1sttenny Posted May 22, 2019 Posted May 22, 2019 (edited) přeji pohodový večer všem a jdu s prozbou na klubové profíky, mám Peugeot 307 2.0 HDi 02/2002 79kW 110 fap motor RHS palivová soustava a komponenty BOSH dnes jsem neprošel emisemi kouřivost min. 0,50 já měl 0,62 0,64 1,58 1,64 naftu beru prémium u globusu už cca 8let doteď bez problémů filtr pevných částic mám nově koupený před 3lety regenerace probíhá po ca650 km, dpx dolito před týdnem a reset proveden najde se tu prosím někdo kdo by poradil z dat pp2000 zda podle mě by to mohlo být 4tým vstřikem nebo jiným problémem jako EGR ta hodnota 95% , popřípadě zda a jak ten vtřik vyndat a jestli by stačilo vyměnit jen trysku, předem děkuji za každý konstruktivní radu za celý den jsem tu přečetl hromadu témat ale o moc chytřejší nejsem VID_20190522_171835.mp4 VID_20190522_172027.mp4 VID_20190522_172243.mp4 VID_20190522_172634.mp4 Edited May 22, 2019 by 1sttenny Quote
1sttenny Posted May 23, 2019 Author Posted May 23, 2019 fak nikdo nemá žádnou radu kde by mohl být problém? Quote
Agrafik Posted May 23, 2019 Posted May 23, 2019 Co to je za FAP? Funguje vůbec? Jak vypadá výfuk - kapesníkový test?. Quote
1sttenny Posted May 23, 2019 Author Posted May 23, 2019 fap je od bosalu kapesník samozřejmě při těch hodnotách černej , ale když ho na místě otůruju ta nijak zvlášť nezačmoudí jinak by měl fungovat, před 4-mi roky byl fap of a emise byli cca 0,2 Quote
Milan+ Posted May 23, 2019 Posted May 23, 2019 před 1 hodinou, Agrafik napsal: Co to je za FAP? Funguje vůbec? Jak vypadá výfuk - kapesníkový test?. Kapesník totální nesmysl, služební Superb, výfuk černý jak bota a emise naprosto v pohodě. Cca 250000km. Laďa and Péťa 2 Quote
1sttenny Posted May 23, 2019 Author Posted May 23, 2019 tak či tak je koncovka černá, ale to je i díky tomu fap of a jak jsem psal i bez fapu byli emise na 0,2, spíš je mi podivná ta hodnota RCO elektromagnetického ventilu klapky EGR Quote
MJSytic Posted May 23, 2019 Posted May 23, 2019 Kde je chyba netuším, ale limit kouřivosti 0,50 je hodně benevolentní, takže to musí splnit auto i bez filtru. Musí to hulit neskutečně, když to ten FAP nestíhá vše zachytit a i přes něj se dostanou ven takové hodnoty @Milan+ funkčnost FAPu a splnění limitu na emisích není to samé. Auto s FAPem a např. s Euro4 může projít, i když trochu kouří. Ale pokud kouří Euro5 nebo dokonce Euro6, tak se do limitu nevejde ani náhodou. Quote
Vena garážmistr Posted May 24, 2019 Posted May 24, 2019 No ono že je FAP před 3 roky novej nutně nemusí znamenat že je 100% funkční. Řekl bych že hlavní problém způsobuje počítač aditivace nafty který i hlásí chybu v diagnostice. Někde už se to tady i probíralo a tuším že pokud vyskočí chyba tak to zamezí přidání tý kapaliny a regenerace sice probíhá ale není 100%. Hledal bych v tomhle okruhu. Jestli je vůbec nějaká kapalina v nádržce ze které se přidává do nádrže a jestli vůbec to čerpadlo které ji má dávkovat funguje atd. Quote
MJSytic Posted May 24, 2019 Posted May 24, 2019 Píše, že "dpx dolito a resetováno před týdnem", takže tam aditivum bude. Jestli jsem to teda správně pochopil Quote
1sttenny Posted May 24, 2019 Author Posted May 24, 2019 před 10 hodinami, MJSytic napsal: Kde je chyba netuším, ale limit kouřivosti 0,50 je hodně benevolentní, takže to musí splnit auto i bez filtru. Musí to hulit neskutečně, když to ten FAP nestíhá vše zachytit a i přes něj se dostanou ven takové hodnoty @Milan+ funkčnost FAPu a splnění limitu na emisích není to samé. Auto s FAPem a např. s Euro4 může projít, i když trochu kouří. Ale pokud kouří Euro5 nebo dokonce Euro6, tak se do limitu nevejde ani náhodou. máš pravdu, i bez fapu jsem plnil daleko pod hranici 0,50 ale oprvdu to nijak zvlášť nečudí, na emisích to technik vždy otůruje než vůbec auto zapojí na počítač a taky se divil že to nečoudilo, říkal mi ale že ty hodnoty tam lítali skokově jak když se někde uvolnují saze Quote
1sttenny Posted May 24, 2019 Author Posted May 24, 2019 před 5 hodinami, Milan+ napsal: To je mi naprosto jasný, jak to je. rád si přečtu tvůj názor Quote
1sttenny Posted May 24, 2019 Author Posted May 24, 2019 před 3 hodinami, Vena garážmistr napsal: No ono že je FAP před 3 roky novej nutně nemusí znamenat že je 100% funkční. Řekl bych že hlavní problém způsobuje počítač aditivace nafty který i hlásí chybu v diagnostice. Někde už se to tady i probíralo a tuším že pokud vyskočí chyba tak to zamezí přidání tý kapaliny a regenerace sice probíhá ale není 100%. Hledal bych v tomhle okruhu. Jestli je vůbec nějaká kapalina v nádržce ze které se přidává do nádrže a jestli vůbec to čerpadlo které ji má dávkovat funguje atd. dpx 42 jsem doplnil 3,5l tuhle chybu tam mám už 2 roky, a servisák z Peugeotu co teď má svou dílnu říkal že na aditivování to nemá vliv, a aditivum za poslední 2 roky ubylo cca1,5 l takže to aditivuje i dělal test čerpadla aditivace a fungovalo Quote
1sttenny Posted May 24, 2019 Author Posted May 24, 2019 před 2 hodinami, MJSytic napsal: Píše, že "dpx dolito a resetováno před týdnem", takže tam aditivum bude. Jestli jsem to teda správně pochopil ano pochopil před 2 roky jsem dolil jen 1litr kvuli té hlášce ,snimače hladiny aditiva, vyměnil jsem i nádržku za jinou z bouranýho auta co mělo funkční fap a hláška stále stejná, šel jsem po kabelech i prostříkal řídící modul fapu co je pod kobercem sedačky řidiče, rozebral ho a zářil jak nový , nikde ani náznak po rzi nebo oxidaci Quote
1sttenny Posted May 24, 2019 Author Posted May 24, 2019 před 4 hodinami, Vena garážmistr napsal: No ono že je FAP před 3 roky novej nutně nemusí znamenat že je 100% funkční. Řekl bych že hlavní problém způsobuje počítač aditivace nafty který i hlásí chybu v diagnostice. Někde už se to tady i probíralo a tuším že pokud vyskočí chyba tak to zamezí přidání tý kapaliny a regenerace sice probíhá ale není 100%. Hledal bych v tomhle okruhu. Jestli je vůbec nějaká kapalina v nádržce ze které se přidává do nádrže a jestli vůbec to čerpadlo které ji má dávkovat funguje atd. ahoj, myslíš ten počítač co je pod kobercem sedačky řidiče? a mohlo by to být tou krabičkou ikdyž vevnitř je fakt jak nová bez rzi a oxidace?, a ještě jeden podnět, těch 5 chybových hlášení moho by to ukazovat i na špatnou kostru? Quote
pesastor Posted May 24, 2019 Posted May 24, 2019 (edited) proste jde nejak mimo me chapani proc vetsina vyrobcu - nejen Peugeot a nejen u aut - zacala delat vyrobky na jedno pouziti tak slozita ze je neni schopen pri poruse uvest do provouschopneho stavu ani znackovy servis vyrobce. ze by v praxi pouzity "udrzitelny rozvoj a ekologicky pristup"? Jeste jednou sorry za off topic Edited May 24, 2019 by pesastor Péťa 1 Quote
krtek 2 Posted May 24, 2019 Posted May 24, 2019 (edited) vyhnal si sadze z vyfuku pred emisnou ?ostrou jazdou , zvlast po zime sa tam toho nahromadi raz mi po zime chytil vyfuk pri nakladacke dym za mnou akoby 3 fapy vypalovalo inak ten 4 vstrek je uz slaby na vymenu no a ta klapka egr je ok je to klapka v sani cize musi byt otvorena aby si dostal vzduch do motora neni to priamo egr ten je o riadok vyssie v PP2000 tvojom videu Edited May 24, 2019 by krtek 2 Quote
1sttenny Posted May 24, 2019 Author Posted May 24, 2019 před 21 minutami, pesastor napsal: proste jde nejak mimo me chapani proc vetsina vyrobcu - nejen Peugeot a nejen u aut - zacala delat vyrobky na jedno pouziti tak slozita ze je neni schopen pri poruse uvest do provouschopneho stavu ani znackovy servis vyrobce. ze by v praxi pouzity "udrzitelny rozvoj a ekologicky pristup"? Jeste jednou sorry za off topic v poho taky si někdy potřebuji odplivnout Quote
1sttenny Posted May 24, 2019 Author Posted May 24, 2019 před 14 minutami, krtek 2 napsal: vyhnal si sadze z vyfuku pred emisnou ?ostrou jazdou , zvlast po zime sa tam toho nahromadi raz mi po zime chytil vyfuk pri nakladacke dym za mnou akoby 3 fapy vypalovalo inak ten 4 vstrek je uz slaby na vymenu no a ta klapka egr je ok je to klapka v sani cize musi byt otvorena aby si dostal vzduch do motora neni to priamo egr ten je o riadok vyssie v PP2000 tvojom videu super dík za info, jinak to dělám před emisemi vždy cca 5km na dvojku a 4000 otáček Quote
krtek 2 Posted May 24, 2019 Posted May 24, 2019 (edited) tam nejde o otacky ale o zataz motora o to aby sa turbo nafuklo kolko len vladze a splodiny urobili fukot vo vyfuku takze nejaky kopec zaradit 4-rku podlaha alebo prudka akceleracia Edited May 24, 2019 by krtek 2 Quote
Recommended Posts
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.