Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

5008 SUV dodací lhůta


Fangluin

Recommended Posts

Fangluine, tak to máš dobré.. jak znáš VIN, tak je už jistota. Já objednával 5008 s 1,6 benzin v GT plus další doplňky 20. září 2018, prodejce prý hned začátkem nového týdne poslal objednávku. Já měl v objednávce termín dodání 1/2019. Začátkem roku však vůbec kombinace motory 1,6 Pure tech nedělali, natož v kombinaci s výbavou GT. Takže jsem čekal a čekal, auto bylo vyrobené v 5/2019, ale prorože byl přeplněn sklad v Kolíně ( Prodejce mi doslova v 5/2019 psal:" Komplikací je, že se v posledních dvou měsících pro Českou republiku vyrobilo tolik objednávek, že selhávají distribuční cesty. Navíc je aktuálně ve frontě na přípravu cca 35 vozů.") auto bylo nakonec dodáno přes sklad v Trnavě a já si pro něho 13.6.2019 šel. Takže nakonec 9 měsíců ...jako malé dítě.

Každopádně ti přeju hezké jízdy a spokojenost.

A posílám svého Pažoutka:20190804_105916.thumb.jpg.b7bf0078ddfb6335022f89038f6ba7d7.jpg

20190804_105846_002.thumb.jpg.3d3c212275eab2cfb9ae83bd286fb999.jpg20190804_105832.thumb.jpg.800e4185be41224e9632269d04165c3f.jpg20190804_110008.thumb.jpg.4d051692422c79d1d498dc43b039dbf7.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty bláho, tak to je masakr. Kolega mi říkal, že na 308 je čekačka taky 1 rok. Otec si teď objednával nového Superba a od objednání se čeká 2 měsíce :D. Co mě ale ještě více překvapilo je to, že škodovka má stále ve velkém TP všechny rozměry kol.

Jak to máš ty? U prodejce mi říkali, že pouze jeden rozměr.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už ho mám týden doma 5008 1.6  automat. Allure...  Tři měsíce po smlouvě.  Bylo to ale čekání a těch nervů, jestli to stihnou do posunuté dovolené.

První zkušenosti po najetí 1300 km výborné. Teď se uvidí, jak pojede dalších 3000 kilometrů 😉

Co se týče rozměrů kol, tak ve velkém TP mám rovněž jeden rozměr... Mám již koupené na zimu plechové sedmnáctky, k nim mám certifikát

a jen zajdu na inspektorát a budou mi dodatečně zapsány...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro info ... ano ve velkém TP mám zapsán taky jen jeden rozměr kol. Když jsem před 6ti lety kupoval novou 5008 - MPVéčko, tak tam byly zapsány rozměry dva - v kolonce 20 a 21 šestnáctky a v dalších záznamech byly sedmnáctky, na kterýcvh jsem to kupoval. Tak nevím proč to dnes je takto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, btl.a napsal:

Tak už ho mám týden doma 5008 1.6  automat. Allure...  Tři měsíce po smlouvě.  Bylo to ale čekání a těch nervů, jestli to stihnou do posunuté dovolené.

První zkušenosti po najetí 1300 km výborné. Teď se uvidí, jak pojede dalších 3000 kilometrů 😉

Co se týče rozměrů kol, tak ve velkém TP mám rovněž jeden rozměr... Mám již koupené na zimu plechové sedmnáctky, k nim mám certifikát

a jen zajdu na inspektorát a budou mi dodatečně zapsány...

To je fakt 1,6 Pure tech ? Pokud je to pravda, tak se hóóóódně zlepšili, a co máš ve výbavě navíc nad alure ... to by mě zajímalo co protáhlo mou dodávku na 9 měsíců.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, HrnKo228 napsal:

Pro info ... ano ve velkém TP mám zapsán taky jen jeden rozměr kol. Když jsem před 6ti lety kupoval novou 5008 - MPVéčko, tak tam byly zapsány rozměry dva - v kolonce 20 a 21 šestnáctky a v dalších záznamech byly sedmnáctky, na kterýcvh jsem to kupoval. Tak nevím proč to dnes je takto.

Platí to od zavedení nové emisní normy, nově se homologuje auto přesně na danou výbavu včetně rozměru kol. Proto nelze uvádět ve velkém TP více rozměrů, což nechápu jak to potom dělají u škodovky a jsem zvědavý, jestli se to povede někomu nechat dopsat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tomu bych věřil. Ale pokud budu jezdit na jiném rozměru, s kterým se to dává i v originálu (nechystám se na to, poprvé jsem koupil na celoročních gumách a nehodlám přezouvat, protože dnes již najezdím sotva 15 tis. za rok) tak to asi běžná silniční kontrola nepozná ne?

Apropó jaké máte zkušenosti s celoročním obutím ... dnes na 5008, který má grip control se to dává.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gratulace k novému členu rodiny, já mám to samé, ale 2.0 HDI  EAT 8 od konce dubna. Koukám, že dodávají už jiné disky a nemám nápis ve předu na maskou a na boku pod nápisem GT line. Nebo jsi si to tam nechal dodělat?

Jo a bach ty Continentaly nejsou celoroční, to je pouze všeobecně rozšířený omyl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 minutami, HrnKo228 napsal:

Tomu bych věřil. Ale pokud budu jezdit na jiném rozměru, s kterým se to dává i v originálu (nechystám se na to, poprvé jsem koupil na celoročních gumách a nehodlám přezouvat, protože dnes již najezdím sotva 15 tis. za rok) tak to asi běžná silniční kontrola nepozná ne?

Apropó jaké máte zkušenosti s celoročním obutím ... dnes na 5008, který má grip control se to dává.

Běžná kontrola to asi nepozná, ale nevím co na to potom pojišťovna při nehodě. Ty "celoroční" tam budu mít taky, záleží kde s tím budeš jezdit. Po městě bych to neřešil, ale do hor bych s nimi nejel. Já budu kupovat zimní určitě.

Celoroční na zimu musí mít sněhovou vločku, označení M+S nestačí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Husky napsal:

Gratulace k novému členu rodiny, já mám to samé, ale 2.0 HDI  EAT 8 od konce dubna. Koukám, že dodávají už jiné disky a nemám nápis ve předu na maskou a na boku pod nápisem GT line. Nebo jsi si to tam nechal dodělat?

Jo a bach ty Continentaly nejsou celoroční, to je pouze všeobecně rozšířený omyl.

No to je pro mě novinka, žiju v tom, že jsou celoroční a myslel jsem, že nebudu zimu řešit ... hned odpoledne kouknu, zda tam je ta sněhová vločka...noo jestli to nejsou zimní, asi to znamená, že nesmín za značku C15a zimní výbava ... jinak asi budu jezdit až do sjetí vzorku na 4mm i v zimě pokud nebude vyloženě sněžit (kde zas v tomto počasí potkáš policajta) protože to žej jsem nepředpokládal sněžení je subjektivní pocit - ta vyhláška je v tomto trochu obojetná. Ano horší by to bylo vyspětlovat pojišťákovi při karambolu - to souhlasím. Já jezdím převážně Brno, ale na chalupu vysočina ...tak uvidíme. Do dneška jsem měl dvě obutí - třeba se k tomu vrátím - ale nechtěl bych.

Husky přeju hodně bezproblémových km, já měl předchozí 2,0 HDI v manuálu a už jsem při mém nájezdu chtěl benzin, zatím se mi to zdá tišší a živější (on ten diesel byl taky jen 110kW) tak uvidíme do budoucna. Jinak ty disky a znaky navíc na autě jsem tam dodělával - disky se mi zdály moc stříbrné a zato jsem něco stříbrného přidal na karoserii - jen tak ze zábavy.

Příjemné cesty

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@HrnKo228

Bohužel, celoroční jsou jen podle názvu, vlastnostmi nikoliv. Prodejci Peugeot to moc dobře vědí, ale když se jich napřímo nezeptáš tak ti to neřeknou. Každopádně kupuju z tohoto důvodu taky zimní. On už je docela podstatný rozdíl mezi zimní a opravdu celoroční, to se klidně podívej na různa porovnani na netu. Potom rozdíl mezi touto "jako" celoroční a zimní musí být zákonitě ještě větší. Ale souhlasím s tím, že pro řidiče, kteří mají nízký nájezd a většinou se pohybují v zimě po městech nebo jen v jejich okolí tak opravdová celoroční pneu smysl má. Ať si tedy na zimu obuje každý, dle svého uvážení v závislosti na řidičských schopnostech a místa, kde se v zimě pohybuje. Jak se v případě pojistné události k plnění z POV nebo HAV nebo GAP k tomu postaví pojišťovna si každý může zjistit u té vlastní a to včetně havárky v zahraničí. 

Minulou zimu na D7 řidička přede mnou dostala smyk a skončila v příkopě. Její slova, když vylezla z auta zněla "Jak je to možné, že jsem dostala smyk? Vždyť mám přezuto na zimní...."  Na odpověď jsem se nezmohl.....

Upraveno uživatelem pap13
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

HrKo228 díky za odpověď... už jsem si říkal, že přeci tak rychle by se neměnil vzhled, i když ty kola se mi líbí.

Já bydlím na severu na horách a jezdit u nás v zimě na letních může jen sebevrah nebo Pražák.... 🙂

Ono ani tak nejde o ten sníh, ale o teploty. Nebudu tady opakovat známá moudra o směsi atd.

Já bych prostě na letních nejezdil, ale je to každýho věc.

Ty Continentaly opravdu nejsou celoroční, nevím, kde se ta informace vůbec vzala.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pridam svou cerstvou zkusenost. 5008 Allure 1,6  PureTech180 EAT8. Relativne dost priplatku. Objednano 10/2018. Prepokladane dodani 02/2019 (planovane hory zacatkem unora...haha) Neustale prutahy z ruznych duvodu. Nedostatek nekterych dilu (bezdratova nabijecka na mobil, panoramaticka strecha) Dalsi prutahy, nedostatek motoru 1,6+EAT8. Dalsi prutahy, udajna zmena vyrobniho zavodu. Psal jsem delareovi cca kazdy mesic.  Dodano minuly tyden, tedy 08/2019 tedy temer 10mesicu!!! Jinak zatim super, najeto par km. Svetly interier luxusni. Uvidime jak dlouho vydrzi zakaz jidla v aute 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 9. 8. 2019 at 10:44, JonG napsal:

Pridam svou cerstvou zkusenost. 5008 Allure 1,6  PureTech180 EAT8. Relativne dost priplatku. Objednano 10/2018. Prepokladane dodani 02/2019 (planovane hory zacatkem unora...haha) Neustale prutahy z ruznych duvodu. Nedostatek nekterych dilu (bezdratova nabijecka na mobil, panoramaticka strecha) Dalsi prutahy, nedostatek motoru 1,6+EAT8. Dalsi prutahy, udajna zmena vyrobniho zavodu. Psal jsem delareovi cca kazdy mesic.  Dodano minuly tyden, tedy 08/2019 tedy temer 10mesicu!!! Jinak zatim super, najeto par km. Svetly interier luxusni. Uvidime jak dlouho vydrzi zakaz jidla v aute 🙂

Tak to mi připadá, že kombinace 1.6 + EAT8 a panorama střecha se protahuje hóóódně dlouho..tedy já, jak jsem psal - 9 měsíců.

Takže JonG hodně šťastných km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...