erv Posted May 24, 2019 Posted May 24, 2019 Pánové potřebuju urgentní řadu. Dělám brzdy na 106 a zjistil jsem, že nějaké prase už se v tom vrtalo, je poškozenej závit čepu na kterém se točí kolo - viz foto. Je ten čep samostatně vymenitelnej? Pokud ano, nemá někdo nějakej na prodej? Potřebuju auto aspoň provizorně zpojizdnit, mam obavu že i když na ten poškozenej závit dám novou matku, tak to kolo pak někde ztratím. A v pondělí už zas musím bejt pojizdnej. Má někdo ideu jak to opravit? Druhá vec - patří něco pod ložisko bubnu? Je tam zapíchnutí, v sadě ložiska je prachovka, mistička, podložka, dvě segrovky, matka a krytka ložiska A poslední věc - jak se sundavá kroužek ložiska ABS z bubnu? Je tam jen nalosování? Na novém bubnu není. Quote
Hafity Posted May 25, 2019 Posted May 25, 2019 Ten čep se vyměnit dá, jsou ale minimálně dvě délky (spíš tři)!!! Tu sadu vyfoť, bude se líp posuzovat. S tím kroužkem nevím, sundat ho bez poškození bude trochu problém.... Quote
erv Posted May 25, 2019 Author Posted May 25, 2019 No, v různých eshipech jsem našel délku jen jednu, já mám změřeno orientace 130 mm. Tak uvidíme. Teď jsem to na ten poškozenej závit stáhnul, auto jede, ložisko se nehřeje, tak to snad do dodání čepu vydrží ... Mě se zdá, že kroužek ABS je jen nalisovanej, ale rád bych, kdyby to někdo potvrdil. Quote
ozzy56 Posted May 25, 2019 Posted May 25, 2019 možná bych zjistil, kde poblíž repasují tyto nápravy a domluvil výměnu čepu, je jich určitě více druhů, navíc se čep vzadu pojistil vždy svarem... Quote
erv Posted May 27, 2019 Author Posted May 27, 2019 Tak pojišťování svárem mi přijde zbytečně. Z důvodu aby se čep v tisícihranu neprotocil? Jinej důvod vaření nevidím, vypadnout nemá kam. Ale po výměně to klidně zobnout muzu sám, COckem disponuju. Tady poblíž na Vysočině právě nápravy moc nerepasujou, hlavně jsem měsíc v novém zaměstnání a nemůžu si vzít zatim dovolenou a bez auta taky bejt nemůžu ... Quote
erv Posted May 27, 2019 Author Posted May 27, 2019 Jo, o Humpolci vím. Ale jak jsem psal, nemůžu si dovolit auto někam odvézt a počkat až to udělají, i kdyby to nakrásně bylo na jeden den - nemuzu si vzít dovolenou. Těhotnou manželku nikam posílat též nebudu a nikoho dalsiho, kdo by to zařídil, nemám. Quote
ozzy56 Posted May 27, 2019 Posted May 27, 2019 myslel jsem to tak, že během max. jednoho dne bys to měl opravené, ale řešit opravu se zákazníkem, který MUSI mít auto furt k dispozici, takže ideální by bylo mu to opravit asi v noci u něj na parkovišti před domem už naštěstí nemusím, ale byly to někdy nervy, to mi věř pesastor, Péťa and Hafity 3 Quote
erv Posted May 28, 2019 Author Posted May 28, 2019 (edited) Však v pohodě. Já jsem teď prostě v situaci, kdy auto odstavit nemůžu. Kdyby se to posralo před měsícem, bylo by to jiné. Každopádně jsem dal slabší podložku, buben utáhla, auto jede, brzdí a nic se nehřeje, čep mam obednanej a jak přijde, tak ho premlatim. Edited May 28, 2019 by erv Quote
ChouLu Posted May 28, 2019 Posted May 28, 2019 Tohle maj po domluvě za 2 hodiny hotový... ozzy56 1 Quote
erv Posted June 7, 2019 Author Posted June 7, 2019 Tak vyměněno. Čep bohužel byl o 4mm kratší, takže poslední závit matky je ve vzduchu, ale dotažení predepsanym momentem, zaklenuto a vše jo ok i po cca 300 km. Teda ale naklepat do ramene ten "tisícihran" byl docela boj. Chtělo by to lis přímo na auto, ale nebyl čas nic vymejslet a vyrabet Quote
ozzy56 Posted June 7, 2019 Posted June 7, 2019 (edited) v opravnách, kde repasují ty PSA nápravy, mají i ten lis čep se dá opravdu dobře vyrazit, když pomocník podrží na rameni do protivky velkou barboru--jinak rameno pruží... Edited June 7, 2019 by ozzy56 David 106s16 and Hafity 2 Quote
Hafity Posted June 7, 2019 Posted June 7, 2019 před 6 hodinami, erv napsal: Teda ale naklepat do ramene ten "tisícihran" byl docela boj. Teda mně to šlo vždy hůř ven, než dovnitř.... Quote
dýzl Posted June 8, 2019 Posted June 8, 2019 Ozzy, co je to valká barbora? s tímto názvem jsem se ještě nesetkal!! Předpokládám že je to místní název pro perlík nebo jinak těžké kladivo-palici?! ozzy56 1 Quote
Hafity Posted June 8, 2019 Posted June 8, 2019 V 7. 6. 2019 at 16:44, ozzy56 napsal: velkou barboru Skopčáci měli Tlustou Bertu.... Pravda, to bylo "kladivo" úplně jiného kalibru.... Péťa and ozzy56 2 Quote
dýzl Posted June 10, 2019 Posted June 10, 2019 Skopčáci měli Tlustou Bertu..no budiž ale tu máme také v Jindřichově Hradci : http://www.tlustaberta.cz Jinak díky za odpo, normálně tomu říkáme palice, ale já takovým nástrojům říkám bác hamer Hafity 1 Quote
ozzy56 Posted June 10, 2019 Posted June 10, 2019 jo,jo, i bác hamer je český spisovný výraz pro velké kladivo Hafity 1 Quote
Recommended Posts
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.