Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

5008 SUV dodací lhůta


Fangluin

Recommended Posts

Já nic neobhajuji, jen popisuji situaci jaká teď u Stelantisu je :(

 

Poslední extrém byla 5008 GT bez el vrat, alarmu, všech parkovacích senzorů a kamery :(

Není vyjímkou, že lidé na auto čekájí přes rok, mají auto dvakrát, třikrát přeobjednané, protože předhozí objednávky továrna zrušila... samozřejmě co přeobjednání to cena min o 50k nahoru a něco z výbavy dolu :( 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tohle je bohužel aktualně naprič vsemi znackami  . cca 14 dní jsem se bavil s jedním z PSA importu z poprodejních služeb a ten říkal , že se to jen tak nezmění . Park assistenti už se snad nedodavají vubec . To si ani neumim predstavit , napr u MB nebo i u Hyu ty parkace mají i vícero funkcí a verim ze i aktualne u PSA jsou součástí dalších funkcí . El 5 vrata ktera bych u objednaneho auta nemel , by me asi hodne vadilo a fakt bych ho tam asi nechal .  

Druha vec je pak jakym zpusobem prodejce auto objednal , u HYU mas proste dane tri ctyri varianty vybavy + max prikliknes barvu in/out a volbu panoramy a ahoj, ale treba u skodovky nebo u MB klikas do konfiguratoru skoro hodinu , 4 A4 zaskrtavacich policek a u kazdeho tretiho kdyz zvolis vybavu tak ti to odskrtne i nejakou vybavu co sis prve zakrtnul . a na konci ani nevis co sis vlastne objednal :D 

např na aktuální Sprinter dodávce kterou rozvážíme,prodejce asi nedusledne sledoval kam klika a kam ne a u auta dodavky  (za 1,3 Mio) s Full LED kamerama aj vymozenostma dnesni doby chybí zrcátka stelovatelná elektricky . Takze si kazdy ridic pred cestou hezky rucne pres stazene okenka vymacka vsechny 4 zrcatka :D . ale zase máme v D sloupku v nákladovém prostoru 12V zásuvku  :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, ChouLu napsal:

Já nic neobhajuji, jen popisuji situaci jaká teď u Stelantisu je :(

 

Poslední extrém byla 5008 GT bez el vrat, alarmu, všech parkovacích senzorů a kamery :(

Není vyjímkou, že lidé na auto čekájí přes rok, mají auto dvakrát, třikrát přeobjednané, protože předhozí objednávky továrna zrušila... samozřejmě co přeobjednání to cena min o 50k nahoru a něco z výbavy dolu :( 

 

@ ChouLu: a prakticky.....5008-ka co ted chodi, nemají  mikdy žadné předni a zadni senzory + kameru......nezavisle na stupni vybavy .....a nebo je to nahodné ( nekdy ano , nekdy na) ..tak jak to na lince pravě chybí ? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Pe.Tr jj už je nikdy nedostaneš když tam nejsou :(

@otojanicek prakticky spíše nechodí vůbec auta :( parkáče jsou problém obecně napříč modely a většinou kvuli nim nepřijde vůbec auto.. někdy ho pustí bez nich do prodeje

 

Problém je i např řešení pojistných událostí, kdy se senzor musí vyfakturovat pojišťovně a dodá se za xx měsíců, takže zákazník jezdí bez parkáče :( 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je ovšem zajímavé, že třeba toyota nemá s dílama problém... Co si lidi objednají, to mají.  Tam zas naopak vidím, jak se vyhazují nové ALU, světlomety, infotainmenty a to jen proto, že toho mají na skladech moc. Chce se mi z toho brečet.

Upraveno uživatelem VojtouNerCZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Pe.Tr napsal:

tohle je bohužel aktualně naprič vsemi znackami  . cca 14 dní jsem se bavil s jedním z PSA importu z poprodejních služeb a ten říkal , že se to jen tak nezmění . Park assistenti už se snad nedodavají vubec . To si ani neumim predstavit , napr u MB nebo i u Hyu ty parkace mají i vícero funkcí a verim ze i aktualne u PSA jsou součástí dalších funkcí . El 5 vrata ktera bych u objednaneho auta nemel , by me asi hodne vadilo a fakt bych ho tam asi nechal .  

Druha vec je pak jakym zpusobem prodejce auto objednal , u HYU mas proste dane tri ctyri varianty vybavy + max prikliknes barvu in/out a volbu panoramy a ahoj, ale treba u skodovky nebo u MB klikas do konfiguratoru skoro hodinu , 4 A4 zaskrtavacich policek a u kazdeho tretiho kdyz zvolis vybavu tak ti to odskrtne i nejakou vybavu co sis prve zakrtnul . a na konci ani nevis co sis vlastne objednal :D 

např na aktuální Sprinter dodávce kterou rozvážíme,prodejce asi nedusledne sledoval kam klika a kam ne a u auta dodavky  (za 1,3 Mio) s Full LED kamerama aj vymozenostma dnesni doby chybí zrcátka stelovatelná elektricky . Takze si kazdy ridic pred cestou hezky rucne pres stazene okenka vymacka vsechny 4 zrcatka :D . ale zase máme v D sloupku v nákladovém prostoru 12V zásuvku  :D 

Přesně,nám Tusík oškubaný nepřijel,bylo vše co objednáno a navíc vana v kufru a koberce v intoši,což třebas co js se bavil tady v JC s majiteli,nedostal nikdo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Pe.Tr přesně--někde je konfigurátor na týdenní dovolenou 😉, a stejnak nevíš, cos objednal

@Milan+ měl jsem to stejně--u Hyu v kufru vana, textilní koberce 😯, řekl jsem prodejci, že bych radši gumové..., no problem, za 5 minut byly v kufru gumové, takže jsem dostal dvoje 😉

nejvíce mě u Hyu dorazila odkládací plocha na levou nohu, i když mám manuál...😲, jen tak mimochodem v pežotu 2008 s automatem nebyla..., což se nedá vůbec pochopit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sleduji tuto debatu již také pěkně dlouho. Musím tohle peklo také jen potvrdit. V říjnu 2021 jsem objednal 5008 GT, řekli dodání 4-6 měsíců. V té době jsem si ještě myslel, že to je celkem při troše štěstí reálné. Tchán si objednal 2008 a opravdu ji do 4 měsíců měl. Auto jsem chtěl na dovču o prázdninách. V květnu mi začalo být jasné, že když není ani zaplánované do výroby, tak mi vůz v žádném případě nedodají v čas. Když to tady čtu, tak ta výbava by asi byla pěkně očesaná. No dopadl jsem tak, že jsem zrušil objednávku, protože jsem sehnal rok starý vůz, za který jsem samozřejmě zaplatil ještě více než za nový.  No prostě doba je šílená, ale když to auto chceš, tak trochu peněz prostě oželíš🙄.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 25. 6. 2022 at 14:27, Milan+ napsal:

Přesně,nám Tusík oškubaný nepřijel,bylo vše co objednáno a navíc vana v kufru a koberce v intoši,což třebas co js se bavil tady v JC s majiteli,nedostal nikdo. 

Však si je zaplatil v kupní ceně 😉 nikdo ti nedá nic zadarmo akorát je to někde schovaný…

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to buď rad ale jak píše Petr hyundai má 4 stupně výbavy a smitec….musis se trefit…. Ja kdybych chtěl u Kie co potrebuji tak musím jít do nejvyšší výbavy mají to dobře udělané…

Upraveno uživatelem pavelu96
Odstraněna úplně zbytečná samo citace
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 52 minutami, milhauscz napsal:

S odhadem 4 - 6 měsíců byl prodejce skutečně nadměrně optimistický. Já ve stejné době objednal GT pack s odhadem 6 - 8, nakonec to vypadá na 10 měsíců.

To nebyl optimismus prodejce,to byl jasný příklad toho, když  "ptáčka lapají pěkně mu zpívají".

V té době bylo všem jasné že  5008 GT bude trvat minimálně 8 až 10 měsíců.

Já objednával 1.7 2021 a dodáno konec března 2022.Naštěstí vyrobené komplet podle objednávky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Charlie 1 napsal:

Tak to buď rad ale jak píše Petr hyundai má 4 stupně výbavy a smitec….musis se trefit…. Ja kdybych chtěl u Kie co potrebuji tak musím jít do nejvyšší výbavy mají to dobře udělané…

Já taky tu nejvyšší mám,tak co je platné u Puga,něco konfigurovat,když to stejně očešou.🤣  Jináč já do toho nešel s tím ,že to potřebuji,co potřebuješ k autu, že,central,klimu,okna,zadní vrata pro ženskou na nákupech,já to zkrátka jen chtěl.😉Tady přijelo vše. 

 

před 3 hodinami, Charlie 1 napsal:

Však si je zaplatil v kupní ceně 😉 nikdo ti nedá nic zadarmo akorát je to někde schovaný…

Určitě ne.😆 Četl jsi příspěvek od @ozzy56 o kousek výše?

 

V 25. 6. 2022 at 12:27, Pe.Tr napsal:

tohle je bohužel aktualně naprič vsemi znackami  . cca 14 dní jsem se bavil s jedním z PSA importu z poprodejních služeb a ten říkal , že se to jen tak nezmění . Park assistenti už se snad nedodavají vubec . To si ani neumim predstavit , napr u MB nebo i u Hyu ty parkace mají i vícero funkcí a verim ze i aktualne u PSA jsou součástí dalších funkcí . El 5 vrata ktera bych u objednaneho auta nemel , by me asi hodne vadilo a fakt bych ho tam asi nechal .  

 

Hlavně ty zadní vrata,jen s klíčem v kapse jsou super, žádné mávání nohou.👌

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 59 minutami, Milan+ napsal:

Určitě ne.😆 Četl jsi příspěvek od @ozzy56 o kousek výše?

No tak ti je koupil prodejce ze svy marže těch 1500kc a ty z toho mas dobrý pocit ze je mas grátis, neboj oni si to vezmou v rámci servisních prohlídek zase pekne zpátky😂 jestli na ne teda budeš chodit…🤔

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 56 minutami, Milan+ napsal:

Hlavně ty zadní vrata,jen s klíčem v kapse jsou super, žádné mávání nohou.👌

to mají dobrý 👍👍

ja mavam ručně a zatím ok😂A už mi někdo říkal ze už nemáš ani klíče a kód z klíče  od auta je nahraný v mobilu tak to je pecka tuším ze nějaký Lexus to už je parada ze nemusíš tahat ani klíče🤪

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...