Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

406 80kw RHZ výmena oleja v prevodovke...kde naplniť? - VYRIEŠENÉ


Enfonator

Recommended Posts

Zdravím páni,

kúpil som jazdenku, dal ju mechanikovi a odkedy na ňu šahal, tak mám s tým autom len problémy. Najnovšie vraj "menil" snímač spojky, odvtedy mi rachotí v prevodovke pri zrýchľovaní. Všimol som si únik oleja a chcel by som ho tak či tak preventívne vymeniť. Kúpil som si knihu "Jak na to", ale 90% vecí je v preloženej verzii neskutočne hlúpo ilustrovaných a neviem z toho vyjsť. Napr. na fotke v tej knihe by k mojej manuálnej prevodovke mal byť kontrolný "šrób" z ľava na boku, neďaleko manžety. Sú tam však len klasické "torxové" skrutky, ktoré nevyzerajú, že by sa nimi mal plniť olej. Vypúšťací som našiel, ale kontrolný/napúšťací ventil neviem identifikovať. Prosím Vás teda o radu a prikladám foto, fotenú len teraz bleskom pri vybočenom kolese, ale mala by stačiť. Proste ja tam vidím len kryta  jeho skrutky..vpravo hore je niečo, čo neviem identifikovať..je to akoby na lanku a vnútri je niečo pripomínajúce spínač. Bolo to veľmi amatérsky "utesnené" silikónom, ktorý bol všade okolo a samozrejme to pretekalo.

Moja druhá otázka sa týka vypúšťania chladiacej kvapaliny ( potrebujem meniť termostat ). Znova fotky z knihy nesedia, neviem nájsť žiaden vypúšťací ventil a jediné kadiaľ ma napadá vypustiť kvapalinu je z kolena chladiča, mýlim sa?

Ďakujem za prípadnú pomoc.

60927121_10214307256824829_3138581848729321472_n.jpg

60723889_10214307165022534_784564854236119040_n.jpg

Upraveno uživatelem Enfonator
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prevodovka olej-

kasli na tu kontrolnu skrutku na spode prevodovky je vypustacia skrutka  potrebujes stvorhran bud 8mm alebo 10 mm  nepametam presne

olej vypustis a novy nalejes z vrchu po demontazi  spinaca spiatocky, nalejes predpisane mnozstvo a ak ho tam das viac nic sa nedeje vyhadze ti ho za jazdy cez odvzdusnovak prevodovky 

 

 

vypustenie vody -ak mas origo chladic zvykne na nom  byt v spodnom rohu  vypustaci ventil ,ak ho nemas tak vytiahnes tu hadicu (koleno) z chladica  na tvojej fotke  ,vytiahnes najprv ten poistny drotik 

a potom vytiahnes hadicu von ,stava sa ze  ten bajonet na hadici je vyzraty  a uz to neposkladas  lebo to nebude tesnit ,potom novu hadicu treba 

 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je na nom konektor s kablami na vrchu prevodovky to k spinacu spiatocky ,

 a na vrchu  prevodovky je odvzdusnovaci nie napustaci ventil taka plastova ciapocka ,tade sa nepokusaj liat olej 

vyber filterbox a vsetko tam uvidis co mas vidiet 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mal som to dole, nakoľko to bolo zle utesnené a pôvodný plán bol liať olej tadiaľ :D. Nemám fotku, ale vo vnútri je asi 8-10cm dlhý plastový válec, v ktorého strede na konci je vsadený mosadzný válček, ktorý sa vie stlačiť do vnútra toho plastového válca. Pripomína mi to nejaký spínač, ale ide tam len lanko. Bolo to celé od oleja a vnútri som tuším zazrel nejaké ozubené koleso.

Upraveno uživatelem brixtr
necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už to vidím, je to pravdepodobne ten diel pod číslom 5. Ak si to porovnáte s fotkou, tak tam uvidíte podobnosť..akurát tam nevidím na ňom ten plastový válček. možno ho tam zasa nie je vidno, ono by mal byť viac na kraji na pravej strane,

Vedel by ste mi rovno povedať typ, kód prevodovky podľa ViN? V prípade potreby výmeny. Ešte keby ste mi, pre istotu, niesom debil, ale fakt len pre istotu, ja mám rešpekt pred vecami na motore, nechcem to pokaziť :D..vedel povedať, čo z toho na obrázku má byť ten snímač, ktorým mám napustiť olej, 13tka?

Upraveno uživatelem Enfonator
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cislo 13 je spinac spiatocky

a 22 odvzdusnovaci ventil

typ prevodovky ti je na nic(nikto to pod tym divokym cislom neinzeruje )  staci fotka ak vyzera ako tvoja tak pasuje 

typ prevodovky  ML5C

ale cislo ti je fakt k nicomu

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...