerepasujou, hlavně jsem měsíc v novém zaměstnání a nemůžu si vzít zatim dovolenou a bez auta taky bejt nemůžu ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, o Humpolci vím. Ale jak jsem psal, nemůžu si dovolit auto někam odvézt a počkat až to udělají, i kdyby to nakrásně bylo na jeden den - nemuzu si vzít dovolenou. Těhotnou manželku nikam posílat též nebudu a nikoho dalsiho, kdo by to zařídil, nemám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

myslel jsem to tak, že během max. jednoho dne bys to měl opravené, ale řešit opravu se zákazníkem, který MUSI mít auto furt k dispozici, takže ideální by bylo mu to opravit asi v noci u něj na parkovišti před domem už naštěstí nemusím, ale byly to někdy nervy, to mi věř :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Však v pohodě. Já jsem teď prostě v situaci, kdy auto odstavit nemůžu. Kdyby se to posralo před měsícem, bylo by to jiné.

Každopádně jsem dal slabší podložku, buben utáhla, auto jede, brzdí a nic se nehřeje, čep mam obednanej a jak přijde, tak ho premlatim.

Upraveno uživatelem erv
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tak vyměněno. Čep bohužel byl o 4mm kratší, takže poslední závit matky je ve vzduchu, ale dotažení predepsanym momentem, zaklenuto a vše jo ok i po cca 300 km. Teda ale naklepat do ramene ten "tisícihran" byl docela boj. Chtělo by to lis přímo na auto, ale nebyl čas nic vymejslet a vyrabet

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...