Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

406 80kw RHZ výmena oleja v prevodovke...kde naplniť? - VYRIEŠENÉ


Enfonator

Recommended Posts

Bol som to pozrieť, všetko je tak, ako ste mi povedal :) Ešte zohnať štvor hran..u nás v meste v 10tich obchodoch povedali, že nemajú, pritom taká hlúposť. Musím objednať z netu, vyzerá to na 8mm. Existuje aj nejaká možnosť ako skontrolovať terajšiu hladinu oleja v prevodovke? 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guľatinu som skúšal, ale je moc mäkká, veľa roboty to dopasovať, to radšej počkám pár dní na kuriéra  😀 kľučka od dverí ma tiež napadla, ale žena by pre to nemala pochopenie, ak by som ju demontoval kvôli tomu, že mi možno pomôže pri výmene oleja v prevodovke 😅

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja aj keď mením olej motora, tak si pomáham vodováhou, nech mám istotu, takže zopakujem tento postup aj tu, každopádne viem, že tam má ísť 1,85L, takže si to odmerám a dám to tam presne +- nejaké straty pri prelievaní

 

Mimochodom tá "vec" nebude č. 5, ale číslo 6 na tom poslednom obrázku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Enfonator napsal:

Ja aj keď mením olej motora, tak si pomáham vodováhou, nech mám istotu, takže zopakujem tento postup aj tu, každopádne viem, že tam má ísť 1,85L, takže si to odmerám a dám to tam presne +- nejaké straty pri prelievaní

autem se projeď, aby byl olej dobře zahřátý, najeď na kanál-zvedák, povol na spodku difer. šroub a nech olej dobře vykapat, zašroubuj zátku (zkontroluj--vyměň těsnění), vyšroubuj horní zátku, nasaď do otvoru hadičku a provleč ji nahoru pod kapotu, zastrč do ní trychtýřek, nalej 2 litry oleje Total Trans.Gear 8, (nalívej POMALU), zašroubuj horní zátku a máš hotovo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Páni, podávam hlásenie, že výmena sa podarila. Hneď to má lepší zvuk a ja som spokojnejší. Postupoval som podľa vaších rád a nalial to cez snímač spiatočky. Olej bol krásne hnedý, plný pilín a na uzávere som mal pokojne 2 gramy pilín. Dúfam, že prevodovka ešte nejaký čas požije. Pri nájazde 288 000km tam bolo 1,3 litra oleja ( odkvapkával hodinu, viac času som nemal ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...