Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Rallye Český Krumlov - PEUGEOT RALLY CUP 2019


Béďa

Recommended Posts

POHÁROVÉ PEUGEOTY MÍŘÍ NA KRUMLOV 


V okolí Českých Budějovic a Českého Krumlova se v pátek a v sobotu uskuteční již 47. pokračování 
Rallye Český Krumlov. V náročné, ale velmi oblíbené soutěži bude o další letošní body bojovat také 
šest posádek seriálu PEUGEOT RALLY CUP CZ. 

Zpátky ve hře bude v Krumlově Matěj Kamenec, který po havárii na Valašce vynechal šumavský podnik. 
„Havárie v samotném závěru úvodní Valašky mě pochopitelně moc mrzí. Odstoupili jsme z prvního 
místa, a navíc jsem kvůli tomu musel vynechat Šumavu. Díky kamarádům ze Sparrow Racing týmu a 
novým partnerům se nám podařilo navýšit rozpočet tak, abychom dotáhli celou sezónu. Společně 
s Honzou Houštěm se budeme snažit smazat bodové manko a zajet co nejlépe. Těšíme se na další 
závody v Peugeot Rally Cupu,“ svěřil se krátce před zahájením seznamovacích jízd Matěj Kamenec. 

Průběžný lídr seriálu René Dohnal loni překonal krumlovské prokletí a na jihočeskou soutěž je dobře 
připravený. „Letos se do Krumlova opravdu těšíme, začátek sezóny nám vyšel skvěle v cupu, 
dvoukolkách i ve třídě. Blíží se polovina sezóny a právě jihočeská soutěž může naznačit, kdo má nejlépe 
nakročeno k celkovému vítězství. Krumlov je proslulý svojí náročností a hlavně nečekanými přeháňkami. 
Před rokem jsme ze servisu odjížděli v tropickém počasí, ale hned úvodní erzety se po průtrži mračen 
změnily v rozbahněná koryta. Tím chci říci, že i když Krumlov znám a vím, co nás čeká, bude pro nás 
lepší jet hlavou a zbytečně neriskovat,“ poodhalil svojí taktiku René Dohnal. 

Překvapit může také Petr Gargulák, který pravidelně zajíždí slibné časy, ale zatím ho vždy zastavily 
technické problémy. „Z prvních dvou podniků nás vyřadila technika, a to mě mrzí hlavně proto, že pro 
získání zkušeností potřebuji najíždět co nejvíce kilometrů. Jedině tak si můžu být jistější v samotné jízdě 
i přípravě rozpisu. Takže taktika na Krumlov je pro mě jasná, potřebuji dojet až do cíle,“ poznamenal 
Petr Gargulák.  

Bez šancí není ani Jirka Pohlídal a Milan Obadal. Rychlý bude určitě také Honza Kornhefr, který svůj 
potenciál dokázal třetím místem na domácí Šumavě.  

Sedmačtyřicátý ročník Rallye Český Krumlov, jehož součástí je také MČR v rallye historických vozidel, 
odstartuje v pátek v 16:00 hodin superspeciálkou na českobudějovickém výstavišti.  

 

Peu-rally-cup01.jpg

Peu-rally-cup02.jpg

Peu-rally-cup03.jpg

Upraveno uživatelem Béďa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V KRUMLOVSKÉM WATERLOO ZVÍTĚZIL RENÉ DOHNAL

Seriál PEUGEOT RALLY CUP CZ je po Rallye Český Krumlov přesně v polovině letošní sezóny. Do jihočeské soutěže bylo přihlášeno šest posádek, ale cílovou rampu v českokrumlovské Jelení zahradě přejely pouhé dvě. Zdravotní problémy, poruchy a havárie vyřadily ze hry většinu účastníků. Pohárové zlato získali potřetí v řadě René Dohnal s Romanem Švecem.

 

Rallye Český Krumlov provázelo příjemné jarní počasí. Jihočeská soutěž je proslulá prudkými a nečekanými přeháňkami, ale počasí se své hlavní role pro letošek vzdalo. Problémy účastníků PEUGEOT RALLY CUPu začaly už před startem. Petra Garguláka postihly zdravotní problémy během seznamovacích jízd a do závodu vůbec nenastoupil. Podobně dopadl po druhé rychlostní zkoušce spolujezdec Milana Obadala, posádka byla tedy nucena odstoupit.

Mezitím začal souboj mezi Dohnalem, Kamencem a Kornhefrem. V tomto pořadí se nesla celá první etapa, během které si René Dohnal vybudoval solidní náskok. Uvedené pořadí ale platilo jen do devátého testu, kdy musel z technických důvodů odstoupit Matěj Kamenec. „Praskl nám držák převodovky. Je možné, že to je ještě důsledek naší havárie na Valašce. Mrzí mě to. První polovina sezóny se nám vůbec nepovedla a musím teď v sobě najít především další motivaci,“ poznamenal zklamaný Kamenec.

Na třetí místo se tak posunul Jiří Pohlídal a zdálo se, že je o konečném pořadí rozhodnuto. O zrádnosti krumlovské soutěže a především proslulých Malont se však přesvědčil Honza Kornhefr, který havaroval a musel být spolu se svým spolujezdcem převezen do nemocnice k vyšetření. Naštěstí jsou oba v pořádku. Nejvíce to odnesl jejich Peugeot. „Pochopitelně mě to moc mrzí. Jelo se nám dobře a cítil jsem se lépe hlavně za tmy. Na Malontech jsem se dostal z čisté stopy na jehličí a už s tím nešlo nic dělat. Byla to velká rána, takže jsem hlavně rád, že se nám nic nestalo,“ komentoval krátce Jan Kornhefr.

Pro jednoznačné pohárové vítězství si v náročné soutěži zaslouženě dojel René Dohnal a to už potřetí v řadě. Ve dvoukolkách skončil těsně druhý, svoji třídu vyhrál. „Před závodem jsem si vzhledem k silné konkurenci úplně nevěřil. První etapa byla náročná, po dešti hodně uklouzaná. Jel jsem v bezpečném tempu a nebyl se svou jízdou zcela spokojený, o to víc mě překvapily naše časy. V sobotu jsme měli velkou krizi na první vložce, pak jsme dostali pětivteřinovou penalizaci, takže nám uniklo první místo ve dvoukolkách. Jinak jsem ale velmi spokojený. První polovina sezóny nám vyšla skvěle. Vedeme cup i dvoukolky,“ radoval se v cíli vítězný Dohnal.

Druhé místo nakonec obsadil Jirka Pohlídal, který se navíc den po ukončení soutěže stal novopečeným tatínkem. „Krumlov je velmi obtížná soutěž, extrémně rychlá a zrádná. Na superspeciálce kolem výstaviště jsem chtěl zatáhnout, ale ztratili jsme ventilek a dojeli s defektem. Pak nás hodně času stála nefunkční světelná rampa v noční sekci. Druhý den se jelo velmi rychle. Bylo jednoduché udělat chybu, takže za druhé místo jsem opravdu vděčný,“ doplnil Jiří Pohlídal.

1TK1_5347.jpg

2TK1_8649.jpg

3TK1_8284.jpg

4TK1_7098.jpg

5TK1_5445.jpg

6TK1_8040.jpg

7TKA_2855.jpg

8TKA_4772.jpg

9TKA_3087.jpg

10TK1_8711.jpg

11TK1_5981.jpg

12TK1_5776.jpg

13TK1_7569.jpg

14TK1_7918.jpg

15TKA_3901.jpg

16TKA_3238.jpg

17TK1_8646.jpg

18TK1_8625.jpg

19TKA_3910.jpg

20TK1_8467.jpg

21TKA_3767.jpg

22TKA_5076.jpg

23TK1_7105.jpg

24TK1_8702.jpg

25TK1_5392.jpg

26TK1_7638.jpg

27TKA_3900.jpg

28TKA_5070.jpg

29TKA_3093.jpg

30TK1_8632.jpg

31TK1_5645.jpg

32TKA_4562.jpg

33TK1_6109.jpg

34TKA_2986.jpg

35TKA_3774.jpg

36TKA_3124.jpg

37TKA_3090.jpg

38TKA_5039.jpg

39TK1_7628.jpg

40TK1_7647.jpg

41TK1_8707.jpg

42TKA_2576.jpg

43TKA_3127.jpg

TKA_3581.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...