Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Prihlásenie auta na CZ značky


martini888

Recommended Posts

Čaute, 

chcel by som si prehlásiť auto zo slovenských značiek na české.

Jedná sa o auto Peugeot 406 2.0 HDI 66KW r.v. 2000

Vedel by mi niekto poradiť kam všade musím ísť a koľko by ma to stálo? Lebo sa neviem rozhodnúť či sa mi to oplatí alebo nie. 

Za rady ďakujem 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

15000 ročně??? to už by nikdo 406 a podobně starý auto  nikdo neměl. Zaplatíš eko - výpalné při přepisu - u 406 nejspíš 3 000, dovozovou STK akorát mám pocit, že naše STK jsou přísnější než na SK, to bude asi ten důvod levnějších aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jaký ekopoplatek ročně? Ten se platí podle emisní normy a je jednorázový při přihlášení vozidla na nového majitel. Pokud už byl jednou zaplacen, tak se při dalším změně majitele neplatí. Výše poplatku  euro 0 nebo 1 - 10 000,-Kč, euro 2 - 5 000,-Kč, euro 3 -  3 000,-Kč a euro 4,5,6 -  0,-Kč. U tvého auto to budou asi  ty 3 000,-Kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud vím , tak Euro 3 se ještě poplatek neplatí :myslim

V současné době platí, že vozidla splňující emisní normy Euro 3, 4 a 5 lze převést bez poplatku. U vozidel  splňujících Euro 2 se za převod platí 3000 Kč, u Euro 1 je poplatek 5000 Kč. Auta nesplňující žádnou normu Euro jsou zatížena poplatkem 10 000 Kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, PaKr napsal:

15000 ročně??? to už by nikdo 406 a podobně starý auto  nikdo neměl. Zaplatíš eko - výpalné při přepisu - u 406 nejspíš 3 000, dovozovou STK akorát mám pocit, že naše STK jsou přísnější než na SK, to bude asi ten důvod levnějších aut

Tak som zle počul, do ČR som auto nedovazal.

Niečo ako Kontrola originality, žiadosť  na dopravný úrad o jednotlivo dovezené auto nie je? Preklad do CJ netreba, ale všetko ostatné áno. STK, Ek, poistka, Na SK z Nemecka ma to vyšlo cca 500€. To by som pri cene áut v CR za taký typ auta nedal. Mnohí ani auto z ČR na Sk nepredpisuje, a ak to majú na nejakého známeho tak sa dohodnú tak, poistku zaplatiť musí tak či tak, STK Ek tiež.

Upraveno uživatelem mmartinkovic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...