Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

kompresor klimatizácie


caligula

Recommended Posts

Zdravím,

Pretrhol sa mi drážkový remeň. Nahodiť nový sa mi nepodarilo, nemal som dobrý kľúč a páku aby som povolil napínaciu kladku.
Odniesol som to do servisu. Tam mi povedali, že sa netočí spojka kompresora klimatizácie (označené modrou farbou, na čom je drážkový remeň), to čo je označené červenou farbou sa točí, neviem ako sa do nazýva.
A že keby sa aj nahodil drážkový remeň, tak sa zasa pretrhne. Treba vymeniť spojku, čo by mohli byť okolo 100 - 120 EUR.

Dnes ráno mi volali, že spojka sa nevyrába, či nejde zohnať, že treba komplet kompresor klimatizácie, repas, nejakých 400 - 500 EUR. A že nejaké 2 - 3 týždne.

Technicky tomu nerozumiem. Čo sa mohlo pokaziť ? Naozaj treba výmenu celého kompresoru klimatizácie za 400 - 500 EUR?
A ešte k tomu auto nebude k dispozícii 2 - 3 týždne?

Dá sa auto spojazdniť skôr, kým sa nenájde nejaká lacnejšia alternatíva?

kompresor klimatizacie.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

technicky to cervene sa toci nezavisle od toho co ukazuje modra sipka

to cervene je elektromagneticka spojka a ked do nej pustis prud tak zopne lamelami  to co ukazuje modra sipka  tym padom ide kompresor do zaberu 

ak odpojis prud tak lamely odpoja kompresor zo zaberu

pokial sa netoci ten drazkovany veniec tak nejde nic spravit provizorne 

musi sa vymenit cela spojka toho kompresora alebo cely kompresor 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 minutami, jarokare napsal:

Vypadá to , že ti odešlo ložisko na řemenici , ale to se dá vyměnit samostatně po rozebrání spojky kompresoru . Jestli se točí střed , tak bude kompresor v pořádku . Sežeň si servis , kterej bude schopnej to udělat ...

Čiže dať dole tu spojku kompresoru klimatizácie, rozobrať a prípadne vymeniť ložisko. Tak ako je na obrázku?
Mohla by byť príčina aj niekde inde?

Napríklad, v kompresore klimatizácie chýba kompresorový olej a systém zablokoval spojku, alebo chýba chladivo a systém zablokoval spojku ?
Technicky tomu nerozumiem, iba hádam.

 

Collage.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 56 minutami, krtek 2 napsal:

technicky to cervene sa toci nezavisle od toho co ukazuje modra sipka

to cervene je elektromagneticka spojka a ked do nej pustis prud tak zopne lamelami  to co ukazuje modra sipka  tym padom ide kompresor do zaberu 

ak odpojis prud tak lamely odpoja kompresor zo zaberu

pokial sa netoci ten drazkovany veniec tak nejde nic spravit provizorne 

musi sa vymenit cela spojka toho kompresora alebo cely kompresor 

 

A to že sa netočí ten drážkový veniec, je len mechanická chyba?
Mohlo by to byť tým ložiskom ako písal vyššie v príspevku jakokare?
Alebo by mohla byť príčina aj inde?
Napríklad, v kompresore klimatizácie chýba kompresorový olej a systém zablokoval spojku, alebo chýba chladivo a systém zablokoval spojku ?
Technicky tomu nerozumiem, iba hádam.

Nevieš mi prosím ťa dať sem obrázok zo service boxu, z čoho sa skladá ta spojka kompresora klimatizácie? Z akých dielov, ak je tam rozobraná?
Prípadne aj OEM číslo celej spojky ak existuje, a OEM číslo kompresoru klimatizácie.

Do service boxu sa neviem prihlásiť, píše mi že moja krajina nie je konfigurovaná, tak som kontaktoval podporu.
Ďakujem.

Upraveno uživatelem caligula
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dúfam že áno, bolo by to jednoduchšie aj finančne vymeniť len ložisko, ak je iba to problém.
Prípadne celú tu spojku, ako dať vymeniť celý kompresor klimatizácie za 400 - 500 EUR, pričom všetko bude musieť poodpájať od kompresora, prepláchnuť systém, naliať kompresorový olej, pozapájať nový kompresor klimatizácie.

Len sa neviem pozrieť do service boxu, na čísla dielov.

Ak ak by sa jednalo že by sa vymenil komplet kompresor klimatizácie, aj keď sa mi táto možnosť nepozdáva, tak by sa to objednalo z Česka, Rakúska, Maďarska bez DPH, keďže auto je na firmu a firma je platcom DPH.

VIN: VF38DRHF8AL023230

Upraveno uživatelem Péťa
Necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Existují firmy které opravují autoklimatizace, takže sháněj tam. V servisech většinou jen mění díly a jediný díl který najdeš u tvého auta v serviceboxu, je celý kompresor. Takže specializovaná firma ti spojku opraví nebo vymění, ale napřed si zjisti, co tam máš za kompresor. Takže podle VIN tam máš kompresor Sanden a spojku lze samostatně koupit v peugeotu, je ale potřeba vědět průměr řemenice jsou tam dvě možnosti 110 a 120 mm.

Upraveno uživatelem Sale
Doplňeny údaje dle VIN.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oem číslo spojky je: RP 16 097 344 80 v service boxu momentálně nedostupné, takže cenu nezjistím. Zřejmě jen na objednávku. Ukazuje to jen cenu celého komp. 13 000 Kč. Poptal bych se u těch firem, které to opravují.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bavíte se o sadě spojky kompresoru , což je komplet řemenice s ložiskem , elektromagnetu a přítlačnýho talíře spojky (tento komplet stojí kolem 13000,- , což je cena repasovanýho kompresoru) . Jak jsem psal o pár příspěvků výše , stačí tu spojku rozebrat , dle obrázků , co sem dal tazatel , vylisovat ložisko z řemenice , dle čísla sehnat nový ložisko , nalisovat ho zpět a dát to dohromady . Práce je to cca na hoďku a půl a ložisko stojí kolem pětikila ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bol som sa na to pozrieť. Spojku kompresora mal komplet rozobranú. Zabudol som odfotiť. Vadné je ložisko a cievka (drátiky trčali von).
Ložisko by malo byť 35 x 50 x 20 mm (aspoň podľa stránky nejakého čínskeho výrobcu).

pe23.jpg.f2d66cc87c4ef57447bae1befe57d089.jpg

 

Podľa čísla kompresora klimatizácie SD7C16 neviem nájsť na CZ a SK internete ani sadu spojky kompresora, ani zvlášť ložisko, ani zvlášť cievku.
pritom tento typ kompresora sa montoval aj do 407, 607, 308, C5.

Neexistujú nejaké náhrady, nie je pri kompresory klimatizácie SD7V16 rovnaká sada spojky, resp. jednotlivé diely ako pri SD7C16 ?


Alebo pohľadám na vrakáči nejaký kompresor.
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ďakujem všetkým za rady a pomoc. 
Včera som objavil inzerát na komplet sadu spojky aj s cievkou za 35 EUR. Dnes prišlo a hneď aj namontované.

Podľa rozmerov starej cievky ktorú som tam mal, tak na internete to predávajú podľa čísla kompresora klimatizácie SD7C12. Čiže pre 1.6 HDi motory.

A nie ako som mal ja na štítku kompresora klimatizácie SD7C16.

 

Takže zhrnutie, snáď niekomu pomôže do budúcnosti.

Nehľadajte sadu spojky kompresora klimatizácie alebo jednotlivé súčasti, podľa čísla kompresora klimatizácie, ale odmerajte aj rozmery a hľadajte podľa toho.

Pokiaľ vám odíde ložisko, zmerajte, kúpite ho nové v obchodoch s ložiskami cena nového cca 10 EUR a vyššie, alebo v eshopoch. Trebárs na SK: https://www.predajlozisk.sk/

Pokiaľ vám odíde cievka, tak tu nájdete na SK, CZ eshopoch, prípadne cez Allegro.pl. Cena novej od 20 EUR vyššie.

Komplet sadu spojky kompresora klimatizácie aj s cievkou, použitú hľadajte v inzerátoch, ja som kúpil za 35 EUR. Nové stoja od 75 EUR (allegro.pl) prípadne na https://www.schiessl.cz/ , má pobočku aj na Slovensku a predáva jednotlivé diely kompresorov SANDEN.

Sadu spojky môžte získať aj kúpou celého kompresora klimatizácie, ceny v inzerátoch a na vrakoviskách začínajú od 50 EUR. Treba si odmerať priemer remenice, vnútorný priemer ložiska, skontrolovať konektor od cievky či je v poriadku.

 

Upraveno uživatelem caligula
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dik za info. Mne práve odišla pravdepodobne cievka (elektromagnet). Spojka sa točí ale klímu nazapne/nezopne. Aj po priamom napojeni s baterky na cievku to nič nerobi a nezopne to. V shope kde berieme náhradné diely mi tiež povedali se samostatne sa cievka nedá objednať len cely kompresor nejaká Čína za 280eur a že originál z prvovýroby (nejaký nisin či tak nejak) 295eur. Takze ako som to tu prečítal tak by sa mala dať zohnať aj samostatne cievka len treba kúpiť nie podľa Vin auta ale rozmerovo aby sedela. Ináč mám 2012 diesel 103kw verziu. Ešte raz dik za info

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tiež mám 2.0 HDi 103 kw. Takže možno náhoda, možno tie cievky majú takúto životnosť. :)

Áno odmeraj si tú čo tam máš. A podľa toho pohľadaj novú alebo použitú.
Ja som tam mal túto. Máš tam aj nákres aby si vedel čo máš zmerať.

https://www.kupsito.sk/i/7316625447/Cievky_kompresorov/CEWKA_SANDEN_PEUGEOT_CITROEN_SD6C12_SD7C16_NOWA

Ja som kúpil od tohto človeka, komplet sadu spojky aj s cievkou. Pomeral mi to, veľmi ochotný a v ten istý deň mi to aj poslal na dobierku.

Má ešte aj samostatnú cievku, rozmerovo taká istá čo som mal ja v aute.

https://auto.bazos.sk/inzerat/98344869/Cievka-kompresora-16HDI-20HDI-22HDI.php

 

Upraveno uživatelem Péťa
Necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...